Класна година "Дружба - це скарб"

Опис документу:
Розкрити значення дружби в житті людини; навчити дітей правильно вибирати друзів, знайомитися, спілкуватись і товаришувати; сприймати різні життєві ситуації, аналізувати їх і знаходити шляхи виходу з них; виховувати правильне ставлення до таких понять, як «друг», «дружба»; розвивати в учнів загальнолюдські чесноти.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Класна година " ДРУЖБА – це СКАРБ!"

Мета: розкрити значення дружби в житті людини; навчити дітей правильно вибирати друзів, знайомитися, спілкуватись і товаришувати; сприймати різні життєві ситуації, аналізувати їх і знаходити шляхи виходу з них; виховувати правильне ставлення до таких понять, як «друг», «дружба»; розвивати в учнів загальнолюдські чесноти.

Хід уроку:

 - Сьогодні ми з вами поговоримо про те чого не можна купити за гроші, про дружбу та друзів. З'ясуємо, яка людина може бути гідна звання друг. Довідаємось, що треба робити, щоб нас завжди оточували вірні друзі. Ви готові до цього?

Вправа

У кожного з вас на парті лежить пелюстка квітки. Напишіть на ній свої мрії і очікування від сьогоднішнього уроку і прикріпіть її на ліву частину дошки.

 На  кожній  пелюстці написані  слова:

Я хочу  дізнатися  про …

Я хочу  навчитися…

Я хочу  отримати…

Я хочу  побачити…

Я хочу зрозуміти …

Я хочу  стати …

Вправа «Подари усмішку товаришеві»

           Пропоную вам кожному подарувати усмішку. У вас зараз гарний настрій? Ми підняли настрій завдяки подарованій усмішці. Давайте дарувати її протягом усього заняття і з гарним чудовим настроєм почнемо нашу зустріч.

Слово вчителя:

Дружба – це надзвичайна цінність, і бути справжнім другом не легко. Любий друже, милий друже, мій найдорожчий товаришу – так ми звертаємося до тих людей, без яких наше життя було б невеселим та безбарвним. А хочу продовжити зустріч словами А.С. Макаренка: « У дружби багато крил, а закон у неї один - вірність».

Мене цікавить, як ви будете працювати на занятті і чи з усіма завданнями ви впораєтеся.

Запитання до учнів.

Що таке дружба?( відповіді учнів)

Слово вчителя.

Дружба – це стосунки між людьми, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, поглядів, життєвих цілей. Ось таке визначення дружбі дають тлумачні словники. Без друзів у наш час важко жити на світі. А чи знаєте ви, що означало «мати справжнього друга» в давні часи?

Споконвіку дружба вважалася великою цінністю. У скіфів вона скріплювалася кров’ю. В епоху Середньовіччя дружба була втіленням вірності, шляхетності. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу навіть вище за родину. Дружба ушляхетнювала життя. Вона надзвичайно високо шанувалася в укр. культурі. Оспівувалася дружба у багатьох творах укр.. літ, про неї писали Леся Українка, Г. Тютюнник, І. Франко.

Дружба – одне з найдивовижніших і прекрасних почуттів, притаманних людському серцю.

Гра «Кошик».

Завдання учням — підібрати синоніми до слова «дружба».

(Можливі відповіді: співробітництво, взаєморозуміння, злагода, чуйність, єдність, співчуття, добросусідство, товариськість, взаємовиручка, турбота, повага, ввічливість, чуйність, допомога).

Висновок. Отже ,дружба — це відносини між людьми на основі взаємної довіри, взаєморозуміння, спільних інтересів.

Творче завдання «Розповідь про друга»

           Дорогі учні! Розкажіть, будь ласка, про своїх друзів, а ми спробуємо вгадати, хто герой вашої розповіді.

Розповіді та відповіді учнів.

Висновок: дуже важливо в житті мати товариша, подругу, з якими можна розділити свою радість і горе; друзі – це благо для людини. Той, хто позбавлений дружнього спілкування, не може бути по-справжньому щасливим.

        Вправа «Гімн імені»: на розданих аркушах паперу записати ім’я свого друга, а потім придумати добрі слова, що починаються на першу літеру імені, останнє слово - хобі однокласника( Світлана- смілива, славна).

            Сьогодні створимо «Веселку дружби». А результатом нашого заняття буде веселка-золоті правила спілкування. Чому я сказала веселку? Що таке веселка у науковому розумінні? Коли вона з’являється?

Робота в групах (діти малюють веселку). Скажіть, а чи всі бачать веселку однаково? ( звернути увагу дітей на плакат).

Висновок: дружба – світле почуття, яке приносить людині радість. Тільки духовно багата людина може побачити всі кольори веселки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.