Година спілкування "Якщо друг у тебе є, життя радісним стає"

Опис документу:
Інтерактивна година спілкування. Мета: розширювати поняття учнів про дружбу, добро, товаришування; розвивати вміння вибирати друзів і бути справжнім другом серед інших; виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги, товариськості, любові, поваги, обов'язку, чуйності до людей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтерактивна година спілкування у 3 класі

Тема: Якщо друг у тебе є, життя радісним стає.

Мета: розширювати поняття учнів про дружбу, добро, товаришування; розвивати вміння вибирати друзів і бути справжнім другом серед інших; виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги, товариськості, любові, поваги, обов'язку, чуйності до людей.

Обладнання: Запис пісень, індивідуальний роздатковий матеріал.

Хід заняття

Організаційний момент

Привітання (під музику)

Ти довкола озирнись, 
Другу справа посміхнись, 

Ти довкола озирнись, 
Другу зліва посміхнись. 

Дружать діти на землі 
І великі і малі, 
Дружба нас єднає всіх 
І веселих і сумних. 

Ля, ля. Ля, ля. 
Великих і малих, 
Ля, ля. Ля, ля. 
Веселих і сумних. 

Ти довкола озирнись, 
Другу справа посміхнись, 

Ти довкола озирнись, 
Другу зліва посміхнись. 

З другом радісно завжди, 
Друзі вірні, я і ти, 
Друзі вірні ти і я, 
Ми – веселая сім’я. 

Ля, ля. Ля, ля. 
Ми друзі ти і я 
Ля, ля. Ля, ля. 
Веселая сім’я.

Вступна бесіда.

  • Що дорожче за золото, сильніше від бурі, міцніше за сталь? (Дружба)

  • Сьогодні виховну годину присвячуємо дружбі: ознайомимось з вимогами до товаришування, спільної гри,праці, навчання; дізнаємось, що означає «бути справжнім другом»

Метод «мікрофон».

  • Кого можна назвати справжнім другом?

Створення асоціативного куща

  • Які асоціації викликає слово «дружба»?

Терпіння, ввічливість, сміливість, доброта, чесність, довіра…

  • Діти, як ви важаєте, що таке дружба? ( заслуховування відповідей дітей. На дошці зявляється визначення )

Дру́жба — безкорисливі особисті взаємовідносини між людьми, засновані на любові, довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях.

Обов'язковими ознаками дружби є довіра і терплячість.

Людей, які пов'язані дружбою, називають друзями. 

Вчитель. Дружба – це дуже сильне і міцне людське почуття, яке притаманне кожній людині. Адже людина не може прожити у цьому світі одна, їй потрібен той, хто вмів би її вислухати, поспівчувати, розрадити, захистити. І знаходить ту одну людину, з якою можна поговорити про все на світі або про все на світі разом помовчати.

Друг ніколи не продасть тебе, не зрадить, не розкаже нікому твоїх таємниць, бо добре знає, що про це треба мовчати. Друг – це частинка тебе самого, бо ти йому довіряєш, як і самому собі. Друг скаже тобі правду, не залишить у біді, виручить зі складної ситуації, вчинить завжди тільки так, як і ти вчинив би по відношенню до свого друга. Ви з другом – ніби одне ціле. Це – справжня дружба.

Тут доречне « Золоте правило поведінки», яке звучить так:

«Ніколи не чини з іншими так, як не хочеш щоб з тобою чинили». А чи не так? Ти ж ніколи не вчиниш з другом так, як не хочеш, щоб з тобою вчинив твій друг, а тому ти його не скривдиш, не обдуриш, не скажеш злого слова проти нього, не зрадиш…

Товаришувати можна з багатьма дітьми, а дружити – лише з одним чи кількома. Адже друзів повязує велика довіра, повага одне до одного, принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога,

Опрацювання вірша М. Пригари «Тайна»

А у мене новина:

В мене тайна є одна!

А яка у мене тайна,

Я нікому не скажу.

От лиш Галочці, звичайно,-

Я із Галею дружу.

Я скажу лиш наодинці.

Не скажу про це Маринці,

Бо Маринка наша все,

Мов сорока, рознесе.

Тільки я скажу потому:

«Не скажи, гляди нікому.

А розкажеш хоч комусь,

Я з тобою роздружусь». –

Раптом ранку біля ганку

Зустрічаю я Тетянку.

Щось не терпиться мені?

Чи сказати, їй, чи ні?

Тільки що це? Вір не вір,

Знає тайну цілий двір

Як це сталось? Ціле диво!

От яка я нещаслива.

  • Чи можна товаришувати з дівчинкою, героїнею вірша?

  • Якого правила товаришування не дотримувалась дівчинка?

(не вміла зберігати таємницю)

Інсценізація вірша «Справжні подруги»

  • Зараз ми станемо свідками розмови доньки і матері. Судіть самі, чи правильно розуміють дівчатка Люда і Рита, що таке дружба.

Ведучий: П’ятикласниця Людмила

Вранці мамі заявила:

Люда: Все, до школи я не йду!

Я не стерплю цю біду.

Щастя скінчено моє,

Адже в Рити джинси є!

І тепер зі мною Рита

Відмовляється дружити.

Ведучий: Здивувалась мама дуже:

Мама: Ви ж були найкращі друзі!

Люда: Так, але сказала Рита,

Поки буду я ходити

Не у джинсах, а в спідниці,-

Їй не хочеться дивиться,

Бо вона вважає: жінці

Для краси потрібні джинси.

Мамо, дружбу виручай:

Джинси і мені придбай.

Ведучий: Мама спершу подивилась

На похнюплену Людмилу,

Потім мовила:

Мама: Діла –а – а !

Справжні подруги…

Й пішла.

  • Як дівчатка розуміють дружбу?

  • Чи зовнішній вигляд має значення для дружби?

Самоаналіз «Чи можна мене назвати справжнім другом?»

Зараз проведемо психологічний тест. Перевіримо чи гарний ви друг?

  1. Ваш товариш захворів і не прийшов до школи. Ви:

А. Подзвоните йому і поцікавитеся здоров’ям – 5;

Б. Ніяк не відреагуєте – 1;

В. Провідаєте його, якщо захворювання не інфекційне – 10;

2. Товариш не виконав домашнє завдання. Ви:

А. Дасте йому списати – 5;

Б. Допоможете розібратися – 10;

В. Зробите вигляд, що вас це не цікавить – 1;

3. Ви дуже хочете морозива, і у вас є гроші, але поряд товариш, у якого немає грошей. Ви:

А. Купити морозиво тільки собі -1;

Б. Позичите товаришу грошей – 5;

В. Купите два морозива, надіючись, що і товариш для вас нічого не пожаліє – 10;

4. Вам подобається одна і та ж дівчинка (хлопчик). Ви:

А. Обидва (обидві) намагається якомога більше сподобатися їй (йому) – 10;

Б. Зробите вигляд, що нічого не помічаєте, і намагаєтесь уникати цієї теми – 5;

В. Про всяк випадок будете намагатися розповісти про друга (подругу) щось не дуже хороше - 1;

5. Однокласник запросив вас на день народження, а товариша – ні. Ви:

А.Нічого не скажете йому і підете самі – 1;

Б. Попросите однокласника запросити і товариша – 10;

В. Підете самі, пояснивши другу ситуацію, яка склалася – 5;

6. Товаришу дали неприємні доручення: прибрати клас, або помити вікна. Ви:

А. Залишаєтесь після уроків і допоможете йому - 10;

Б. поспівчуваєте йому і підете додому – 5;

В. Тихо порадієте, що таке доручення дісталось йому, а не вам – 1;

7. Ваш товариш виграв приз у складному конкурсі. Ви:

А. Будете намагатися взяти участь у схожому конкурсі – 5;

Б. Порадієте за свого товариша – 10;

В. В душі будете заздрити – 1;

Якщо ви набрали:

60-70 балів. Ваші друзі можуть пишатися дружбою з вами. Ви дуже надійна людина, з вами хоч у вогонь, хоч у воду. У вас з другом взаємопорозуміння.

20-59 балів. Ви непоганий друг. І все. Ви обережний, нерішучий, все прораховуєте раніше. Але іноді щось дуже важливе в житті проходить мимо вас. Подумайте над цим.

Менше 20 балів. Навряд чи поряд з вами є справжній друг. І винні в цьому ви самі. Бо вам і самому не хотілось би мати такого друга. Постарайтесь змінити свої відносини з другом, якщо не хочете залишатися самотнім.

Творча робота «Дерево порад»

  • Послухайте розповідь Ірини і допоможіть дівчинці знайти подругу.

Свої поради запишіть на листочку ы створимо «Дерево порад».

«Мені не щастить на подруг. Спочатку я дружила з Ніною. Вона хороша дівчина, але трішки лінькувата. Їй би на дивані весь день лежати і дивитися телевізор. Мені було нецікаво з нею. Ми не сварились, а просто роздружились.

Я почала дружити з Оксаною. Я їй дещо розповіла про Ніну. Ніякого чесного слова з неї не брала, щоб мовчала, що це таємниця. А язиката Оксана роздзвонила по всій школі. Тепер я з Оксаною не розмовляю, хоча вона до мене підлизується.

З Ларисою у мене теж дружба не клеїться. Вона мені щось торочить, я її слухаю. Коли ж я хочу щось розповісти, Ларисі слухати ніколи.

Мені дуже хочеться мати справжню подругу. Але з ким дружити? Оксана – донощиця і ненажера, Лариса – хвалькувата, а Ніна тільки ляльками грається. Ой, я зовсім розгубилася, не знаю, як бути далі?»

Енергізатор Вправа «Знайдіть один одного».

Мета: створити атмосферу довіри та невимушеності.

Учасники вільно розходяться по кімнаті. Одержують завдання: «Знайдіть один одного ті, в кого однаковий колір очей», «…ті, в кого день народження влітку», «…ті, в кого ім’я складається з однакової кількості букв», «…ті, хто живе на одній вулиці»…

Вправа «Я дарую тобі…»

Вибирають одного. Учасникам групи пропонується по колу подарувати що-небудь (лише не матеріальне). Це може бути зірка на небі, схід сонця, талант… тобто те, чого не можна покласти в кишеню, але можна забрати із собою.

Я тримаю в долонях Сонце. Я дарую його друзям. Посміхнись – це промінчик Сонця. Це тобі!

Я дарую тобі небо, простір, живи, літай на крилах!

Я дарую тобі найяскравішу зірку на небі.

Я дарую тобі схід сонця.

Я дарую тобі світло Місяця і спів соловя.

Я дарую тобі талант, який прославить тебе і твій народ навіки.

Я дарую тобі веселку, хай вона засвітиться над життям твоїм.

Я дарую тобі хмаринку в небесах.

Я дарую тобі любов до Господа Бога, бо у любові все зло, немов у вогні, згоряє.

Гра «Хто це?» (Мультимедійна презентація)

Діти вгадують свої однокласників за дитячими фотографіями.

Робота в групах. Кооперативне навчання

Творча робота « Правила дружби»

- Діти, як ви думаєте, а чи може дружба розпастися? З яких причин вона може припинити своє існування?

- Давайте з вами спробуємо відкрити секрети дружби. Попрацюйте в групах і створіть правила дружби. Напишіть ці правила на долоньках.

Кожна група презентує свої роботи.

- Дотримуючись цих правил дружби, я думаю, ви ніколи не втратите друга.

Складання загальних правил дружби:

  • Уникати сварок;

  • Допомагати один одному;

  • Бути доброзичливими;

  • Бути турботливими;

  • Не глузувати один з одного;

  • Вміти вибачати та поступатися…

  • Не ображай і не принижуй свого друга.

  • Допомагай другові у біді.

  • Не обманюй друга, будь з ним чесним.

  • Не зрадь свого друга.

  • Умій визнати свої помилки і помиритися з другом.

  • Будь уважним до свого друга.

  • Умій поступатися своєму другові.

Робота над прислів’ями. Робота в парах

На столі – частини прислів’їв. Потрібно з’єднати частини, щоб вийшли прислів’я про дружбу.

Вірний друг – найбільший скарб.

Дружба мов дзеркало: розіб’єш - не склеїш.

З ким поведешся, того й наберешся.

Згода будує, а незгода руйнує.

Один за всіх – всі за одного.

Як будемо у дружбі жити – нас нікому не зломити.

Один розум добре, а два ще краще.

Дружба – найкраще багатство.

Людина без друзів, як дерево без коріння.

Закріплення і узагальнення матеріалу.

Гра «Так чи ні»

  • Послухайте твердження: якщо згодні - кажіть «так», якщо не згодні – кажіть «ні».

  1. Коли хтось говорить – слухай.

  2. Іронічно посміхайся, коли товариш відповідає неправильно.

  3. Перебивай того, хто говорить,і викрикуй свою відповідь, щоб учитель тебе похвалив.

  4. Кожний говорить по черзі, а не всі разом.

  5. Якщо однокласник одержав два бали, про це необхідно розказати сусідам.

  6. Якщо хочеш висловитися, підніми руку.

  7. Не заздри тим, хто добре вчиться.

  8. Ображайся, коли вчитель викликав до дошки не тебе.

  9. Не смійся, коли хтось говорить неправильно.

  10. Критикуй свого друга в присутності всього класу.

  11. Розкажи вчителю, що сусід по парті списує з чужого зошита.

Підсумки

  • Які якості повинен мати справжній друг?

Напишіть на квітах, по черзі прикріпіть на дошку. Створимо «Букет дружби» (добрим, чуйним, турботливим, чесним, відкритим, щирим, уважним, надійним, любязним, красивим)

  • Добре, коли у людини є надійний друг, але пам’ятайте, якщо ви хочете мати надійного, доброго, щирого, чесного друга, то і самі повинні бути такими.

Пам’ятайте: з гарним товаришем легше у біді, веселіше в радощах. Будьте завжди ввічливими з товаришем, допомагайте йому, виручайте, коли це потрібно.

1. Це так чудово – в дружбі жити!

То незрівняне почуття!

Нам треба вчитися дружити,

Бо добрий друг - на все життя.

2. Йому про все сказати можна

І сміх і сльози розділить.

За друзів, часом, нам тривожно,

Та як без друзів в світі жить?

3. Ми довіряєм таємниці

Кому іще, тож як не їм?

Запрошуємо до світлиці

І друзям раді ми своїм.

4. Завжди, у кожну пору днини,

Бо друг розрадить нас умить.

Немає кращої людини.

За нас його душа болить.

5. Й ми вболіваємо за нього,

Бо він найкращий нам за всіх!

Тож друга треба нам такого,

Щоб розділити горе й сміх.

Пісня «Дружний клас».

- Наш клас - це маленька сім'я. Хотілося б, щоб в нашій родині завжди панували доброта, повага, любов, взаєморозуміння.

- Давайте подивися невеликий фільм, про те як вміють дружити учні нашого класу.

Презентація «Наш клас»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн