Історія педагогіки. Історія становлення і розвитку вищої освіти в Україні

Опис документу:
Стаття створена для викладачів педагогічних технікумів і коледжів для ознайомлення студентів з історією становлення системи вищої освіти в Україні, з першими вищими навчальними закладами і їх діяльністю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Історія становлення і розвитку вищої освіти в Україні

Університетська освіта існує в Європі понад 900 років. Протягом цього періоду вона не втратила своєї індивідуальності та має за мету розвиток європейської цивілізації у становленні сучасної науки в світі.

Український народ також завжди прагнув до розвитку і піднесення освіти та культури. Період Київської Русі був надзвичайно багатий на розквіт науки, освіти, культури, мистецтва, літератури. Але монгольська навала XIII століття перервала культурний розвій держави, а Західна Європа тим часом продовжувала розвиток мережі навчальних закладів, обігнавши Україну майже на 400 років.

Починаючи з XV століття, поступово освіченість Заходу проникає в Україну і набирає сили в братських школах XVI-XVII ст., а потім розквітає у стінах Києво-Могилянської академії, у перших класичних університетах, відкритих на території України.

Процес становлення та розвитку вищої освіти на території України був складним і тривалим. Знання цього процесу, його причин, протиріч, позитивних і негативних наслідків допоможе нам якісно розвивати, реформувати і піднести на вищий ступінь сучасну систему вищої освіти України.

Зародження вищої освіти України припадає на XVI століття, коли почали свою діяльність перші братські школи, що ставили на меті захист української культури та освіти, зміцнення православ’я, опір впливам латинських і протестантських шкіл.

Вища освіта продовжує своє становлення в Острозькій школі-академії, відкритій князем К. Острозьким, і Києво-Могилянській академії, що є першим офіційно визнаним вищим навчальним закладом на території України.

Вища освіта піднімається на нову сходинку із відкриттям Львівського університету – першого класичного університету України, Харківського Імператорського університету – першого класичного університету, відкритого на території України, що належала Російській Імперії, Київського Імператорського університету Святого Володимира, а також Одеського та Чернігівського університетів.

У сучасній незалежній Україні вища освіта є доступною, кількість вищих навчальних закладів державної і приватної форм власності є дуже великою. Система вищої освіти України постійно розвивається, набуває якісно нового рівня, але зберігає кращі традиції, закладені століттями.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток ключових компетентностей педагога Нової української школи в умовах безперервної освіти»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.