Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Казка "Чому числівники такі різні?"

Українська мова

Для кого: 6 Клас

20.04.2020

570

28

0

Опис документу:
Мова — це не лише букви, слова, частини мови, не лише правила правопису й слововживання, система граматики, закони текстотворення та стилістичні ресурси. Мова — явище значно масштабніше і складніше, ніж його подають шкільні програми й підручники. Тому для освоєння цієї дивовижно багатої та розмаїтої сфери людського буття ніяк не мож­на обмежуватися самим лише шкільним її описом.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Чому числівники такі різні?

Одного разу в країну Української Мови приїхав бізнесмен. Він мандрував країною і дістався до столиці. Місто сподобалася йому, і чоловік вирішив оселитися в ньому та вести свій бізнес. Підприємець під’їхав до головної площі Іменника, але всі жителі запитували:

- Що? Хто?

Він так і нічого не второпав, і не продав свій товар.

Поїхав на другу вулицю Прикметника, а тут лунало лише:

- Який? Яка? Яке?

Чоловік розповідав про свій товар, але нічого не вторгував.

Коли підприємець опинився на третій вулиці Числівника, його запитали :

- Скільки?

Він з радістю і захопленням розповідав про товар, і багато вторгував.

– Тут я буду вести свої справи! І бізнесмен поселився та побудував крамницю на вулиці Числівника.

Жителі Числівника були привітними простими ( Один, Два, Три, Чотири, П’ять, Шість, Сім, Вісім, Дев’ять, Нуль), утвореними з одного слова. Вони кожного дня приходили до крамниці підприємця щось купувати. І так він вторгував цілу купу грошей та вирішив ці гроші порахувати, але не виходило чомусь. Його друзі вирішили допомогти. Числівники ставали поруч і утворювали складні числівники , утворені з  двох коренів, ( Одинадцять, Дванадцять,Тринадцять ...). Але, порахувавши до Двадцяти, вирішили знову ставати поруч – і так утворилися складені числівники ( Двадцять один, ... , Тридцять чотири, ..., Двісті сорок шість, ...). Коли гроші були пораховані (П’ять тисяч вісімсот сімдесят дев’ять гривень), то підприємець пригостив друзів цукерками і сказав:

- Ви, Числівники, справжні друзі, дякую вам за допомогу. І ви такі різні, коли стаєте поруч, і це мені допомагає.

З того часу Числівники стали різні: прості, складні, складені.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили