За легендою Гостомель як місто-фортеця існувало з давніх-давен, хоча перша згадка про поселення датується 1494 роком. Попри те, що саме селище міського типу є невеликим, однак славиться своєю прадавньою історією.
Гостомель — одне із перших українських містечок Київщини, яке одержало у 1614 році Магдебурзьке право. Воно знаходилося у власності польського шляхтича Станіслава Харленського, який мав тут власний замок. На жаль, жодна з його частин не збереглася до нашого часу.












