Хто вона - жінка?

Опис документу:
Нестандартна вікторина до свята 8-го березня,яка відкриває роль жінок у розвитку науки і техніки від стародавніх часів до сьогодення. 4 клас з великим задоволенням та зацікавленням відповідав на запитання. Спробуйте і ви!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Вікторина

« Хто вона – жінка ? »

Мета : показати про рівність прав серед дівчаток і хлопчиків, змінити ставлення до свята 8 березня; розвивати розуміння, що жінка не лише домогосподарка; виховувати повагу до рівності права.

Хід заходу

І Оргмомент

Ми звикли, що 8 березня – це свято весни і краси, але в цьому році я хочу зламати стереотипи і показати вам, що не тільки чоловіки можуть бути лідерами і опановувати різні досить ризиковані професії.

Наші мами сьогодні будуть представляти журі.

ІІ Об՚єднання у групи

Пропоную зараз об՚єднатися у дві групи: хлопці і дівчата.

ІІІ конкурсна програма

1 тур «Запиши відповідь»

1. Запишіть, будь ласка, по три представника відомих вам письменників чоловіків і жінок.

2. Запишіть, будь ласка, по три представника відомих вчених жінок і чоловіків.

3. Запишіть, будь ласка, по три представника відомих спортсменів серед чоловіків і жінок.

Підсумки журі

2 тур «Вгадай, хто зробив винахід?»

Зараз я буду розповідати вам про людину, яка зробила значний внесок у розвиток науки, але називати хто це саме чоловік чи жінка не буду. Я буду використовувати слово «людина». Кожна команда повинна буде просто підняти картку з відповіддю «Ч» або «Ж».

1. Ця людина знімалась у кіно ХХ ст., була родом зі Львова, стала винахідницею системи зв՚язку, яку зараз використовують у мобільних телефонах та інших пристроях, що «ловлять» і «роздають» Wi-Fi. (Геді Ламарр).

2. Ця людина вважається одним з найвидатніших математиків всіх часів. Вона прославилася винаходом безлічі корисних машин. В їх число входять і знаряддя, і дзеркала, запалювальні вітрила на римських кораблях шляхом фокусування сонячних променів. (Архімед).

3. Ця людина винайшла інструмент, прилад для вимірювання координат небесних тіл, удосконалила прилад для отримання дистильованої води і для вимірювання її густини. (Гіпатія Олександрійська).

4. Ця людина вважається основоположницею комерційної електроенергії. Вона пов՚язана з основами робо техніки, заклала основи для дистанційного управління, радіолокаційного управління і комп՚ютерної науки, її праці належать до балістики, ядерної та теоретичної фізики. (Нікола Тесла).

5. Ця людина відома створенням опису першої ЕОМ, і написанням першої програми для неї в 1840-х. Ця людина була першим програмістом. (Ада Лавлейс).

6. Ця людина не усвідомлювала, що насправді створила щось незвичайне. Вона вважала, що винайшла чергову іграшку, та й чи була необхідність у ті часи використовувати парові двигуни, якщо навколо не було недоліку в рабах? (Герон Александрійський).

7. Ця людина запатентувала винахід перископа – оптичного приладу для спостереження із укриття, який використовується в підводних човнах.(Сара Метер)

8. Завдяки цій людині у нас з’явились відкидні полиці, брудовідштовхувальна меблева оббивка, надання безкоштовних рушників та рідкого мила у потягах. (Олів Денніс)

9. Ця людина випереджала час своєї епохи і зробила багато відкриттів у області механіки. Серед них катапульта, прожектор, парашут. (Леонардо да Вінчі)

10. Ця людина винайшла перші двірники для автомобіля – їй стало шкода водія,змушений був під час хуртовини щохвилини зупиняти машину і згрібати сніг з вітрового скла. (Мері Андерсон)

Підсумок журі.

3 тур

Ви зараз отримаєте по три конверти, у них шматочки пазлів. Ваше завдання якомога швидше скласти три картинки і назвати ім՚я винахідниці.

1. Коко Шанель – штани.

2. Посудомийна машина – Джозефіна Конкрейн.

3. Рефрежератор (холодильник) – Мері Енгл Пенінгтон.

4. Мікрохвильова піч – Джессі Картрайт

5. Рюкзак для носіння дітей – Енн Мур.

6. Барабан пральної машини – Еллен Еглуї.

Підсумок журі.

4 тур «З՚єднай прислів՚я»

Кожна група отримує по 4 прислів’я ви маєте скласти їх зі шматочків.

1. Добра жінка – кам՚яна стінка.

2. Бери жінку в одній льолі, аби була до любові.

3. Вибирай жінку на цілий вік.

4. Нема кращого друга, як вірна супруга.

5. Чоловік та жінка – одна спілка.

6. Як гарна молодиця, то й гарна й подивиться.

7. Де красна молодиця, там ясна світлиця.

8. Найдорожча пісня – з якою мати колисала.

Підсумок журі

Отже, дивиться скільки всього у нашому світі створили жінки і 8 березня – це перш за все свято, коли жінки відстоюють свої права, а вже потім свято весни. І нехай у нас знову з вами перемогла дружба, але ми всім жінкам і чоловікам за те, що вони винайшли.

Дякую вам за увагу!

Зі святом!

  • 11.03.2019
  • Різне
  • 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
  • Інші методичні матеріали
  • 215
  • 0
  • 0
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
9
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!