Програмовий зміст:
Навчальні завдання: уточнити і поглибити знання дітей про значення води в житті людини, цінність води, про місце води у природі, потребу у водних ресурсах всіх живих істот та об’єктів неживої природи.
Формувати звичку бережливого ставлення до природних запасів води, навички ощадливого та економного її використання.
Розвиваючі завдання: розвивати зв’язне мовлення, вміння логічно мислити, міркувати, робити невеликі висновки, узагальнювати.
Виховні завдання: прищеплювати пізнавальний інтерес до природи, екологічну свідомість у поведінці в природному довкіллі.
Матеріал: картинки до гри «Де ми використовуємо воду?», «Економне чи ні?», «Хто правильно використовує воду?». Аудиоматеріали: слова жабки, звук вітра, води, крапель дощику. Прозорі стаканчики, сіль, вода, пляшка, відерце, трубочки для гри, лійки для поливу кімнатних рослин.
методи і прийоми: пояснення, вказівка, запитання, показ, інструкція, заохочення, педагогічна оцінка.
Хід заняття:
Станьте діти всі рівненько
Усміхніться всі гарненько.
Усміхніться до гостей,
Привітайтесь – «Добрий день»
Ой, гляньте, малята, ніби озеро, але воно якесь незвичне, тут багато сміття мабуть, щось трапилось ? (відповіді дітей)
А там напевно і мешканці в озері є?
Хто це? (жабка)
Ой, та вона сумна. І чому мешканка озера сумує? (відповіді дітей) Може ми її запитаємо?
- Жабко, а чому ти така сумна?
(голос жабки в голосовому повідомленні)
- Добрий день, малята, я сумна бо моє озерце , де я мешкаю, висохло, в ньому не залишилося води, та ще й зі сміттям. Як я тепер буду тут жити, навіть не можу напитись чистої води, тому що водичка брудна.
- Давайте подумаємо, як можна допомогти нашій гості? (запропонувати очистити озеро, водички попити)
- Тут є і пляшечка, і стаканчик. Куди можна зібрати сміття? (діти збирають сміття у відерце)
- Ми з вами зможемо пляшку використати у майбутніх виробах.
- Сміття зібрали, а тепер дайте жабці попити води.
- Пий, жабко, воду. (наливає дитина в мисочку воду)
(голос жабки в голосовому повідомленні):
«Дякую вам дітки за чисту водичку»
( аудиозапис звука вітра)
- Ви чуєте , малята, що це? (звуки)
- Це не просто звуки, а звуки природи. Вона нам дякує своєю мовою, а ви послухайте і скажіть, що ви почули?
(слухаємо аудиозапис звука моря, водоспада, як капає кран, дощику.)(це звук води, це мова дощу, це пісня річки)
- А як ви гадаєте, кому потрібна вода? (людям, тваринам, рослинам)
- У нас на столі є мнемоквадрати, картинки - символи. Візьміть кожен один мнемоквадрат і скажіть, де можна використовувати воду? (відповіді дітей: п’ємо, умиваємося, поливаємо квіти, миємо іграшки…,показ мнемоквадратів з використанням води)
- Діти, я знаю, що води на Землі одночасно і багато, і мало. Багато її в океанах, морях, але морська вода солона і непридатна для пиття та приготування їжі.
Чи смачна солона вода? (відповіді дітей)
Давайте спробуємо визначити смачна солона вода чи ні?
Дослід з водою:
У вас на столах знаходяться стаканчики з чистою кип’яченою водою. Скуштуйте будь ласка цю воду. Яка вода?
Вода не має смаку.
(в стаканчиках кип’ячена вода, вихователь пінцетом бере кристалики солі, і підсолює воду)
Якщо в чисту воду ми розчинимо декілька кристаликів соли. Розмішаємо сіль в водичці. Що станеться з сіллю? (розчиниться)
Тепер ми можемо скоштувати її на смак. (Діти за допомогою чайної ложечки куштують солену воду)
Яка вода стала на смак? (солона)
А знаєте, діти, водичкою можна і погратися. Ось тут є місце, де ми можемо погратися з кольоровою водою. Підійдіть, будь ласка, сядьте за столики , візьміть трубочки і обережно подмухайте в трубочку. Що сталося? ( водичка сердиться, а чому вона сердиться?(на людей, які забруднюють воду) сміється, а чому вона сміється?... бавиться, а як вона бавиться?... )
А зараз пропоную познайомити нашу гостю Жабку з мешканцями групи, які також люблять водичку. Малята, а хто у нас в групі любить водичку? (Рослини, рибки)
(підводимо дітей до кімнатних рослин)
Роздивіться , будь ласка, ці кімнатні рослини, Що у них є? (разом з вихователем описують рослини: корінь, який п’є воду, )
Яка ця рослина? Який у неї стовбур? (прямий) , а які листочки? (листочки зелені, соковиті), можна пальчиком перевірити, мокра чи суха земелька біля корінця у рослини? (мокра)
Ой, а що сталося з цією рослинкою? (гілочки опущені, опустила свої листочки, вони зів’яли. )
Перевіримо яка земелька у цієї рослини? (суха)
А, так от чому вона опустила свої листочки. Що ми можемо для неї зробити? (полити)
У нас квітки дуже захотіли пити Давайте разом з вами напоїмо водичкою рослинки, а через деякий час подивимося, як змінився їх вигляд.
(діти разом з вихователем поливають квіти)
Покажіть мені свої ручки, які вони? (брудні)
Давайте наші ручки помиємо. В якій воді ми будемо мити ручки, в холодній чи теплій? ( в теплій )
Подивіться , будь ласка на пляшку з водою і скажіть, як ви гадаєте, багато в пляшці води чи мало?( не багато)
Чи вистачить цієї води щоб усім дітям помити руки? (вистачить)
(голос жабки):
Я думаю що води буде мало щоб всім дітям помити руки.
Перевіримо. Давайте ми із вами спробуємо помити руки з цієї пляшки.
(миття рук над мискою з пляшки поливаючи маленькою цівкою)
Наберемо водички з чистої кринички
Будем мити ручки, будем промовляти:
Водичко, водичко, помий мої ручки,
Маленькі та ніжні , мов квіточки білі.
Ну ось, жабко, якщо обережно користуватися водою, навіть невеликою її кількістю можна помити руки усім дітям. Ми бережемо водичку, правда, малята?
Наша жабка дуже нами задоволена, що ми з вміємо оберігати та економити воду. На згадку про нашу зустріч давайте подаруємо гості чарівні слова.
Не можуть жабки без води
Не можу я, не можеш ти.
Давайте разом всі водичку берегти,
І кожну краплю дружно стерегти!
(голос жабки):
Дякую вам , мої друзі! Тепер я впевнена, що моє озерце в безпеці!











