Конспект "До нас у гості іде зима"

Опис документу:
Даний матеріал допоможе вчителю краще організувати роботу на уроці, ознайомить учнів зі створенням композицій з використанням «хроматичних» та «ахроматичних» кольорів, навчить створювати відтінки кольорів для досконалої передачі зображувальних об’єктів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Образотворче мистецтво 2 клас

Л.Т.Дідук,

вчитель-методист початкових класів

вищої кваліфікаційної категорії

Мокрокалигірської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів

Катеринопільського району Черкаської області

До нас у гості іде зима

Мета:

Формування ключових компетентностей: виробляти в дітей уміння налаштовуватися до творчої роботи на уроці, сприймати новий матеріал;

Загальнокультурна компетентність: формувати культуру поведінки під час роботи та мовлення;

формування предметних компетентностей:

навчальна: ознайомлювати учнів зі створенням композицій з використанням «хроматичних» та «ахроматичних» кольорів, вчити створювати відтінки кольорів для досконалої передачі зображувальних об’єктів;

вчити дітей бачити, відкривати красу довкілля та отримувати найкращі і позитивні враження від перегляду творів мистецтва.

розвивальна: розвивати в учнів уміння працювати гуашевими фарбами; активізувати спо­стережливість, фантазію, сенсорні уміння і навички; розвивати естетичні смаки, допитливість та уяву;

виховна: виховувати любов до прекрасного, природи, дружбу, ко­лективізм;

виховувати зацікавленість творчістю художників; емоційно сприймати навколишній світ;

виховувати добрими, спостережливими; забезпечувати хорошу атмосферу під час уроку,  здатність учнів сприймати матеріал.

Оснащення: візуальний ряд: репродукції картин Станіслав Жуковський «Зимовий пейзаж», В. Марков «Розвалена копиця», С. Панасенко «Зима»

І.І.Шишкін «Зима» , І. Левітан «Зимовий пейзаж», А.Саврасов «Зимовий пейзаж»;

презентація «Наближається зима»

музичний ряд: треки «Завітала зимонька», «Зима»

обладнання: ТЗН;

матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий олівець; гумка; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки; палітра.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань.

В нас знову сьогодні чудова зустріч з мистецтвом. Живопис, як і фотографія прагне запам’ятати всі прекрасні миті, що представляє нам природа. І в кожну пору року вона розцвітає різними неповторними барвами. Подорожуючи осінню ми познайомилися з вами з основними і похідними кольорами. Давайте їх нагадаємо.

Назвіть основні кольори осені.

Назвіть похідні кольори осені.

Слайд 2

То ж вирушаймо знову в природу. Подорожуючи ми

  • Переглянемо картини художників про зиму;

  • Поексперементуємо;

  • Створимо композицію “Наближається зима”

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Розгадаємо спочатку кросворд (на презентації не заповнений) та прочитаємо ключове слово, яке буде підказкою теми нашого уроку.

Слайд 3

1

З

2

 Л

И

Ж

І

3

М

І

С

Я

Ц

Ь

4

 С

А

Н

К

И

Кросворд

  1. Йшла дівчина з торгу

Несла гороху торбу.

Усюди, де ступала,

Горох порозсипала

Ні лопатою згребти,

Ні мітлою замести.

А почало світати –

Нема чого збирати.

(Зорі)

Ось вам ще одна загадка:

в мене друзі незрівнянні —

дві пластинки дерев'яні.

Хочу — з гірки полечу,

взимку в ліс на них помчу.

Неширокі і гнучкі,

друзі звуться як такі?

(Лижі)

Буває кругленький,
З ріжками буває,
Вночі його видно,
А вдень він зникає.
(Місяць)

Я катаюсь на них

До нічної пори

Та лінивий мій кінь

Везе тільки з гори

А на гірку завжди

Пішки я виходжу

І свого я коня

Сам під гору тягну.

(Санки)

Ключове слово:

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі.

Поля причепурила -

Пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте - хто вона

Бабуся чепурна?

(Зима)
Ото ж, сьогодні ми будемо вести мову про прихід зими. А як вона приходить?

ІУ. Робота над новим матеріалом

Слайд 4

Вправа «Мікрофон» Що для тебе є зима?

Зима – це…

Слайд 5.

Художники малюють зиму

Природа взимку відрізняється від осінньої своїми кольорами, та, проте, і ті кольори, що притаманні зимі, роблять її теж чарівною. Переглянемо картини відомих художників, що присвячені зимовій темі.

(Під час перегляду картин вчитель називає автора та назву і разом з дітками коментується зображення зими на полотні.)

Слайд 6.

Станіслав Жуковський «Зимовий пейзаж»

Слайд 7.

В. Марков «Розвалена копиця"

Слайд 8

С. Панасенко “Зима”

Слайд 9

І.І.Шишкін “Зима”

Слайд 10

І. Левітан Зимовий пейзаж

Слайд 11

А.Саврасов Зимовий пейзаж

У. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Ми переглянули твори живопису і можемо тепер зробити висновок

Слайд 12

Які фарби у зими?

Слайд 13

ДАВАЙТЕ ПОМІРКУЄМО

  • Які картини найбільше вам сподобалися? Чому?

  • За допомогою яких фарб можна передати яскравий та радісний образ зими?

  • А злої та непривітної?

  • Чи справді колір снігу такий білий?

  • А що можна розповісти про ранній сніг, який випав на осінні дерева і ще не зовсім посохлу траву?

Слайд 14

Попрактикуємося підбирати і змішувати фарби, що будуть нам необхідні для роботи .

  • Створіть різні відтінки сірого кольору

  • Порівняйте їх з білим та чорним кольорами.

  • Фізкультхвилинка.

УІ. Практична робота.

  1. Інструктаж з ТБ

  2. Інструктаж щодо виконання робіт.

  1. Уявімо композицію і починаємо малювати.

  2. Зробіть начерк майбутнього малюнка.

  3. Якщо ви будете малювати радісний і сонячний день – використовуйте білі, голубі, ніжно фіолетові кольори та їх поєднання, а якщо пасмурний день – комбінацію більш насичених холодних кольорів.

  4. Не забувайте, що ми малюємо прихід зими на осінні дерева, які ще не встигли повністю обтрусити своє листя. Тому у вас повинні на деревах та на землі бути оранжеві, жовті та коричневі плями.

3 . Самостійна практична діяльність учнів.

Слайд 15

Творча робота. Наближається зима

Намалюй композицію з вкритими першим снігом осінніми деревами.

(Під час роботи звучить музичний трек «Завітала зимонька», «Зима»

УІІ. Актуалізація набутих знань.

Як досягти результату передачі темного снігу? Який художник вдало передав ранній прихід зими (Станіслав Жуковський «Зимовий пейзаж»)

УІІІ. Підсумок уроку

  1. Перегляд та виставка дитячих робіт

Слайд 16

Джерела
http://go.mail.ru/
http://ditky.info/
http://doshkolenok.kiev.ua/
http://dovidka.biz.ua
http://yrokiu.ru/
http://riddle-middle.ru/

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
0
9
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!