Конспект на тему "Розв’язування текстових задач"

Математика

15.07.2021

69

0

2

Для кого: 5 Клас
Опис документу:
Конспект на тему "Розв’язування текстових задач" для вчителя математики у 5 класі для того, щоб в учнів сформувати вміння і навики учнів розв’язувати текстові задачі та повторити основні типи задач на рух.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку: Розв’язування текстових задач

Мета: формування вмінь і навиків учнів розв’язувати текстові задачі.

Тип уроку: урок закріплення та застосування знань,умінь і навичок.

Використана література:

Математика підручник для 5 кл. закл. заг. серед. освіти / О.С. Істер - 2-е видання - Київ : Генеза, 2018 р.

Математика 5-6 кл. Т.Г. Роєва, Л.Я.Синельник. - Навчальний посібник, 2002 р.

ХІД УРОКУ

І. Перевірка домашнього завдання.

1. Перевірити наявність виконання домашнього завдання і відповісти на запитання, які виникли в учнів при його виконанні.

ІІ. Розв'язування вправ і задач.

1. Заповни таблицю.

Шлях S

84 км

27 км

Швидкість v

200 м/хв.

300 м/хв

Час t

7 год

90 хв

  1. 200 м/хв. = (200*60)м/год = 12 000 м/год = 12 км/год.

12*7 = 84(км/год)

  1. 27 км = 27 000 м. 27 000 :90 = 300 (м/хв)

2.Велосипедист за 5 год проїхав 90 км, а пішохід за 3 год пройшов 18 км. У скільки разів швидкість велосипедиста більша від швидкості пішохода?

Розв’язання: 1. 90:5 = 18 (км/год) – швидкість велосипедиста.

2.18:3 = 6 (км/год) – швидкість пішохода. 3. 18:6 = 3.

3. Швидкість легкового автомобіля 80 км/год, а швидкість вантажного – 65 км/год. Яка відстань буде між ними через 3 год, якщо вони одночасно вирушили з одного пункту в різних (однакових) напрямках?

Розв’язання: Перший випадок (автомобілі їдуть в однакових напрямках)

  1. 80*3 = 240 (км) – легковий автомобіль за 3 год проїхав;

  2. 65*3 = 195 (км) – вантажний автомобіль за 3 год проїхав;

  3. 240 – 195 = 45 (км) – відстань між автомобілями через 3 год.

Другий випадок (автомобілі їдуть в різних напрямках)

  1. 240 + 195 = 435 (км)

4. На ділянці посадили 30 000 дерев. Лип і беріз було 26 000, решта – дуби. Скільки посадили беріз, коли відомо, що дубів посадили на 13 000 менше, ніж лип?

Розв’язання: Липи, берези, дуби: 30 000, Липи і берези: 26 000,

Дубів було: 30 000 – 26 000 = 4 000

Лип було: 13 000 + 4 000 = 17 000, Беріз було: 26 000 – 17 000 = 9 000.

5. Від суми чисел 5477 і 3146 відніми їх різницю.

Розв’язання: Сума чисел: 5477 + 3146 = 8623. Різниця чисел: 5477 – 3146 = 2331. Різниця між сумою двох чисел і їх різницею: 8623 – 2331 = 6292.

ІІІ. Домашнє завдання.

№ 435 (ст. 85).

ІV. Підсумок уроку.

Фронтальне опитування

1) Які основні види задач на рух ви знаєте? (Задачі на зустрічний рух; на рух в одному напрямку, на рух по воді)

2) Як знайти відстань, якщо відомі час і швидкість?

3) Як знайти час, якщо відомі відстань і швидкість?

4) Як знайти швидкість, якщо відомі відстань і час?

5) Які особливості розв'язування задач:

а) на зустрічний рух;

б) на рух в одному напрямку.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Математика

15.07.2021

69

0

2

Для кого: 5 Клас