Конспект показового заняття для молодшої групи«Подорож до лісових звірят»Вік дітей: 3–4 роки
освітні лінії:«Дитина у природному довкіллі»«Мовлення дитини»«Гра дитини»Тип заняття: Інтегроване форма проведення: ігрова Подорож мета:Формувати уявлення дітей про лісових тварин та їхню їжу; розвивати мовлення, увагу, рухову активність; виховувати доброзичливість і бажання допомагати.Завдання:закріпити назви лісових тварин;формувати уявлення про їжу тварин;розвивати вміння виконувати прості ігрові дії;викликати позитивні емоції від спільної діяльності.Обладнання:Іграшка-їжачок, кошик з муляжами овочів і фруктів (морква, капуста, гриб, яблуко), іграшки або картинки тварин (заєць, білочка, лисичка, ведмедик), музичний супровід, килимок.
Хід заняття1. Вступна частина (загадка)Вихователь:— Діти, сьогодні ми з вами підемо у подорож.А куди саме — вгадайте загадку:Там дерева і кущі,Птахи, звірі й комашки.Де це місце, відгадайте?Відповідь дітей: Ліс.— Молодці! Вирушаймо до лісу.(Діти імітують ходу лісовою стежиною.)2. Ігровий момент «Кошик для лісових звірят»Сюрпризний Момент вихователь звертає увагу на кошик.— Подивіться, що це за кошик?— Ой, здається, хтось за ним заховався…(З’являється їжачок.)— Це їжачок. Він приніс кошик з їжею для лісових звірят і просить нас допомогти рознести її.3. Подорож із Зупинками зупинка 1 — «Тут живе зайчик» 🐰— Хто тут живе?— Що їсть зайчик? (морква)Гра «Зайчики стрибають»Діти стрибають і «пригощають» зайчика.Зупинка 2 — «Тут живе білочка» 🐿️— Що любить білочка? (гриб, яблуко)Гра «Збери грибочки»Діти схиляються, «збирають» гриби й віддають білочці.Зупинка 3 — «Тут живе лисичка» 🦊— Яка лисичка?— Як вона ходить?Гра «Лисичка крадеться»Діти тихо рухаються навшпиньках.Зупинка 4 — «Тут живе ведмедик» 🐻— Хто це?— Який ведмедик?Рухлива гра «У ведмедя у бору»Діти разом із вихователем промовляють слова та виконують рухи:У ведмедя у бору Гриби, ягоди беру.А ведмідь не спить —Починає нас ловить!(Ведмедик «прокидається», діти тікають на свої місця.)4. Кульмінаційний момент — прощання з лісом
Вихователь:— Діти, ми допомогли всім звірятам. Їм час прощатися з нами.Вихователь пропонує дітям разом сказати:— До побачення, їжачку!— До побачення, лісові звірята!— Ми ще прийдемо до вас у гості!Їжачок «дякує» дітям.— Їжачок каже: «Дякую вам, діти. Ви добрі та уважні».5. Повернення в групу— А тепер нам час повертатися до нашої групи.Діти разом із вихователем «йдуть» назад і сідають на килимок.6. Рефлексія (спокійний етап)Вихователь:— Де ми сьогодні були?— Кого ми зустріли в лісі?— Кому допомагали?— Що вам сподобалося найбільше?Підсумок:— Ви були дружні та старанні. Я вами дуже пишаюся 💚
Самоаналіз показового заняття
Тема: «Подорож до лісових звірят»
Вікова група: молодша (3–4 роки)
Заняття було спрямоване на формування уявлень дітей про лісових тварин та їхню їжу, розвиток мовлення й рухової активності, виховання доброзичливого ставлення до природи.
Зміст заняття відповідав віковим особливостям дітей та був побудований у формі ігрової подорожі з логічною структурою: вступ (загадка), основна частина (ігровий момент із зупинками та рухливими іграми), кульмінація (прощання з лісовими звірятами) та рефлексія.
У роботі використовувалися ігрові, словесні й практичні методи, що забезпечило активну участь усіх дітей та позитивний емоційний настрій.
Поставлені завдання були досягнуті: діти впізнавали й називали лісових тварин, виконували рухові дії, проявляли інтерес до спільної діяльності.






