Скільки горя і страждань завдали людству інфекційні хвороби протягом усієї історії його розвитку. Сучасному поколінню людей важко уявити собі ті часи, коли пандемії чуми руйнували могутні країни, цивілізації, знищували населення міст і сіл, безперешкодно перетинали кордони багатьох держав, створюючи небезпеку для виживання людей на нашій планеті. Ще в XIX сторіччі жертвами пандемій віспи, холери були десятки мільйонів людей. Навіть у першій чверті нашого сторіччя пандемія грипу, так звана іспанка, за три роки забрала понад 20 млн. людей.
















