ГПД. Документи, що регламентують роботу групи

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Вважаєте, що все знаєте про роботу групи подовженого дня? Перевірте себе за вимогами нормативних документів. Утворення, комплектування та орзанізація навчально-виховного процесу ГПД загальноосвітнього навчального закладу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Порядок роботи ГПД регламентують такі нормативні документи:

 1. Наказ МОН від 25.06.2018 р. «Про затвердження порядку створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти» (зареєстровано в міністерстві юстиції України 24 липня 2018 р. №865/32317)

 2. Лист МОН №1/9-503 від 18.07.2013 р. «Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі подовженого дня загальноосвітнього навчального закладу»;

 3. Порядок надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затверджено постановою КМУ від 02.02.2011 №116.

 4. Посадова інструкція вихователя ГПД

Щоб відкрити ГПД у школі, необхідно:

 • зібрати заяви батьків;

 • створити неoбхідну матеріальну базу;

 • забезпечити умови для харчування учнів:

 • забезпечити дoдержання вимог законодавства щодо ОП, правил протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічних та державних будівельних правил та норм; - підготувати відповідну документацію, як-от наказ директора школи.

Рішення про створення групи подовженого дня ухвалює навчальний заклад за письмовими зверненнями батьків, інших законних представників учнів. На підставі рішення засновника керівник закладу загальної середньої освіти видає наказ про організацію діяльності групи подовженого дня.

Зарахування учнів до групи подовженого дня та їх відрахування з неї здійснюються згідно з наказом керівника закладу загальної середньої освіти на підставі відповідної заяви батьків або інших законних представників учнів.

Заяви про зарахування учнів до групи подовженого дня приймаються протягом навчального року. Різниця у віці учнів, зарахованих до групи подовженого дня, не може перевищувати двох років.

Групу може відвідувати до 30 учнів.

Тривалість роботи групи подовженого дня 6 годин. Основні режимні моменти, орієнтовний час на кожний вид діяльності учнів у групі визначені.

Режим роботи групи подовженого дня та організації освітнього процесу схвалюється педагогічною радою і затверджується керівником закладу загальної середньої освіти.

Мета:

1. Організація навчальної, виховної та пізнавальної діяльності учнів.

2. Організації дозвілля учнів.

3. Надання кваліфікованої допомоги учням у підготовці до уроків і виконанні домашніх завдань.

4. Формування в учнів ключових компетентностей, необхідних для успішної життєдіяльності та самореалізації особистості.

Режим роботи групи подовженого дня повинен передбачати:

 • організацію;

 • прогулянки (прогулянок) на відкритому повітрі тривалістю не менш як одна година 30 хвилин для учнів перших - четвертих класів;

 • харчування тривалістю не менш як 30 хвилин;

 • виконання домашніх завдань (за наявності) тривалістю не більше однієї години;

 • проведення спортивно-оздоровчих занять для учнів тривалістю не менше години.

Вихователь працює з учнями відповідно до щоденного плану роботи вихователя, який, як правило, включає: прогулянку, самопідготовку, виховні бесіди, дидактичні та рольові ігри тощо.

Найкращим поєднанням видів діяльності дітей у групах продовженого дня є рухлива активність на повітрі до початку самопідготовки (прогулянки, рухливі і спортивні ігри, суспільно корисна праця на пришкільній ділянці тощо), а по завершенні самопідготовки - участь у заходах емоційно-розвиваючого характеру (робота в гуртках, ігри, підготовка і проведення концертів самодіяльності, вікторин тощо).

План роботи вихователя групи подовженого дня погоджується із заступником керівника закладу загальної середньої освіти із виховної роботи і затверджується керівником такого закладу.

Фінансування груп подовженого дня здійснюється за кошти засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством.

Відповідальними за життя та здоров’я учнів під час їх перебування в групі подовженого дня є керівник закладу загальної середньої освіти, його заступник, вихователь та інші педагогічні працівники.

Відповідальними за збереження навчального обладнання, що використовується для організації групи подовженого дня, є вихователь та інші педагогічні працівники.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.