Конспект на тему "Розв’язування рівнянь"

Математика

15.07.2021

47

0

1

Для кого: 5 Клас
Опис документу:
Конспект на тему "Розв’язування рівнянь" для вчителя математики у 5 класі для того, щоб закріпити навички розв’язування рівнянь та розв'язувати рівняння з використанням правил знаходження невідомих компонентів дій .
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку: Розв’язування рівнянь.

Мета: закріпити навички розв’язування рівнянь.

Тип уроку: урок закріплення та застосування знань,умінь і навичок.

Використана література:

Математика підручник для 5 кл. закл. заг. серед. освіти / О.С. Істер - 2-е видання - Київ : Генеза, 2018 р.

Математика 5-6 кл. Т.Г. Роєва, Л.Я.Синельник. - Навчальний посібник, 2002 р.

ХІД УРОКУ

І. Перевірка домашнього завдання.

1. Перевірити наявність виконання домашнього завдання і відповісти на запитання, які виникли в учнів при його виконанні.

2. Фронтальне опитування

1. Як називаються числа під час множення?

2. Як знайти невідомий множник?

3. Як називаються числа під час ділення?

4. Як знайти невідоме ділення?

5. Як знайти невідомий дільник?

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Завдання:

  1. Запишіть твердження про числа у вигляді рівності:

А) число 20 є сумою чисел х і 12; (х + 12 = 20)

Б) число 100 є сумою чисел а – 8 і 20; (а – 8 + 20 = 100)

В) добуток чисел а – 5 і 20 дорівнює 180. ((а – 5)*20 = 180)

ІІІ. Мотивація навчання.

За вказівкою вчителя учні виконують дані ним завдання.

Вчитель робить відповідні записи, яких учні не бачать

Задумайте число,

Додайте до нього 1089,

Суму помножте на 36,

Від добутку відніміть 36018,


Одержану різницю поділіть на 18

х

х + 1089

(х + 1089)*36

(х + 1089)*36 – 36018

36х + 39204 – 36018

(36х + 3186):18

2х + 177

ІV. Розв'язування вправ і задач.

  1. 700 – (45 + у) = 398; 2. m + m + 3 = 39; 3. 528:х – 24 = 64;

45 + у = 700 – 398; 2m + 3 = 39; 528:х = 64 + 24;

45 + у = 302; 2m = 39 – 3; 528:х = 88;

у = 302 – 45; 2m = 36; m = 36:2; х = 528:88;

у = 257. m = 18. х = 6.

4. 80(х + 2х) + 65 = 785; 5. 22х + х – 10 = 59; 6. (7х – 2х)*8 = 80;

80*3х = 785 – 65; 23х = 69; 5х*8 = 80;

240х = 720; х = 69:23; 40х = 80;

х = 720:240; х = 3. х = 80:40;

х = 3. х = 2.

7. 5*х*4 = 100; 8. (х – 1090) – 3931 = 6200; 9. 465:(83 – х) = 15;

20х = 100; х – 1090 = 6200 + 3931; 83 – х = 465:15;

х = 100:20; х – 1090 = 10131; 83 – х = 31;

х = 5. х = 10131 + 1090; х = 83 – 31;

х = 11221. х = 52.

V. Домашнє завдання.

730, 731 (ст. 131).

VI. Підсумок уроку.

Оцінювання навчальних досягнень учнів.



Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Математика

15.07.2021

47

0

1

Для кого: 5 Клас