Історія педагогіки. Класичні університети України періоду нової та новітньої історії. Харківський університет

Опис документу:
Стаття створена для викладачів педагогічних технікумів і коледжів для ознайомлення студентів з історією становлення системи вищої освіти в Україні, з першими вищими навчальними закладами і їх діяльністю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Класичні університети України періоду нової та новітньої історії

Харківський університет

17 листопада 1804 р. згідно наказу Олександра І та за ініціативою В. Н. Каразніна було засновано Харківський Імператорський університет. Урочисте відкриття університету відбулося 29 січня 1805 року. Це перший університет, який створено на території України, що входила до складу Росії.

Спочатку в університеті біло 4 відділення: словесне, етико-політичне, математичне і медичне.

Учені – педагоги і випускники університету – зробили значний внесок у розвиток освіти і науки на Слобожанській Україні, у справу національного відродження країни. У Харківському університеті працювали Олександр Потебня (1835 – 1891) – український філолог, філософ, етнограф; Петро Гулак-Артемовський (1790 – 1865) – поет, історик, ректор цього ж університету; фольклорист, етнограф, літературознавець Микола Сумцов (1854 – 1922); біолог, фізіолог, ембріолог, імунолог Ілля Мечніков (1845 – 1916). З Харківським університетом пов’язані імена його відомих вихованців, зокрема, історика і етнографа Миколи Костомарова (1817 – 1885), психолога Дмитра Узнадзе (1886 – 1950) та інших.

В університеті з 1808 року функціонує Астрономічна обсерваторія, де проводяться фундаментальні і прикладні дослідження з фізики Сонця, планет, астероїдів, комет і супутників. Ботанічний сад університету було засновано в 1804 році. Це найстаріший в Україні Ботанічний сад, крім нього в Університеті діє заснований в 1807 році Музей Природи площею 2 тис. кв. м, Музей археології та етнографії Слобідської України.

Харківський університет – єдиний в Україні, де навчалися і працювали три лауреати Нобелівської премії – біолог І. Мечников, економіст С. Кузнець, фізик Л. Ландау.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00