Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Конспект комплексного заняття з пріоритетом логіко-математичних завдань та мовленнєвих з дітьми середньої групи. Тема: «Країна Звуків»

Педагогіка

Для кого: Дошкільнята (4-5 років)

16.05.2021

103

3

0

Опис документу:
Тема: «Країна Звуків» Мета: закріпити знання дітей про характерні ознаки весни (явища навесні), про життя рослин, птахів, комах, тварин; активізувати зв'язне мовлення, словник, вправляти у виразному співі пісень, читанні закличок, прислів'їв; формувати навички вимовляти звукосполучення [ шж ]; активізувати спостережливість; активізувати слухове сприйняття і фантазію дітей; виховувати любов до природи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заклад дошкiльної освiти (ясла-садок) №5 «Червона Шапочка» Скадовської мiської ради
















Конспект комплексного заняття з пріоритетом логіко-математичних завдань та мовленнєвих з дітьми середньої групи.

Тема: «Країна Звуків»















Вихователь:

I.Ю.Колюнець








2021 н.р.




Тема: «Країна Звуків»


Мета: закріпити знання дітей про характерні ознаки весни (явища навесні), про життя рослин, птахів, комах, тварин; активізувати зв'язне мовлення, словник, вправляти у виразному співі пісень, читанні закличок, прислів'їв; формувати навички вимовляти звукосполучення [ шж ]; активізувати спостережливість; активізувати слухове сприйняття і фантазію дітей; виховувати любов до природи.

Матеріал: аудіозаписи звуків природи ( «Спів птахів», «Дзюркіт струмка», «квакання жаб»); демонстраційний матеріал за темами «Весна. Весняні струмки», паперовий кораблик; іграшка Жаба.


Хід заняття:


Вихователь : Ви сьогодні вже проснулись?

Мамі зранку посміхнулись?
Настрій кожен гарний має?
Станьмо разом в дружне коло!
Привітаймось дружно, хором!
Добрий день!


Вихователь: Мені дуже приємно бачити ваші привітні обличчя і добрі очі. Діти, сьогодні у нас буде не зовсім звичайне заняття. Я запрошую вас в подорож в незвичайну Країну Звуків. Для того, щоб в неї потрапити, нам не доведеться нікуди йти, потрібно буде тільки закрити очі, сидіти тихо-тихо і уважно слухати. Хочете відправитися зі мною в таку подорож? » (Відповіді дітей). Тоді приготуйтеся. Закрийте очі i слухайте, можете навiть поуявляти, те що будете чути.


(Вихователь включає запис «Звуки природи. Спів птахів».)


Вихователь: Скажіть, що ви чуєте? (спiв пташок) Спробуйте вiдтворити спiв пташок. (ку-ку, ку-ку) А як звуть цю пташку? (зозуля) А яких ще ви знаєте перелiтних пташок? (лелека, ластiвка, шпак, соловей, лебiдь, жайворонок). А давайте з вами пограємо в гру «Хто зайвий»


Гра»Хто зайвий» (картки)


Вихователь: Погляньте у кожного з вас є картка, роздивiться її уважно i скажiть, хто на цiй картцi зайвий. Чому ви вважаєте, що цi пташки зайвi? (тому що, вони зимуючi i звуть їх снiгур та синичка) Так, правильно. А скажiть менi будь ласка, коли до нас повертаються пташки, яка ж це пора року? (весна). А якi ви знаєте веснянi мiсяцi? (березень, квiтень, травень) Яка навесні буває погода? (сонечко починає пригрiвати, дме легенький вiтерець) А що відбувається в природі? (навесні вся природа прокидається: і травичка, і листочки, і квіточки, і комахи, і деякі звірi).


Вихователь: Давайте згадаємо ознаки весни. Пограємо в гру «Питання - відповідь», моє запитання, ваша відповідь. Перед вами є картки, це i є вiдповiдi на мої запитання. Будьте уважнi.


Гра «Питання - відповідь». (Складаємо картину)


- що навесні гріє, світить, припікає? (Сонце)

- що навесні блакитне, високе, чисте? (Небо)

- що в небі легке, біле, пухнасте? (Хмара)

- що з даху звисає, капає, тане? (Бурулька)

- що навесні пухке, тане, водою тікає? (Сніг)

- хто навеснi повертається з теплих країв? (Пташки)

- що навесні зявляється на деревах? (Бруньки)

- що навесні біжить, дзюрчить, співає? (Струмки)


Вихователь: Молодці, у нас вийшла чудова весняна картина.

А зараз закрийте очi i прислухайтесь, та уявiть.


(Вихователь включає запис «Звуки природи. Шум вiтру».)


Вихователь: По весняній галявинi гуляє вітерець. Він ще дуже слабенький. Вiдкривайте очi. Давайте допоможемо вітерцю. (Діти дмухають на долоньку.)

  • Як шумить вітер? Ш - ш – ш – ш.

  • А в травичці ворушаться перші весняні жучки. Як жучки дзижчать? Ж- ж – ж.

Я вам пропоную вiдгадати загадки, а ви менi скажете про кого вони.


Загадки про комах (Показ на екранi)


  1. В мене довгий хоботок, З квіт збираю я пилок.
    Ще яскраві крильця маю, Безтурботно я літаю. (Метелик)

  2. У куточку поселивсь, І мерщій обгородивсь,
    Сплів драбинки про запас. — Прошу, мухи, в гості вас! (Павук)

  3. Червона спинка, Чорні краплинки. (Сонечко).

  4. Музикант живе на лузі, Упізнай його, мій друже,
    Спинка, ноги, голова — Все зелене, як трава.
    Ще й швидкий, як вітерець, Милий …(Коник-стрибунець).

  5. Крила маю, а не птах, Я літаю по квітках
    І співаю "Жу-жу-жу". Називають мене... (Жук).

  6. Цей маленький робітник, Змалку працювати звик,
    Тягне мушок, соломинки, До великої хатинки,
    Бо працює тяжко-важко, У мурашнику….( Мурашка).

  7. Посмугована комашка, Працювати звикла тяжко,
    Із квіток нектар збирає, Мед смачнючий виробляє.
    Робітниця ця мала, Називається … (Бджола).


Чим відрізняються комахи від тварин? (у комах 6 нiжок, вони маленькi)

Чим схожі мiж собою? (Є тулуб, голова, вуса, очі).


Вихователь: А зараз я вам пропоную трошки розiмятися.


Ф/хвилинка iдео)


Вихователь: Я бачила не подалiк дуже гарну галявину квiтiв, цiкаво якi квiти на нiй ростуть. Погляньте, хтось позривав майже всi квiточки, це мабуть наш вiтерець грався, нам потрiбно це виправити. Дiвчатка, наведiть лад на цiй галявинцi, а хлопчики на цiй.


Гра «Збери квiти» (килимок та квiти з фоамiрану)


Вихователь: Погляньте, якi гарнi квiточки, а як вони називаються? (тюльпани, нарциси, конвалiя, кульбаба або мати й мачуха). Ви молодцi. Погляньте на нашу галявину завiтали метелики i за вашу турботу про квiти, вони хочуть з вами погратися.


Гра «Метелик»


(Вихователь роздає кожній дитині паперових метеликів. Діти, уважно слухаючи вихователя, показують, де метелик літав і ховався)


- Метелик літав над головою, потім сiв на долоньку, сховався за спину, закапав дощик, метелик сховалася під долоньку, Знову виглянуло сонечко, метелик трохи політав і сiв на килимок.
- Молодці, метеликам дуже сподобалося з вами гратися, залишимо метеликів тут!

Давайте з вами уявимо, що ми квiточки. Присядьте будь ласка.


Психогiмнастика «Квіти»


Ось квіточка виростає (діти сидять на корточках, повільно піднімають голову)

Лепесточек випускає. (Руки в сторони і трохи вгору)

Він голівку піднімає (руки вище і округлити над головою)

І головку розкриває. (Встають в зростання і розкривають руки)


Вихователь: Діти, а ви знаєте, що навесні прокидається ще хтось, вірніше щось. Спробуйте здогадатися, що це. Закрийте очі, приготуйте свої вушка і уважно слухайте.


Вихователь включає запис «Звуки природи. Дзюрчання струмка ».(викласти струмок з блакитної тканини, а на ньому кораблик у якому схована жабка)


Відповіді дітей.(дзюрчить струмок)


Вихователь: «Так, це дзюрчить струмочок. Навеснi струмочки прокидаються, починають шумно і весело текти, дзюрчати.

Погляньте, до нас з вами по таким весняним струмочкам приплив гість, він приплив ось на такому гарному кораблику (Вихователь показує на кораблик в якому схована жабка). Спробуйте здогадатися, хто ж до нас приплив ».


Вихователь включає запис «Звуки природи. Квакання жаб ».


Відповіді дітей.(жабка)


Вихователь: ( показує іграшкову Жабу ) Наша Жабка дуже сором’язлива, вона менi на вушко прошепотiла про свою бiду. Зараз в лісі дуже добре: тепло, красиво, а на болоті прокинулися подружки-жаби. Вони дуже люблять кататися на човнах і корабликах. Так, ось біда, кораблик у них всього один. І Жабка просить вас змайструвати для її подружок невеличкi кораблики.


Вихователь: Ну, що, дітки, допоможемо жабкам? (так) Я пропоную вам зробити для наших нових друзів ось такі кораблики (Схеми кораблика з паличок Кюізенера).


Конструювання кораблика з паличок Кюiзенера


Вихователь: Діти у вас на столиках кольорові палички. Нам потрібно скласти кораблик для жабок.


- Для дна кораблика візьміть двi палички, що означають число 3. – Яка це паличка? лакитна)

  • Далi робимо сторонни кораблика, це буде паличка на одиничку меньша за блакитну. (рожева). Вiзьмiть двi рожевi палички, покажіть їх.

  • Тепер робимо бiрт кораблика, беремо паличку, що означанає число 4, яка це паличка? (червона). Нам потрiбно двi червонi палички.

  • Зараз робимо вітрило кораблика, воно буде складатися з двух частин, для початку, вiзьмiть паличку, яка позначає число шiсть, що це за паличка? iолетова) Правильно, i покладiть її по серединi, вертикально.

  • I останнє, вiзьмiть паличку, на одиничку меншу за попередню, якого вона кольору? (жовта) Нам потрiбно двi жовтих, i покладiть їх горизонтально посерединi вiд фіолетової палички.


Вихователь: Молодці, діти, у вас вийшли чудові кораблики. Дiтки, Жабцi дуже сподобалися вашi кораблики і вона з подружками пiдготувала для вас цiкаву гру.


Логiчна гра «Збери правильно» - з'єднати цифру з вiдповiдною геометричною фiгурою картками.


- З якою геометричною фiгурою з'єднали цифру 1?

- З якою геометричною фiгурою з'єднали цифру 3?

- З якою геометричною фiгурою з'єднали цифру 5?


Вихователь: Молодцi, дiтки. Жабка, дякує вам за допомогу, i каже вам до зустрiчi. Ось і закінчилася наша з вами цікава подорож.


Вихователь: (Запитання до дітей. )

1.Діти, давайте пригадаємо про що в нас сьогодні було заняття?

2. Що за картину ми з вами складали? Що на ній було зображено?

3.Якi квiти ми зустрiчали?

4. Кому сьогоднi допомагали?

5.Що вам найбiльше сподобалося?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.