Калейдоскоп зимових свят (самопідготовка)

Опис документу:
Закріпити і поглибити знання, отримані на уроках; розвивати та вдосконалювати вміння учнів самостійно працювати, формувати навички раціонального використання часу; сприяти розвитку пізнавальних активності учнів, розвивати увагу, мислення, уяву, обчислювальні навички, пам’ять; виховувати відповідальність, охайність, працелюбність, самостійність, цікавість та повагу до звичаїв і традицій українського народу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Калейдоскоп зимових свят

(самопідготовка)

Мета: Закріпити і поглибити знання, отримані на уроках; розвивати та вдосконалювати вміння учнів самостійно працювати, формувати навички раціонального використання часу; сприяти розвитку пізнавальних активності учнів, розвивати увагу, мислення, уяву, обчислювальні навички, пам’ять; виховувати відповідальність, охайність, працелюбність, самостійність, цікавість та повагу до звичаїв і традицій українського народу.

Хід заняття

І. Організація класу

В народі кажуть: «Добрий гість – дому радість». Сподіваюсь, що ви, як і я , раді нашим гостям. Привітайтесь.  

Учні разом: (один тримає хліб на рушникові)

Із хлібом і сіллю, як завжди ведеться,

Ми зичим достатку усім і добра.

Хай сонце всміхнеться, життя удається,

І доля завжди щоб привітна була.

Вихователь :Зараз , сядьте всі зручненько,

Не шуміть, сидіть тихенько.

Заняття буде незвичайне,

А для всіх для нас повчальне.

Сідають

ІІ. Мотивація діяльності .

  1. Вихователь: Сьогодні зранку під нашим класом діти знайшли незвичайний конверт. Він був без підпису та зворотної адреси, а лежав у ньому ось цей лист.

« Любі друзі!

Знаю, що ви розумні і кмітливі діти. А якщо любите мандрівки та сюрпризи, тоді швидше вирушайте в подорож . Ваш друг.»

Ну, що, дійсно, часу не гаймо. І давайте зараз перевіримо вашу кмітливість і уважність.

Щоб дізнатися, куди ми сьогодні вирушимо, потрібно виконати такі завдання:

Складаємо пазл «Зима» (одна частина дітей)

Дописуємо вірш про зиму (друга частина дітей)

(Музичний супровід.)

Діти кажуть, що склали картинку зими, другі зачитують вірш, який дописали.

  1. Повідомлення теми , мети

Так. Наша мандрівка буде до холодної і сніжної країни Зими. Під час подорожі всі будьте дуже уважні й активні, щоб не залишитися в ній назавжди.

Заплющіть очі. Послухайте музичний твір і скажіть, яку пору року композитор відтворив у музиці?

Діти заплющують очі. Звучить у запису мелодія «Пори року».
Діти, яку картину природи ви уявили, слухаючи запис?

А хто такий композитор?(людина, яка пише музику)

Можливо хтось знає, що за мелодію ми прослухали і хто композитор?

Анто́ніо Лучіо Віва́льді   італійський композитор, скрипаль-віртуоз, римо-католицький священик, автор більш як сорока опер, кантат, ораторій, творець жанру сольного інструментального концерту. Вважається одним з композиторів, що почали розвивати музику бароко до стилю імпресіонізму. За життя отримав широке визнання по всій Європі. Вівальді в основному відомий завдяки своїм інструментальним концертам, особливо для скрипки. Одними з найвідоміших його робіт є чотири концерти для скрипки «Чотири пори року». Одну з його робіт ми щойно прослухали.

Дякую.

Що ж а зараз подме вітром бабуся Зима, і ми всі перенесемося до її країни, будемо мандрувати чарівними просторами, вивчати зимові свята і разом святкувати,а заходячи в гості у кожен чарівний будиночок, будемо знайомимося з українськими традиціями.

Скажіть, будь ласка, яких правил етикету слід дотримуватися ідучи в гості та у гостях?

Відповіді дітей.

( Приходь у гості без запізнень.. Поводься скромно.

Не говори з кимось потайки.За столом не тягнися першим за найсмачнішим.

. Їж, не поспішаючи.Збираючись додому, подякуй за гостину.)

Добре, як поводитися знаємо. Можна вирушати. Але ж знову - таки узимку випало багато снігу. І чим нам зручно буде подорожувати?

Звичайно, нам зручно буде подорожувати санчатами (зображені на дошці)

Ще кожному аби не заблукати і не згубитися потрібно отримати у супровід чарівну сніжинку. І щоб її мати виконайте завдання. Хто впорався, піднімаємо руку і отримуємо сніжинку.

Діти знаходять 10 відмінностей
Усі сідаємо зручненько і вирушаймо в подорож.

Ви, мабуть,  звернули увагу і я вам вже сказала, що на дошці у нас є малюноки-будиночки, завітавши у кожен з них, спробуємо розгадати, яка таємниця там ховається. Будьте уважними.

І так, будиночок №1.

ІІІ. Вивчення матеріалу .

Вчитель : Ось і наша перша зупинка: 13 грудня 
Екіпаж зупинився.щоб дізнатися, що ховається за цією датою, виконуємо завдання від наших супутниць сніжинок.

Творчі завдання з математики

Яке свято ми святкуємо цього дня? (Свято Андрія Первозванного (Калити).)

Калита — обрядовий корж, що готується на свято Андрія. Калита — традиційне свято, яке відзначають в Україні.

Композиція «Як хлопці Калиту кусали».

Господиня:
Добрий вечір, любі гості,
Просимо до світлиці.
Будемо розпочинати
Наші вечорниці.
Дівчата стають півколом.

Дівчина: Ось погляньте, дівчатонька, яку я вам Калиту випекла. (Показує).

Дівчата: Ой яка гарна! А пахне як. (Підвішують калиту)

Хлопець: Дівчата, я іду, іду кусати Калиту. Дозволите мені?

Дівчата: Нумо спробуй. А ми подивимось, який ти спритний. Раз, два, три. (Хлопець підстрибує і кусає Калиту).

Дівчата: Ото, який ти молодець! Та й спритний же. (Знімають Калиту.)

Дівчата: Калита, Калита.
Солоденька була.
Як ми її з’їли,
То до сонечка полетіли.
(
Імітують рухи.)

Я: Молодці, це ми побачили елемент Андріївських вечорниць, коли дівчата та хлопці збиралися і ось так весело проводили час. І ми сьогодні відсвяткували свято Калити або Андрія Первозванного.

А ще можливо хтось скаже хто такий Андрій Первозванний?

Учень:З Євангелія ми знаємо, що Андрій був молодшим братом апостола Петра ( Симона). Коли Ізраїлю явився святий пророк, Предтеча і Хреститель Господній Іоанн, Андрій і Петро стали його найближчими учнями. І тоді, перебуваючи поруч зі своїм учителем Іоанном , Андрій вперше пізнав Христа.

Господь покликав Андрія та Іоанна за собою, кажучи їм : “Підіть і побачите” . Андрій першим, із радістю і готовністю, пішов за Господом, і за те був наречений Первозванним . Після Воскресіння Спасителя апостол Андрій разом з іншими учнями удостоювався зустрічей з Ним і був присутній на Єлеонській горі, коли Господь, благословивши їх , піднісся на Небо.

Дякуємо за гостину, зручненько сідаймо в наші сани й час мандрувати далі. Ми їдемо, а мороз усе міцнішає, починає нам дошкуляти. Але ми всі перепони здолаємо. От знову екіпаж зробив зупинку. №2
Як називається ця зупинка?
 
Діти відповідають:
 19 грудня

І відразу співають пісню «Ой хто, хто Миколая любить »

Я зрозуміла, що про таємницю другого будиночку ви здогадалися без будь – яких пояснень. І попросивши допомоги у Миколая, виконуємо наступне завдання.

Домашнє завдання з математики

Молодці. Рухаємося далі

Напередодні цього великого християнського свята, а саме 6 січня,де ми робимо зупинку, дівчатка та хлопчики ходили до своїх рідних і приносили їм вечерю, кутю. Кутю готували з пшениці, додавали в неї обов’язково мед, сушені фрукти, мак та горіхи. Що цікавого в цій господі дізнаємося….

(беру сніжинку, виконуємо завдання)

Творчі завдання з укр. Мови

Відкриваю назву свята

Після того, як виконали увага на екран.

Презентація пісних страв на Святвечір

Свята Вечеря 6 грудня у переддень Різдва збирає за столом усю велику родину. В цей вечір на стіл ставлять 12 страв. Всі  мають бути пісними, оскільки це останній день Різдвяного посту.

кутя

Найголовніша страва, з якої починають трапезу, є актом жертви Богові. Мак – символ мучеництва, невинно пролитої крові. Мед – символ чистоти, Божого слова. А ще кутя символізує єднання з Богом і світом померлих. Тому її залишають на ніч для душ тих, кого вже немає з нами

горох

Символ Божої весни, яка завжди відроджується в людині після занепаду, символ єдності роду.

купусняк

Капуста виступає як символ простоти й водночас міцності, єдності навколо однієї твердої основи – Христа-Бога.

борщ

Символ торжества добра. Оскільки господиня готує пісний борщ із різних простих рослин, які дарує їй земля, так само християнин вишліфовує свою волю із простих щоденних малих здорових практик.

Крім того, червоний борщ ще символізує кров вифлеємських дітей, вбитих за наказом Ірода.

голубці

Символ цієї страви є уже в назві. Голуб символізує Божу любов, Святий Дух, красу і силу.

: риба

Риба є загальноприйнятим символом Христа. Грецька абревіатура ІХТІОС – ім'я Ісуса читається як "риба". Саме брати-рибалки стали першими апостолами, яким Ісус сказав, що вони будуть "ловцями людей".

вареники

Символ достатку.

гриби

Дві природи Ісуса Христа: божественна (шапка) і земна (ніжка).

часник

Символ очищення від гріхів, а також здоров'я. Часник кладуть на чотири кутки столу, а потім їдять, щоб не боліли зуби.

пиріжки

Символ здоров'я і щастя, які людина зможе отримати в постійному спілкуванні з новонародженим Ісусом.

пампушки

Символ свята, радості, які Богом даровані людям. Мільйони святих на небі, які повірили в Ісуса, отримали вічне життя. І кожна людина на землі покликана до цього солодкого, вічного життя.

узвар та вода

Означає життя, яке Бог надає кожній людині. Свячена вода є символом очищення тіла і душі.

  • Смачно повечеряли, подякували. Рушаємо далі.

  • Ой , хто це йде нам назустріч?

ДІВЧИНКА.
Слава Богу! Христу слава!
В Віфлеємі радість стала,
Що син Божий народився,
Весь народ розвеселився.
ДІВЧИНКА.
Слава Богу! Слава Богу!
То ж збираймося в дорогу,
Щоб занести цю
новину
В кожний дім в кожну хатину.
Виконують пісню «Добрий вечір тобі, пане господарю».

Ось ми і наближаємося до будиночку 7 січня. Зараз дізнаємося , з якими завдання потрібно впоратися, аби розкрити його таємницю.

Виконуємо д/з з української мови

Більш як 2 тис. років тому в м. Віфлеємі народився Ісус, син Божий. Він прийшов у цей світ, щоб стати нашим Спасителем.

Зірничка з неба світло кидає,

Христос-дитятко нині рождаєсь.

Світи, зірнице, Христу й Марії,

Кріпи в нашім серці віру й надію.

Хай ця зірничка в різдвяні свята

Несе всім щастя по наших хатах!

Здоров’я, втіхи, пошани від світа,

Багатства і долі на многая літа!

Христос ся Рождає!

Ой, ви гляньте, скільки намело снігу. Які кучугури. І наша сніжинка підказує, що для того аби спокійно подорожувати далі маємо розгадати кросворд.

1.Святий вечір починається, коли на небі з’являється перша… (зірка)

2.Як називається посуд в якому подають кутю? (макітра)

3.Як називається головний напій святкової вечері? (узвар)

4.Що на святі вважається символом доброго врожаю? (дідух)

5.Невеликий варений виріб з начинкою? (вареник)

6.Які пісні співають діти на Різдво? (колядки)

Молодці. З вами не страшні ніякі заметілі.

А нас уже зустрічає 14 січня.

Беру сніжинку, виконуємо творчі завдання з анг. мови


В січні є свято Василя або як в народі кажуть Старий Новий рік (дітки ходять засівати) . Ввечері, 13 січня, напередодні Старого Нового року, згідно з українськими традиціям "водять Меланку". Вранці, 14 січня, шанують Святого Василя та посівають. «Посівалки» - це добрі побажання у віршованій формі або пісні, якими гості вітають господаря з зимовими святами.

Запам‘ятайте: перший посівальник 14 січня, на Старий Новий рік, обов'язково повинен бути чоловік, хлопець, який принесе в дім щастя.

А хто із Вас знає посівалку. (діти засівають).

Ми прийшли вас посівати,
Щоб усіх пошанувати.
Сіємо, сіємо зерном,
Новий рік щоб був з вином.
Від їди щоб стіл ломився,
Щоб і хліб не перевівся.
Сієм, сієм, посіваєм,
Щастя й радості бажаєм.
Щоб і дома, і на полі
Вам всього було доволі.
Сієм, сієм, посіваєм,
З Новим роком Вас вітаєм!

І знову зручненько сідаймо у наші сани і вирушаємо до наступного і останнього будинку 19 січня.

Розкрити його таємницю допоможе цифровий ребус.

 

1В    5Х     7Е    2О    4О    3Д    9Е    6Р    8Щ

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Заключним акордом Різдвяних свят є Водохреща . В цей день йшли хресним ходом до водойми, чоловіки заздалегідь вирубували ополонку у вигляді хреста, з ялинових гілок робили ворота, що символізували вхід до Царства Божого. Освячують воду, якою окроплюють свої домівки і використовують цю водичку протягом року.

Всі разом (співають): А на цьому слові бувайте здорові

Радуйся, ой радуйся, земле, син божий народився.

Вчитель: Ось і добігла кінця наша мандрівка.

Чи сподобалась вона вам?

Чи всі завдання виконали?

Працювали дружно?

А зараз, діти, послухайте своє серце, подумайте, чого ви хочете найбільше?

Відповіді ……………

(я хочу, щоб усі були здоровими і бажаю, щоб на землю падали сніжинки здоровя , добра, щастя, миру, радості, любові…… ).

Діти чіпляють навколо будинків сніжинки, які отримали на початку заняття.

Я бажаю, щоб всі ваші бажання здійснилися.

А наша подорож добігла кінця. Нехай ці свята приходять щороку у кожну господу з миром і щастям. І нехай вони стануть для нас всіх святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.

Хочеться всім вам подякувати за вашу увагу до нас, а особливо нашим дітям за їхню активність, уважність, кмітливість, сміливість, слухняність.

В благодатнім квітучім краю,

Українці від роду до роду,

Берегли, мов зіницю свою

Рідну мову і звички народу.

Оповідки, легенди, пісні –

Це одвічна історія наша,

Хай живуть у тобі і в мені

І завжди буде повною чаша.

І за традицією гостей хлібом зустрічали, тож просимо його і скуштувати.

Учениця підносить хліб гостям потім дітям.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00