Історія педагогіки. Класичні університети України періоду нової та новітньої історії. Одеський університет

Опис документу:
Стаття створена для викладачів педагогічних технікумів і коледжів для ознайомлення студентів з історією становлення системи вищої освіти в Україні, з першими вищими навчальними закладами і їх діяльністю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Класичні університети України періоду нової та новітньої історії

Одеський університет

У травні 1865 р. засновано Одеський університет, який називався Новоросійським університетом, що базувався на Рішельєвському ліцеї. Ініціатором відкриття Одеського університету були російський педагог і лікар М. І. Пирогов та генерал-губернатор О. Г. Строганов. Функціонування цього навчального закладу давало можливість молоді південної України здобувати вищу освіту. Він став центром науки і культури південного краю України.

З початку свого існування університет мав у своєму складі 4 факультети: історико-філологічний, фізико-математичний, юридичний і медичний.

Заняття в університеті розпочались 3 вересня 1865 р. передбачалося, що в Новоросійському університеті здобуватиме освіту молодь південних губерній України, а також слов’янських народів балканських країн. У перший рік в університеті навчалося 139 студентів.

Багато вихованців і педагогів Одеського університету стали його окрасою, внесли значний внесок у розвиток вітчизняної науки. Передусім це видатний біолог Ілля Мечніков (1845 – 1916), ім’я якого носить університет з 1945 року; епідеміолог і мікробіолог Данило Заболотний (1866 – 1929); патофізіолог і організатор науки Олександр Богомолець (1881 – 1946); хімік Лев Писаржевський (1871 – 1938) та багато інших. З Одеським університетом пов’язана наукова діяльність видатних постатей вітчизняної науки: біологів Івана Сєченова і Олександра Ковалевського, хіміка Миколи Чеботарьова, істориків Євгена Щепкіна, Федора Успенського, психолога Миколи Ланге, терапевта Миколи Стражеска, офтальмолога Володимира Філатова. І на початку XXI століття Одеський університет імені Іллі Мечнікова залишається центром розвитку освіти і науки у південному регіоні України.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.