Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Карантин - ізоляція або ресурс для саморозвитку? Використовуємо час з користю!

Психологія

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

17.03.2020

1388

34

0

Опис документу:
Ми живемо в інформаційному потоці, який зараз переповнений негативними новинами і прогнозами, пов`язаними з епідемією коронавірусу. Такий стан постійної тривоги впливає на наше повсякденне життя. Ось декілька порад як не втратити рівновагу та жити повноцінним життям, незважаючи на карантин, закриття освітніх закладів та тривожність. Взято з вільних джерел Інтернету. Доповнено та редаговано.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Карантинізоляція або ресурс для саморозвитку? Використовуємо час з користю!

Ми живемо в інформаційному потоці, який зараз переповнений негативними новинами і прогнозами, пов`язаними з епідемією коронавірусу. Проте життя триває і вимагає від нас тверезої оцінки ситуації й адекватності. Як же зберігати спокій і не піддаватися паніці?

Ситуація, що охопила практично весь світ не може залишати осторонь майже нікого. ЗМІ часто підігрівають емоції людей та не завжди коректно подають інформацію щодо захворювання.

Такий стан постійної тривоги впливає на наше повсякденне життя. Ми менш ефективні та продуктивні, ми втомлені та засмучені, ми агресуємо на рідних та колег, у нас погіршується самопочуття, починаємо шукати в собі симптоми, нас огортає паніка. Ось декілька порад як не втратити рівновагу та жити повноцінним життям, незважаючи на карантин, закриття освітніх закладів та тривожність.

1. Під час епідемії дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ.

Знання про те, як правильно поводитися у критичній ситуації, знижує тривогу.

2. Намагайтеся не блокувати свої почуття.

Боятися – нормально, відчувати безсилля, сумувати – теж.

"Відключити почуття" означає перестати бути в контакті з собою. А це значить, рано чи пізно почуття дадуть про себе знати, тільки їхня сила може стати деструктивною.

Легалізація негативних емоцій знижує напругу, психіка перестає "викручуватися" від необхідності постійно тримати почуття під замком.

3. Що робити, якщо тривога зашкалює?

Поглинаючи велику кількість інформації, ми піддаємося так званій соціальній тривозі.

Завдяки інтернету і соцмережам, події, що відбуваються на іншому кінці планети, сприймаються так, ніби вони відбуваються у нас вдома. Така розмитість кордонів посилює занепокоєння і почуття незахищеності.

Справитися з ними допоможе елементарна інформаційна гігієна. Постарайтеся обмежити кількість інформації, яку ви споживаєте, зменшіть кількість часу, проведеного за читанням новин і в соцмережах і не намагайтеся «перемогти коронавірус у всьому світі».

Оберіть ті джерела інформації, яким довіряєте.

4. Знаходьте час для себе і наповнюйте себе ресурсом.

Турбота про тих, хто від нас залежить – складна фізична і емоційна робота, яка вимагає багато ресурсів. Якщо їх не поповнювати, ваш сосуд швидко вичерпається, і ви відчуєте емоційне вигорання.

Створіть свій власний щоденний ритуал – займіться тим, що приносить вам задоволення. Спорт, будь-які види творчості, просто відпочинок підійдуть.

5. Сон. Фізичні навантаження. Регулярна здорова їжа.

Всі ці речі здаються банальними, але допомагають справлятися навіть з сильними стресами.

Недостатній сон і погана його якість – один з головних супутників депресії. А безперервний (бажано не менше 8 годинний) сон піднімає настрій, зміцнює пам'ять і знижує больові відчуття.

До речі, додатковий час для читання і навчання може стати непоганим бонусом під час карантину.

Підготовку до іспитів ніхто не скасовував!

У першу чергу, карантин став великим сюрпризом для навчальних закладів. І якщо для молодших школярів несподівані канікули тільки в радість, для майбутніх абітурієнтів усе дещо складніше. Щоб не гаяти час, пропонуємо поєднати приємне з корисним і відвідати YouTube-канали, присвячені підготовці до ЗНО.  

Необхідну для успішного складання інформацію можна знайти на сайтах ZNOUAна всі двістіПідготовка до ЗНОBe Smart,  ILearnEasy PeasyНа Урок. Ці ресурси не лише допоможуть залишитися в академічному тонусі, а й стануть гарною альтернативою перегляду серіалів.

А от якщо вивчення профільних предметів дещо втомило, пропонуємо «перемкнутися» на інші корисні канали.  Lacuna доступно розкаже про базові (але від того не менш складні) наукові терміни (якими треба буде часто-густо оперувати в університеті, тому тренуймося), а 15×4 Talks допоможуть під новим кутом поглянути на цікаві аспекти соціальних, психологічних та інших феноменів (на жаль, в університеті далеко не всі лекції будуть такими ж захоплюючими та цікавими, але до хорошого треба звикати).

Молодше покоління, яке народилося в епоху Інтернету та не усвідомлює себе без комп’ютерів, пізнаватиме таємниці навколишнього світу за допомогою таких каналів на YouTube як  Цікава наукаtoBeUkrainian і Наука та Всесвіт. Головне, пам’ятайте: незалежно від вікової категорії вчитися дистанційно, а також просто пізнавати щось нове, ніколи не було простіше.  

На час карантину відома освітня онлайн-платформа Coursera дала безкоштовний доступ до майже 4 тисяч онлайн-курсів, а на телеканалі “Київ” щодня показуватимуть уроки з 12 шкільних предметів, які спрямовані на учнів 9 та 11 класів.

Як перетворити карантин у корисне дозвілля для дитини?

Три тижні без школи - це не значить, що весь час потрібно провести з гаджетами або перед телевізором. Існує безліч занять, які сподобаються дітям й будуть для них корисними. Відволікти дитину від телефону – не легка справа, але реальна. Якщо дитині запропонувати цікаві альтернативні ігри, вона неодмінно погодиться провести час граючись з вами, ніж сидітиме в гаджеті.

Психологи пропонують декілька ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:

• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників – монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім’ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім’ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.

• Хатні справиДолучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.

• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.

• Ведення щоденникаКупіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам’ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися. 

Рекомендації психологів в умовах карантину (і не тільки!):

1. У першу чергу, найважливішим є уміння знаходити в собі ресурси. Це ті дії, які допомагають зберігати спокій та душевну рівновагу, які розслабляють. У кожної людини – це свій варіант. Хтось любить малювати чи щось виготовляти власними руками, хтось любить природу, яка дає енергію. Комусь подобається читати, комусь просто подивитися цікавий фільм. Цей список можна продовжувати і продовжувати, головне, щоб Вам у цій діяльності було спокійно, затишно та безпечно.

2. Перевіряйте інформацію та критично мисліть. Важливою є гігієна в отриманні інформації. Проаналізуйте: чи те, що Ви читаєте чи дивитесь, є першоджерелом? Не переглядайте лише заголовки, вони оманливі.

3. Якщо у вас є діти, подумайте про їхній рівень тривоги, який вони ще не вміюти контролювати. Щоб вони відчували себе у безпеці, ви маєте бути спокійними та врівноваженими. Діти мають право про все знати, будьте з ними відвертими.

4. Зрозумійте, що багато чого залежить від вас, а є те, що вам не змінити. Піклуйтеся про себе, дотримуйтесь рекомендацій лікарів, не ризикуйте власним здоров’ям.

5. Думки та слова матеріалізуються. Позитив притягує позитивне, таку ж силу мають думки та слова. Вірте у найкраще, любіть життя та насолоджуйтесь ним.

6. Шукайте можливості. Під час карантину треба чимось себе зайняти. У Вас з'являються нові можливості та шанс зробити те, на що часу не вистачало, а дуже хотілося. Можна намалювати картину чи прочитати книжку, або з дитиною провести багато часу. Для дітей є багато он-лайн навчання і для вас точно щось знайдеться, можна зайнятися самоосвітою, переглядати вебінари тощо.

7. І важливе, у час високого рівня напруженості, можуть розвиватися тривожні симптоми. Піклуйтесь про себе та своїх близьких.

В такий момент, коли є пауза, ви можете обернутися назад і оцінити власне життя, проаналізувати його. Можливо у вас з’являться нові і важливі ідеї щодо бізнесу, сім’ї, освіти, роботи, навчання чи життя. Ловіть момент!

Взято з вільних джерел. Доповнено і редаговано.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.