Інтелектуальний конкурс "Велика сімка"

Опис документу:
Друге засідання інтелектуального клубу "Вогонь Прометея" можна використовувати як інтегрований позакласний захід з різних дисциплін. Допоможе учням та вчителям розвивати не тільки "шкільні" знання, а й бажання дізнаватися щось нове за межами шкільної програми.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Комунальний заклад

«Балашівська гімназія Міської ради м. Кропивницького»

І засідання

інтелектуального клубу

«Вогонь Прометея»

підготувала вчитель

української мови

та літератури

Васильєва Ірина Дмитрівна

м. Кропивницький

Доброго дня, члени команд, поважне журі та вболівальники! Я впевнена в тому, що ви вже чули про те, що у нашій школі створено інтелектуальний клуб «Вогонь Прометея». Сьогодні ми з вами урочисто розпочинаємо його роботу із інтелектуальної гри «Чудова сімка».

Усі гравці, які сьогодні беруть участь у грі, вже є членами нашого клубу. Але сьогодні, я впевнена, що наш клуб поповниться новими розумниками і розумницями. Тож, вперед! Перш, ніж розпочати інтелектуальну гру, ми маємо познайомитися із ключовими поняттями.

Гра – вид діяльності, який імітує реальне життя, має чіткі правила і лімітований час для проведення.

Інтелектуальна гра – це гра, в якій успіх приходить за рахунок перш за все мислення людини, її розуму.

Інтелект – це здатність пізнавати і вирішувати проблеми, які об'єднують в собі пізнавальні здібності. Інтелект властивий людям, а також спостерігається у тварин.

Інтелект (розум) — сукупність розумових здібностей.

Людина застосовує інтелект для обробки наявної інформації.

Інтелект пов'язаний з іншими внутрішніми властивостями людини, такими як сприйняття, пам'ять, мова, уява, самосвідомість, самоконтроль, характер, володіння тілом, творчість, інтуїція.

Одним із шляхів визначення рівня інтелекту є тест IQ. Коефіцієнт інтелекту (англ. IQ — intelligencequotient) — кількісна оцінка рівня інтелекту людини: рівень інтелекту відносно рівня інтелекту середньостатистичної людини такого ж віку. Визначається за допомогою спеціальних тестів.

Рівень Вашого інтелекту (IQ, intelligencequotient) – це Ваша здатність ефективно мислити. Тести IQ розраховані на оцінку розумових здібностей, а не рівня знань (ерудованості). IQ не залежить від ваших оцінок у школі чи університеті, і неважливо, скільки книжок ви прочитали. Уміння мислити конструктивно і приймати рішення - це наслідок гармонійного розвитку особистості.

Погляньте на зразок завдання тесту IQ (Зразки завдання тесту IQ ми обов’язково розглянемо на засіданнях інтелектуального клубу).

Допишіть необхідне число.

Доповніть правильне число.

198 (32) 356 26 33 29

183 ( ? ) 362 38 23 35

Вчені ірландського університету Ольстер, проаналізувавши тисячі тестів на IQ, спробували визначити найрозумнішу націю. Результати дослідження показали, що найбільш високий розумовий розвиток притаманне жителям Німеччини, середній коефіцієнт інтелекту яких склав 107 одиниць. У п’ятірку лідерів увійшли Нідерланди (107), Польща (106), Швеція (104) та Італія (102). Великобританія в рейтингу «найрозумніших» посіла 9 місце, а Росія лише 17 з 23-х можливих.

44-річний росіянин Григорій Перельман вважається найрозумнішою людиною у світі, повідомляє TheDailyMail.

Саме він довів гіпотезу Пуанкаре, над якою століття ламали собі голову математики усього світу.

Отож рушаймо у захоплюючу подорож, основні зупинки якої ви можете бачити на нашій імпровізованій карті за моєю спиною.

В нашій школі стало доброю традицією – проведення різноманітних змагань. Отож, і зараз ми запрошуємо Вас на захоплюючу інтелектуальну гру «Чудова сімка». Це змагання на кмітливість, почуття гумору, ерудицію, знання шкільної програми і не тільки.

До участі в нашій грі ми запросили команду учнів 9-11 класів та команду вчителів нашої школи. Давай те привітаємо і підтримаємо їх оплесками.

Команди сформовано, починаймо гру. Гра проходитиме у вигляді тематичних зупинок, на кожній з яких будуть свої правила гри.

І зупинка «Давайте знайомитись!»

Для ближчого знайомства, пропонуємо командам прорекламувати свою назву і девіз (максимальний бал – 12). (5 хвилин команди готують на ватмані представлення, а потім по черзі презентують свою назву та девіз).

Поки команди працюють – цікава інформація.

У центрі уваги сьогодні буде число 7. Чи помічали ви поширеність цього числа? Як часто ми зустрічаємося із числом 7?

Сім є абсолютним числом, тобто всього сущого і несущого, відомого і невідомого. В давньому Вавилоні жерці проводили астрономічні спостереження із зикуратів – сім монументальних башт, сім сходинок – терас, яких відповідали планетам – богам, правителям Неба і Землі, семи грізним вітрам, семи воротам підземного царства, семи дням тижня.

Сім днів творіння. Сім кольорів веселки. Сім музичних нот.

Сім днів у тижні. Сім чудес світу. Київ побудовано на семи горбах.

 • Чи знаєте ви, що на сторінках Біблії ця фраза зустрічається більше 160 раз? Наприклад, «Сім» пар тварин і «сім» пар птахів небесних було велено взяти Ною у ковчег, тому що через сім днів почнеться потоп.

 • Увагу мисливців, а потім і землеробів привертало сузір’я Великого Воза, яке складається із семи зірок.

 • Французи дають найсильнішу клятву словами «Міцно, як сім». Щасливий відчуває себе «На сьомому небі».

 • У казках згадуються семимильні чоботи.

 • 7 - Число, що позначає майже завжди позитивні моменти життя людей, вважалося символом святості у багатьох народів. 7 - символ розуму.

 • Сім - це містична природа людини: 7= 3 ( розум, душа, дух) + 4 (світ). 

 • Сім дверей людини: два ока, два вуха, дві ніздрі і рот.

 • Сім - число Всесвіту, макрокосму, означає повноту і сукупність.

 • І наші команди складаються із 7 гравців.

 • Успіхів вам! Або, як кажуть досвідчені моряки, - «Сім футів під кілем».

1-й ведучий. Ми починаємо. І наш перший конкурс «Знайомство».

Нелегка робота давати оцінку творчості. В кожному конкурсі свої квоти балів.Експертами нашої гри будуть… (представлення журі).

Члени журі:

1. Михайлова Марія Вікторівна – директор школи, вчитель української мови та літератури.

2. Ткаченко Анна Іванівна – бібліотекар.

3. Кобилєва Мирослава – учениця 11 класу, член шкільного парламенту.

З командами ми познайомилися. Давайте ще раз їх привітаємо і побажаємо успіху!

Наша друга зупинка носить назву «Мовознавці». Змагання у цьому турі будуть проходити у три етапи:

1. Команди виправлятимуть помилки у тексті.

2. Поєдинок глядачів.

3. Бліц-опитування для членів команди.

Зупинка «Мовознавці».

Журі оцінює цей етап конкурсу за 9 бальною системою.

Суржиковий текст

Сміх – одна з самих важних составляющих нашого щоденного життя. Кожен юмористичний журнал щитає своїм долгомнапомнити, що сміх – це лучше лікарство. Так, безусловно, сміх нас не робить здоровіше, не розвиває мишці і не укріпляє серце і легені. Проте він об’єднує людей, а тому побочні положительні ефекти сміху – це лишень слєдствіє цієї його головної функції. Учоні стверджують, що під час сміху нормалізується кровянедавленіє й учащається пульс, благотворно влияє сміх і на імунну систему. Весельчаки, шутники й оптимісти завжди впевнені, що з ними поганого не случиться, і, напевне, іменно тому вони живуть довше. А саме важливе свойство сміху – це зняття з його допомогою больових ощущеній. Під час хохоту біль, навіть сама гостра, відступає. А про те, що сміх допомагає ізбавиться від стресу, й говорити не приходиться – усі знають, що сміх до сліз, до колік здатен розігнати любі тучі на душевному горизонті (З газети).

Відредагований текст

Сміх – одна із найважливіших складників нашого щоденного життя. Кожен гумористичний журнал вважає обов’язковим нагадати, що сміх – це найкращі ліки. Так, безперечно, сміх не робить нас здоровішими, не розвиває м’язи і не зміц-нює серце і легені. Проте він об’єднує людей, а тому побічні позитивні ефекти сміху – це лишень наслідок цієї його головної функції. Учені стверджують, що під час сміху нормалізується кров’яний тиск і прискорюється пульс, сприятливо вли-ває сміх і на імунну систему. Веселуни, жартівники й оптимісти завжди впевнені, що з ними поганого не трапиться, і, напевне, саме тому вони живуть довше. А найважливіша властивість сміху – це зняття з його допомогою больових відчуттів. Під час реготу біль, навіть найгостріший, відступає. А про те, що сміх допомагає позбутися стресу, й говорити не доводиться – усі знають, що сміх до сліз, до кольок здатен розігнати будь-які хмари на душевному горизонті.

Отож, рушаймо! Команди отримують текст і починають працювати над виправленням помилок. На це завдання у команд є 3 хвилини. Прошу одного із членів журі стежити за часом виконання завдання. А глядачі зараз мають можливість заробити бали для команди, за яку вони вболівають. Не викрикуйте, інакше не заробите жодного бала. Члени журі будуть рахувати бали і додавати до кількості балів команді, за яку ви вболіваєте.

«Поєдинок глядачів»

Команда глядачів добирає антоніми (за кожне визначення – 1 бал).

1. Слабко. (Сильно).

2. Давній. (Новий).

3. Увійти. (Вийти).

4. Гучно. (Тихо).

5. Погана. (Хороша).

6. Зневага. (Шана).

7. Уперед. (Назад).

8. Прокинутися. (Задрімати).

9. Постійно. (Тимчасово).

10. Дружнє. (Вороже).

11. Розлучився. (Оженився).

12. Весело. (Сумно).

Додаткові питання

1. Саме так називають царське крісло. (Трон).

2. Саме так називають збірку віршів у східній літературі. (Диван).

3. Саме в цій країні існує традиція на Новий рік викидати з вікон старі меблі. (Італія).

4. Це – найбільший птах нашої планети. (Страус).

5. Це і назва екзотичного фрукта, і назва нелітаючого, не менш екзотичного, птаха. (Ківі).

6. Ці домашні птахи витримують температуру до -110 градусів цельсія,що є абсолютним рекордом для птахів. (Гуси).

7. У цього птаха найбільший розмах крил, що перевищує 4 метри. (Альбатрос).

8. Цей фрукт став причиною Троянської війни. (Яблуко).

9. У ящику із цими фруктами знайшли Чебурашку. (Апельсини).

10. Бере, бергамот та дюшес – сорти цього фрукта. (Груша).

Команди вже впоралися із поставленим завданням. А тепер один із членів команди обере для своєї команди конверт із запитаннями, на які ви будете відповідати у бліц-опитуванні. Але і команда суперників теж уважно слухає запитання. Якщо команда не дає відповіді на поставлене питання, то право дати відповідь переходить до команди суперників. Тобто ви зможете заробити додатковий бал для своєї команди. Тож, вперед!

Бліц-опитування для членів команди № 1.

За правильну відповідь — 1 бал.

1. Найбільша одиниця мови. (Текст)

2. Перша буква у власній назві. (Велика)

3. Назва гірських українців. (Гуцули)

4. Документ про середню освіту. (Атестат)

5. Місцеві різновиди мови. (Діалекти, говори)

6. Частина мови «Ой». (Вигук)

7. Зміна букв у корені. (Чергування)

8. Список літер встановленого порядку. (Алфавіт)

9. Займенник з однієї букви. (Я).

10. Є багато пам'ятників українським письменникам і в Україні, і за її межами. Та один з них — найбільш пам'ятний, споруджений у Вашингтоні, який американські українці називають своєю статуєю свободи. Кого вшановує цей монумент? (Кобзаря).

При відповіді продовжити поетичні рядочки, назву вірша та автора

(за правильну відповідь — 1 бал).

11. «І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю...» (І дитинство, й розлука, і вірна любов. А. Малишко «Пісня про рушник»).

12. «Ви знаєте, як липа шелестить у місячні весняні ночі?» (Кохана спить, кохана спить, Піду збуди, цілуй їй очі. П. Тичина «Ви знаєте, як липа шелестить»).

13. «Так ніхто не кохав. Через тисячу літ Лиш приходить подібне кохання…» (В день такий розцвітає весна на землі, І земля убирається зрання. В. Сосюра «Так ніхто не кохав»).

Бліц-опитування для членів команди № 2.

За правильну відповідь — 1 бал.

1. Без якої святині зникає народ? (Без мови)

2. Найменша одиниця мови. (Звук)

3. Буква без звука. (М'який знак)

4. Словник про значення слів. (Тлумачний)

5. Власний життєпис. (Автобіографія)

6. Розмова двох осіб. (Діалог)

7. Українці за кордоном. (Діаспора)

8. Опис природи. (Пейзаж)

9. Нема України без верби і ...? (калини)

10. Цей твір В.Барки був відзначений грамотою Французького комітету як найкраща християнська книга. Назвіть цю книгу. («Жовтий князь»).

При відповіді продовжити поетичні рядочки, назву вірша та автора (за правильну відповідь — 1 бал).

11. «Як умру, то поховайте...» (Мене на могилі. Серед степу широкого на Вкраїні милій. Т. Шевченко «Заповіт»).

12. «Можеш все на світі вибирати, сину, ...» (Вибрати не можна тільки Батьківщину. В. Симоненко «Лебеді материнства»).

13. «Моя любов чолом сягала неба, а… (Він ходив ногами по землі». Л. Костенко «Маруся Чурай»).

Наступна наша зупинка «Розумники і розумниці».

Умова гри. На обговорення питання команді дається 30 секунд.

Команда, яка має відповідь або версії відповіді підіймає в гору руки, утворюючи ланцюжок. Кожне питання оцінюється одним балом. У випадку невірних відповідей питання переадресовується команді суперників.

 1. Аристотель назвав його “світовим шлунком”. Сучасні спеціалісти “великим трудівником”. Хто він? (дощовий черв’як).

 2. У давньому Римі ця рослина була обов’язковою складовою раціону легіонерів, оскільки, за глибоким переконанням, вона надавала воїнам сили і мужності. Слов’яни вважали її незамінним засобом від укусів отруйних змій, тому вони називали цю рослину “зміїною травою”. Що це за рослина? (Часник).

 3. Яку тварину центральноафриканські племена називають “щелепами вітру”? (сарану).

 4. Цей океан було відкрито європейцями під час великих відкриттів. Перші мореплавці дали йому назву абсолютно протилежну його лихій вдачі. Назвіть цей океан. (Тихий океан).

 5. Японці називають їх «хасі». У день весілля подаровані хасі означають побажання, щоб молодята були такими ж нерозлучними, як хасі. А що таке «хасі»? (Палички для їжі.)

 6. Кого журналісти називають «найвідомішою у світі дівчиною зі скрипкою», «Моцартом у черевичках», «Китайським бомбардувальщіком жіночої статі»? (Ванессу Мей — англійську скрипачку сінгапурського походження)

 7. Що в перекладі з латинської означає «велосипед»? (Швидкі ноги.)

 8. Як називається традиційний одяг греків — чоловіків і жінок? (Хітон.)

 9. За давньогрецькими міфами саме цей музичний інструмент винайшла богиня Афіна. Який? (Флейту.)

 10. Нам ніколи б не спало на думку прикрасити одяг квіткою саме цієї рослини, а от французька королева Марія-Антуанетта на прохання агронома Пармантьє зробила це. Про яку рослину йдеться? (Картопля)

 11. У Голландії стоїть пам'ятник тварині, на якій вибитий напис «Нашій матері». Що це за тварина? (Корова)

 12. У якій європейській країні з'явився перший світлофор? (Німеччина)

Додаткові запитання.

 1. Якому птахові вдячні жителі Бостону у парку міста спорудили пам'ятник за знищення шкідників на полях? (Горобцеві)

 2. Серед сільськогосподарських тварин вони - найстійкіші до захворювань. Що це за тварини? (Кози)

 3. Цей предмет був винайдений на прикінці ХІХ сторіччя, існував в ХХ і на початку ХХІ сторіччя. Але не відомо – чи доживе він до кінця ХХІ сторіччя. (кулькова ручка)

 4. У перекладі назва першої із цих рослин означає „китайське яблуко", а другої - „золоте яблуко", або „яблуко Амура". Назвіть ці рослини.

Дякую за гру. Дійсно тут зібрались ерудити. Трохи притомились?

Наступна зупинка історична буде проходити у формі конкурсу капітанів. Під час знайомства ви вже обрали капітана команди. Отже, капітани, чекаю на Вас. Капітан команди суперника теж уважно слухає запитання, бо може таким чином заробити додаткові бали для своєї команди.

За кожну правильну відповідь ви отримаєте 1 бал. Оберіть, будь ласка, конверт із запитаннями.

Команда № 1.

1. Це – єдина княгиня в історії Київської Русі. (Ольга).

2. Настя Лісовська нам більше відома під цим іменем. (Роксолана).

3. Цю жінку за міцний характер називали «залізною леді». (Маргарет Тетчер).

4. Саме ця жінка першою побувала у космосі. (Валентина Терешкова).

5. Саме цього року відбувся акт злуки УНР і ЗУНР. (1919 р.)

6. Саме цей князь заснував місто Львів. (Данило Галицький).

7. Цей полководець війни 1812 року мав тільки одне око. (Кутузов).

8. За низький зріст цього полководця прозвали «маленьким капралом». (Наполеон).

9. Під цим прізвиськом ми знаємо російського царя Івана ІV. (Грозний).

10. Саме так розшифровується абревіатура ЗУНР. (Західноукраїнська народна республіка).

Команда № 2.

1. Саме так називали запорозькі човни. (Чайки).

2. Саме на цьому острові було створено Запорозьку Січ. (Хортиця).

3. Саме вона є символом влади гетьмана. (Булава).

4. Саме цього року було прийнято християнство України-Русі. (988 р.).

5. Саме так звали матір О. Македонського і зараз називають одне із найпрестижніших змагань. (Олімпіада).

6. Саме так до 1924 року називалося місто Кіровоград. (Єлисаветград).

7. У видатного полководця Наполеона булло саме таке прізвище. (Бонапарт).

8. Саме він на честь свого сина заснував і назвав Львів. (Данило Галицький).

9. Саме так називають Основний Закон України. (Конституція).

10. Саме так розшифровується абревіатура УПА. (Українська повстанська армія).

Рушаймо далі.

ЗУПИНКА «КМІТЛИВІСТЬ».

За 1 хвилину команда має відповісти якомога на більшу кількість питань. Правильна відповідь – 1 бал

ЗАПИТАННЯ 1 КОМАНДІ.

 1. З якої рослини роблять манну крупу? Пшениця

 2. Цю квітку назвали на честь французької жінки – математика (Гортензія, на честь Гортензії Лепот.)

 3. Із цієї водорості японці роблять овочеву ікру, пюре, салати, консерви і навіть цукерки. (Морська капуста, ламінарія)

 4. На який кут повертається солдат за командою «кругом»?(180)

 5. Що більше: третина чи половина? (Половина.)

 6. Що тримає нас на землі? (Сила тяжіння)

 7. З усіх рослин на Землі найшвидше росте ця трава. (Бамбук)

 8. Вчений який відкрив плями на Сонці? (Галілей)

 9. Під яким деревом сидів Ньютон, коли відкрив закон всесвітнього тяжіння? (Яблуння)

 10. Що може бути в порожній кишені? (Дірка)

 11. Маленьке, сіреньке, на слона схоже? (Слоненятко)

 12. Що можна приготувати, але не можна з’їсти? (Уроки)

 13. Що може подорожувати світом, залишаючись у тому самому кутку? (Марка)

 14. Якою рукою треба розмішувати чай? (Краще ложкою)

 15. Найсмішніший місяць у році? (Квітень)

 16. Яке дерево є рекордсменом з поглинання вуглекислого газу? (Тополя)

 17. У якій країні виник звичай обмінюватися до Нового року вітальними листівками? (Англія)

 18. Яка дистанція марафонського бігу? (42км195м)

 19. Найпрестижніша кіно премія світу. (Оскар)

 20. Найдовший день у році. (22червня)

 21. Спеціальний костюм космонавтів. (Скафандр)

 22. У якому місті жив Шерлок Холмс? (Лондон)

 23. . Як називається картина, написана водяними фарбами? (Акварель)

 24. Як називається природний супутник Землі? (Місяць)

 25. У якій країні найбільше захоплюються тюльпанами? (Голландія)

 26. Найуважніші люди у видавництві. (Коректори)

 27. Країна з найбільшою кількістю населення. (Китай)

 28. Перерва між діями спектаклю (Антракт)

 29. Сума сторін прямокутника (Периметр)

 30. Сума кутів трикутника (180 0)

 31. Прилад для вимірювання атмосферного тиску (Барометр)

 32. Метал з самою найменшою відносною масою (Літій)

 33. Яку назву носить королівство рослин ? ( Флора)

 34. Скільки пар ребер у людини? (12)

 35. Найбільша пустеля світу (Сахара)

 36. Замасковане свято (Маскарад)

ЗАПИТАННЯ 2 КОМАНДІ

 1. Із чого виготовляють крохмаль? (Із картоплі)

 2. Цей фрукт пов'язують з відкриттям відомого закону фізики. (Яблуко)

 3. Що спільного мають дерево баобаб і підручник алгебри для 7-9-х класів? (Корені)

 4. Яке дерево цвіте найпізніше від усіх? (Липа)

 5. Ім’я якої казкової героїні походить від назви одиниці вимірювання довжини? (Дюймовочка)

 6. Рівність ,що містить невідоме. (Рівняння.)

 7. Явище взаємного проникнення молекул різних речовин одна в одну? (Дифузія)

 8. Що означає слово «еврика»? (Знайшов)

 9. Хвостате небесне тіло? (Комета)

 10. У яку бочку не набереш води? (У діряву)

 11. Який рік найкоротший і триває 1 день? (Новий рік)

 12. Чи може страус назвати себе птахом? (Ні-він не вміє говорити)

 13. Прилад з яким можна піти на всі 4 сторони? (Компас)

 14. Яке фруктове дерево прикрашали слов'яни на Новий рік? (Вишню)

 15. У якому місяці є 28 днів? (У кожному)

 16. Вона завжди маленька, навіть якщо велика? (Перерва)

 17. Силою якої тварини вимірюють потужність двигунів? (Коня)

 18. Країна - батьківщина Андерсена. (Данія)

 19. Скільки часу триває раунд у боксі? (3хв)

 20. Скільки важить волейбольний м'яч? (260-280г)

 21. Звук в атмосфері під час грози. (Грім)

 22. Найдовша річка світу. (Ніл)

 23. Із чого виготовляють ізюм? (Із винограду)

 24. Дощечка, на якій художник змішує фарби. (Палітра)

 25. Як називається готель для літаків? (Ангар)

 26. Найбільший і найстаріший заповідник України. (Асканія-Нова)

 27. На це свято у церкві святять груші, яблука і обжинкові вінки. Про яке свято йде  мова? (Спас)

 28. Скільки нотних рядків? (7)

 29. Сота частина метра.(Сантиметр)

 30. Прилад, який перетворює електричні коливання в звукові (Телефон)

 31. Сплав міді і олова – це (Латунь)

 32. До якої системної одиниці належить термін «Рослини»? (Царство)

 33. Скільки камер у серці людини? (4)

 34. Найбільший півострів світу (Аравійський)

 35. Найхолодніший материк (Антарктида)

 36. Брат зайця (Кролик)

Наступна і досить цікава наша зупинка носить назву «Найвідоміші люди світу».

Кожна із команд отримує конверт, у якому вкладені фотографії восьми найвідоміших людей світу – це представники різних галузей знань і сфер діяльності. Фотографії у команд різні. Ваше завдання: за 3 хвилини визначити відому особистість, на зворотному боці аркуша написати прізвище та ім'я цієї людини. За кожну вгадану особистість ви отримаєте 1 бал. Щоб заробити додаткові бали, пригадайте у якій галузі науки чи сфері діяльності «працюють» ці відомі люди.

На кожній із фотографій є порядковий номер. Саме в такій послідовності ви маєте представляти найвідоміших людей світу. Оберіть конверти!

Команда № 1.

Стів Джобс. (Стівен Пол Джобс, відомий як Стів Джобс — американський підприємець і винахідник. Був засновником та членом ради директорів корпорації AppleInc.).

Степан Бандера. (Український політичний діяч, ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху ХХ століття[1], після розколу Організації українських націоналістів голова Проводу ОУН).

Михайло Булгаков. (Лікар, видатний прозаїк, драматург російського походження).

Ісаак Ньютон. (Англійський учений, який заклав основи сучасного природознавства, творець класичної фізики та один із засновників числення нескінченно малих).

Катерина Білокур. (Білокур Катерина Василівна – українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «народного примітиву» («наївного мистецтва»)).

Людвіг ван Бетховен. (Німецький композитор).

Микола Амосов. (Український лікар, учений в галузі медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України (1969) та Академії медичних наук України (1993), лауреат Ленінської премії (1961), Державної премії УРСР (1978, 1988) і Державної премії України в галузі науки і техніки (1997). Директор Інституту серцево-судинної хірургії (1983 – 1988). Доктор медичних наук (1953)).

Іван Мазепа. (Український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704)).

Команда № 2.

Біл Гейтс. (Вільям Генрі Ґейтс III — засновник і голова ради директорів корпорації Майкрософт, співголова Фонду Білла і Мелінди Гейтс. Входить до списку найбагатших людей світу).

Ігор Сікорський. (Ігор Іванович Сікорський інженер (авіаконструктор) і підприємець, тривалий час мешкав і працював на території США. Ідею гелікоптера йому навіяли малюнки повітряного ґвинта Леонардо да Вінчі. 1918 року емігрував до США, де 1923 року заснував компанію SicorskiAirEngineering. Автор літаків-велетнів «Ілля Муромець» (1913, Росія), S-29А (США). Конструктор першого в США літака-амфібії).

Ліна Костенко. (українська письменниця-шістдесятниця, сучасна поетеса. Мати Оксани Пахльовської. Лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994)).

Альберт Ейнштейн. (Один з найвизначніших фізиків XX століття. Лауреат Нобелівської премії 1921 року).

Ілля Рєпін. (Ілля Юхимович – відомий російський художник-реаліст українського походження, майстер портрету, історичних та побутових сцен).

Леонардо да Вінчі. (Видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.).

Лесь Курбас. (Олександр-Зенон Степанович Курбас — український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Народний артист УРСР (1925)).

Богдан Хмельницький. (Український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманату (1648–1657)).

І поки журі підводить підсумки та підраховує кількість балів, ми з вами зупиняємося на останній зупинці, що називається «ВОКАЛЬНА».

До речі, великі винахідники на весь час робили відкриття, займалися наукою. Вони вміли і відпочивати. Співати в нашій школі вміють всі.

Отже, ми вам пропонуємо по черзі виконати, проспівати пісні в яких зустрічаються математичні терміни. Поки буде проводитись конкурс, журі попрацює і підготує нам результати конкурсу

І ведучий: Команди запрошуємо підійти до мікрофонів, готові? Почали!

Результати гри. Нагородження переможців та учасників гри.

І ведучий: А зараз слово журі.

ІІ ведучий: Слово для оголошення результатів гри та нагородження переможців надається директору школи Михайловій Марії Вікторівні.

2-й ведучий. Дякуємо за гру! Сьогодні вона для когось була більш вдалою – але перемоги однієї команди не було б без гри інших команд. Думаю, що ця гра була першою, але не останньою!

1-й ведучий. Щоб відносити свої сили, поповнити запаси позитивної енергії вашої аури, я прошу взятися за руки не тільки команди, але й усіх присутніх в залі, опустити очі загадати бажання і на рахунок «5» крикнути «ура». Чим голосніше буде крик, ти швидше здійсниться бажання.

1-й ведучий. Дякуємо за гру! Ось наближається наша зустріч до кінця.

2-й ведучий. Ми хочемо подякувати вам за участь, за те, що хвилювались, вболівали за свої команди.

1-й ведучий. За те, що своїми оплесками підтримували всіх, і за ті хвилини радості та сміху, які ви нам подарували!

2-й ведучий. До побачення!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!