і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Інформаційний матеріал "Сучасний одяг і вимоги до нього"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сучасний одяг і вимоги до нього

Одяг - це сукупність предметів (з тканини, хутра, шкіри), якими покривають (одягають) тіло людини.

Одяг відіграв значну роль у житті людини. Він захищав її від несприятливих атмосферних і шкідливих фізико-хімічних впливів, механічних пошкоджень, забезпечує нормальне функціонування внутрішніх органів, зручність у роботі тощо. Крім цього, одяг має велике соціальне, психологічне і естетичне значення. Ця різноманітність функцій одягу привела до різноманітності його асортименту, форм, конструкцій, способів і засобів формоутворення.

Оскільки асортимент одягу дуже широкий і різноманітний. його класифікують:

1. За цільовим призначенням (для урочистих подій, святковий, повсякденний, домашній, спецодяг, спортивний, формений та ін.).

2. За способом використання (натільна білизна, верхній, легкий, пляжний, корсетний, головні убори).

3. За сезоном (зимовий, демісезонний, літній, багатосезонний).

4. За статтю (чоловічий, жіночий, дитячий, який ділиться на хлопчачий і дівчачий).

5. За віковим призначенням (дитячий, підлітковий, для дорослих і літніх людей).

6. За конструкцією, що визначає крій, який, у свою чергу, залежить від крою рукава, конструкції з'єднання верхньої і нижньої частин. Є кілька видів крою рукава: суцільнокроєний, реглан, вшивний. За конструкцією з'єднання верхньої частини з нижньою одяг буває по талії невідрізний і відрізний.

7. За силуетом - прямий, напівприлягаючий, прилягаючий та трапецієвидний.

До будь-якого одягу, незалежно від того, до якої з груп він належить, ставиться цілий ряд вимог, їх можна поділити на гігієнічні, експлуатаційні, економічні й естетичні.

Гігієнічні вимоги полягають у створенні оптимальних умов для життєдіяльності людини за допомогою одягу, який захищає її від шкідливих впливів навколишнього середовища. Вони визначаються такими властивостями матеріалів, як гігроскопічність, повітропроникність, теплопровідність, забруднюваність, електризованість, колір, маса тощо. Усі ці властивості треба враховувати під час вибору тканини для пошиття одягу.

Повітропроникність одягу забезпечує обмін повітря між зовнішнім середовищем і повітрям, що знаходиться під одягом.

Пилоємність і маса одягу залежать від структури матеріалу і кількості швів, рельєфу, складок, буф тощо.

Колір тканини збільшує або зменшує теплоізоляційність одягу. З фізики відомо, що білий колір майже повністю відбиває потік світла, чорний - поглинав його і перетворює в теплову енергію.

Гігієнічність одягу визначають не тільки властивості тканини, а й крій. Крій одягу залежить, насамперед, від його призначення. Наприклад, у дуже тісному одязі важко рухатись, оскільки між одягом і тілом людини немає потрібного прошарку повітря. Постійне носіння тісного одягу може призвести до захворювання людини.

Експлуатаційні вимоги до одягу визначаються стійкістю проти різних атмосферних впливів, води, миючих засобів, хімічного чищення, зносостійкістю, міцністю тканини на розрив. Усадка не повинна перевищувати межу, встановлену технічними умовами і стандартами.

Економічні вимоги полягають у доступності одягу при його високій якості. Досягають цього використанням найбільш економічних конструкцій, які дають змогу скорочувати витрати тканини на вироби, а також впровадженням механізованих процесів обробки тканини. В результаті цього вартість виробу знижується.

Естетичні вимоги до одягу є основними у визначенні його якості. Одяг повинен бути не тільки красивим, а й гармоніювати із зовнішнім виглядом людини. Це залежить як від вдалої композиції, так і від правильного виконання усіх технологічних операцій під час виготовлення виробу. Зовнішній вигляд людини значною мірою залежить від вибору фасону одягу, крою. При виборі фасону важливу роль відіграють особливості фігури (постава, пропорції тощо).

Найкраще підбирати фасон одягу для пропорціонально складеної фігури. Для повних фігур найбільше підходить одяг невідрізний по лінії талії або з подовженим ліфом, зі строгими поздовжніми лініями тощо. Для худих з тонкою талією потрібно добирати такий фасон одягу, щоб він повнив і приховував вади фігури. При цьому слід пам'ятати, що довжину одягу визначає не тільки мода, а й фігура та форма ніг.

В умінні одягатися велике значення має вибір кольору тканини. Вибору кольору тканин і кольорових поєднань одягу треба приділяти велику увагу. Теплі кольори яскравіші, ніж холодні. Вони оптично збільшують фігуру, а холодні - зменшують її.

При виборі кольорових тканин треба брати до уваги фактуру тканини. Один і той самий колір у різних тканинах має різний відтінок. Вибирати тканину бажано при природному денному світлі, бо штучне змінює відтінок кольору тканини.

Художнє оформлення одягу досягається гармонічною композицією елементів об'ємно-просторової форми, матеріалів, кольору і оздоблення.

Композиція виробу створює зорово-сприймальний образ і може носити різний характер: строгий, вечірній, святковий, урочистий, офіційний, діловий, спортивний та ін.

Не другорядне значення у доборі одягу має елегантність і жіночність. Одяг за тоном тканини і кроєм має відповідати формам і лініям жіночої фігури, підкреслювати її грацію, м'якість обрисів і рухів, а також відповідати вимогам часу, умовам роботи і життя.

Слід пам'ятати - одягатися зі смаком означає одягатися модно й красиво, але скромно - так, щоб не викликати загальної уваги своїм вбранням.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
В даній роботі викладено навчальний матеріал з теми «Вступ», яка є однією з важливих при вивченні предмету «Технологія виготовлення одягу» в групах за спеціальністю «Швейне виробництво». Інформаційний матеріал "Сучасний одяг і вимоги до нього"розширить знання учнів з тем програми.
 • Додано
  01.03.2018
 • Розділ
  Різне
 • Клас
  11 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  217
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  BD655276
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь