! В а ж л и в о
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
7
міс.
2
8
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Казка "Не зовсім казка про справедливість і корупцію"

Опис документу:
"Корупція – то є духовна недуга. Це не є щось фінансове. Якби люди серйозно ставилися до корупції, справді бачили її такою, як вона є, а це є гріх, то не треба було б нам так багато комісій всякого роду, законів і такого іншого. Корупція би і так зникала. Той факт, що корупція так важко, повільно зникає, доводить, що, на жаль, стан душі нашого народу не є таким, як хотілось".

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Десь посеред моря-океану (ніхто вам точно не скаже де, то й я не знаю) є два острови – Справедливість та Корупція. Якось довелося мені почути правдиву розповідь із уст жителя одного з цих островів, яку він дозволив переказати і вам.

Віддавна жителі острова Справедливість жили в здоров’ї та радості, у злагоді та мирі. Бо керував тим островом мудрий правитель Закон, якого усі поважали за його розум і доброту.

А на острові Корупція справи йшли далеко не так добре. Правителя на тому острові не було, бо ніяк не могли дійти згоди – кому ж керувати. Жителі постійно заздрили одне одному, сперечалися між собою та кривдили одне одного. А найбільше вони заздрили жителям сусіднього острова, за життям яких підглядали у величезну підзорну трубу.

Зрештою, не в силі приборкати заздрість, жителі Корупції нарешті зійшлися на спільному (першому і єдиному досі в їхньому житті) рішенні – заслати свого шпигуна до сусідів. Викликався бути шпигуном маленький та злючий, найбільш впертий та заздрісний Обман. Дивно, але вдруге за своє життя усі жителі острова погодилися на одному рішенні.

Обман був настільки малим, що його ніхто й не помітить, та в той же час – настільки підлим, що ніхто навіть не сумнівався, що йому вдасться добряче похитнути мирний добробут сусідів, а ще краще, звісно – взагалі його зруйнувати.

Сподівання Корупційників справдилися – маленького Обману жителі Справедливості спочатку й не помітили. Звикши до всіх ставитися з приязню, вони сприймали дивні витівки Обману як недолугі жарти і прощали йому це. Та з кожним таким пробаченням ставалося щось дуже дивне – маленький Обман починав рости. Спершу навіть непомітно для самого себе, а потім він враз зауважив, що на жителів Справедливості (на яких він раніше дивився, задерши вгору голову) він уже дивиться зверху вниз. Раптом вони всі поменшали, та ні –стали геть мізерними та дріб’язковими.

А де ж був Закон? Чому він вчасно не помітив підступів ворога. А все тому, що він і далі відчував повагу своїх громадян, намагався робити їх життя кращим і гадки не мав, що може бути інакше. А Обман навчив жителів Справедливості ставитися до Закону і далі улесливо, всіляко його вихваляти, щоб правитель не зауважив їхньої маленької (зовсім нешкідливої та непомітної) неслухняності.

Та ось, коли Обман розрісся до таких розмірів, що його стало видно і у Вольнограді (центральному місті Справедливості, де жив Закон), то правитель забив на сполох. Тут же він згадав про невеличку кришталеву скриньку, яку передавали з покоління в покоління його діди-прадіди нащадкам, що заступали їх на керівній посаді, зі словами: «Ви відчуєте, коли цю скриньку потрібно буде відчинити». Скринька була кришталева і здавалося, вона ж прозора - у ній нічого немає! Правда, на скриньці було викарбуване дивне слово СВІТОСЬ, яке не міг розгадати ніхто.

Закон не сумнівався – він відчинив дивну скриньку і з неї розлетілися навсібіч малесенькі майже прозорі нотки. Вони летіли і летіли, їх було сотні, тисячі, мільйони і ставало аж дивно: як вони могли вміститися в таку малесеньку скриньку? Та ще дивнішим було те, що від них розходилися майже невловимі звуки (подібні до «тень-тень»), почувши (а швидше, відчувши) які, людина наче народжувалася заново і починала бачити світ так, наче у величезне чистісіньке, щойно вимите, збільшувальне скельце. І коли на острові не лишилося жодної людини, яка б не почула легесеньке тенькання дивовижної нотки, скринька зачинилася сама по собі, видавши при цьому тихий мелодійний звук, чимось схожий на зітхання.

Всі жителі Справедливості дивилися на світ з новою радістю широко відкритими очима. І навіть зайда, який забрів на цей острів зі злочинними намірами, відчув це тенькання. Він спробував заткнути собі вуха, зачинитися за сімома замками, але нічого не допомогло.

Обман став меншати, меншати, поки не став таким жалюгідним, що налякано побіг до правителя Справедливості, аби покаятися і попросити пробачення, та «якщо дозволить ваша величність, хлип-хлип, залишится жити на вашому чудовому острові назавжди». Йому дозволили, і щоб ніщо не нагадувало про прикрі події, Обману дали інше ім’я, і згодом він геть забув, з якими намірами прибув сюди. А повітря ще дуже довго було наповнене легеньким кришталевим теньканням… Ніхто, навіть сам Закон, не знав, як довго будуть чути ці нотки жителі Справедливості. Але Закон був спокійний: він ніколи не сумнівався у мудрості своїх предків і у нескінченності вмісту кришталевої скриньки.

У вас, напевне, залишися питання? А що ж сталося з жителями острова Корупція? А нічого з ними не сталося, живуть собі там і далі, так само лаючись і заздрячи одне одному. Та після того, як їхньому найкращому шпигунові не вдалося не тільки повернутися додому зі сповіщенням про зруйнування мирного ладу у сусідів, а й навіть просто повернутися додому, то ніхто з Корупційників навіть не наважувався підходити до великої підзорної труби, щоб зазирнути до сусідів.

А яке ж нове ім’я дали Обману? Хм… Мені казали, та я призабула. Якби хто натякнув – може, й пригадаю. Тож як маєте якісь здогади пишіть мені, може якраз згадаю – тоді розкажу усім.

  • 06.06.2019
  • Різне
  • 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
  • Інші методичні матеріали
  • 95
  • 0
  • 2
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись