і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Ернест Хемінгуей

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №CA673368
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №CA673368
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Ернест Міллер Хемінгуей народився 21 липня 1899 р. в Оук-Парку, в передмісті Чикаго. Він був другим із шести дітей подружжя Хемінгуеїв.

Слайд № 3

Батько Ернеста - Кларенс Едмот Хемінгуей - працював лікарем. З дитинства він прищеплював Ернесту любов до природи, сподіваючись на те, що той займеться природознавством або медициною. Мати - Грейс Холл - жінка  музично обдарована, насильно привчала його грати на віолончелі та співати у церковному хорі.

Слайд № 4

Мисливство, риболовля, а згодом і бокс стали важливими складовими способу життя Хемінгуея-молодшого, суттєво вплинувши і на його світосприйняття взагалі, і на тематику його творів зокрема.

Слайд № 5

Після закінчення Граматичної школи Хемінгуей вступив до старших класів школи “Рівер форест хай скул”. Захоплювався спортом, став членом туристичного клубу, брав участь у шкільному оркестрі, працював репортером шкільної газети, постійно друкувався в шкільному журналі “Табула.

Слайд № 6

Закінчивши школу 1917 p., він переїхав до Канзас-Сіті, де йому запропонували місце репортера у газеті «Стар». Робота приносила йому велике задоволення. Однак юний Ернест мріяв тоді про те, щоб піти добровольцем на фронт Першої світової війни.

Слайд № 7

У 1918 pоці, записавшись водієм американського загону Червоного Хреста, Хемінгуей вирушив на італо-австрійський фронт. Завіса фронтової романтики впала з очей юнака 8 липня 1918 pоку, коли його було важко поранено у ноги.

Слайд № 8

Для того, щоб стати на ноги, Хемінгуей витримав 12 операцій, під час яких з його тіла було вилучено 227 осколків. За порятунок італійського солдата отримав срібну зірку “За доблесть” та “Воєнний хрест”

Слайд № 9

Цей трагічний епізод фронтового життя мав несподіваним своїм продовженням любовну історію, пережиту Хемінгуеєїі під час лікування у шпиталі. її героїнею була медсестра Агнеса фон Куровські. Любовні взаємини з нею були художньо переосмислені письменником у його романі «Прощавай, зброє!».

Слайд № 10

3 вересня 1921 року бере шлюб із піаністкою Елізабет Хедлі Річардсон, яка була старша за письменника на 8 років. Після весілля вони переїхали до Парижу, куди Хемінгуея запросили в якості кореспондента. Хедлі, Ернест і син Джон. Австрія, 1926 р.

Слайд № 11

Дейнека О. О. Хемінгуей у Парижі У 1923 році Хемінгуей випустив свою першу книжку «Три оповідання і десять віршів». Хемінгуей відмовився від журналістської діяльності. Цей крок прирік молодого письменника та його родину (дружину і сина) на напівголодне існування. Згадував Хемінгуей про те, як, поклавши у кишеню «амулети» творчої удачі - кінський каштан та кролячу лапку, - ішов писати у кав'ярню.

Слайд № 12

10 березня 1927 року розлучається з Хедлі, а 7 травня удруге одружується з Поліною Пфейфер - паризькою журналісткою, американкою з Сент-Льюїса, яка народила йому двох синів: Патріка і Грегорі.

Слайд № 13

Наступне десятиліття (1925-1935) стало періодом його стрімкого творчого злету. Упродовж цього періоду Хемінгуей написав романи:«Фієста» («І сходить сонце»), «Прощавай, зброє!», збірки оповідань «Чоловіки без жінок», «Переможець не отримує нічого», книги «Смерть після півдня», «Зелені узгір'я Африки» та ін.

Слайд № 14

З 1937 по 1945 рік Хемінгуей пов’язав свою долю з відомою журналісткою Мартою Геллхорн, яка у 1940 році стала його третьою дружиною. Саме вона розповіла Хемінгуею про громадянську війну в Іспанії і надихнула письменника на роман “По кому подзвін”.

Слайд № 15

Громадянська війна в Іспанії змусила Хемінгуея повернутися до журналістики. 1937 р. він як представник американської телеграфної агенції прибув до країни, охопленої полум'ям війни. Під вогнем на передовій він зняв документальну хроніку «Іспанська земля», демонстрація якої мала значний резонанс у США.

Слайд № 16

Захисник Іспанської революції, Хемінгуей, ніби зливається з героями своїх нарисів «Мадридські шофери», «Американський боєць», п’єси «П’ята колона», роману «По кому подзвін» – одного з найкращих його творів. «П’ята колона» нацистська агентура в інших державах, яка сприяла їх захопленню німецькими військами.

Слайд № 17

У1939 р. Хемінгуей придбав неподалік від Гавани (Куба) садибу Фінка-Віхія, яка на багато років стала його рідною домівкою.

Слайд № 18

Слайд № 19

Слайд № 20

Упродовж 1942-1943 pp. письменник, здійснюючи рейси на своєму катері «Пілар», збирав таємну інформацію про німецькі  підводні човни. Він брав участь у бойових польотах над Німеччиною та Францією, у партизанському русі та звільненні Парижа.

Слайд № 21

Здійснив декілька перельотів через Ла-Манш. Разом із 22-ю танковою дивізією французьких військ генерала де Голля одним із перших входить в Париж.

Слайд № 22

4 березня 1946 року в Гавані бере шлюб з журналісткою Мері Велш, з якою прожив до кінця свого життя. Мері стала не тільки відданим другом, але й особистим секретарем письменника, вона опікувалася його видавничими справами.

Слайд № 23

А з 1949 року він живе на Кубі у маєтку Фінка-Віхія. Найзначнішими його досягненнями першого повоєнного десятиліття стали роман «Через річку і до тих дерев» та повість «Старий і море». Повернувшись до США 1945 pоку, письменник знову зосередився на художній творчості.

Слайд № 24

1952 р. Хемінгуея було нагороджено головною літературною премією США - Пулітцерівською премією, а 1954 р. він став Нобелівським лауреатом. Хемінгуей не їздив на вручення Нобелівської премії до Стокгольму. За його дорученням промову зачитав посол США у Швеції..

Слайд № 25

До літа 1960 року знаходиться на Кубі. Завершує книгу спогадів «Свято, яке завжди з тобою». А згодом покидає острів Свободи і повертається до Америки в містечко Кетчум (штат Айдахо).

Слайд № 26

В останні роки фізичний та психічний стан письменника різко погіршився 2 липня 1961 p. Хемінгуей пішов з життя: за однією версією, він вчинив самогубство, за іншою - загинув внаслідок необережного поводження зі зброєю.

Слайд № 27

Лаконізм («телеграфний стиль», «біхевіоризм»). Відвертість сповіді від першої особи. «Принцип айсберга». Герої кодексу. Ввів поняття «втрачене покоління».

Слайд № 28

Твори Хемінгуея написані у гранично скупій манері, у них немає коментарів, моральних оцінок, автор ніби тільки фіксує слова, дії, вчинки, жести героїв («біхевіоризм» від англ.— поведінка). Письменник широко використовує діалоги. Своїм героям він передовіряє сповідь (більшість творів написано від першої особи). “Телеграфний стиль”, “біхевіоризм” Хемінгуей пише про те, що бачив і пережив. «Писав, як жив, а жив, як писав».

Слайд № 29

Підтекст — Символи — Образи — Філософія — Проблематика — Лейтмотив — Пафос 1/8 Сюжет твору “Велич руху айсберга в тому, що він лише на одну восьму здіймається над водою” Е. Хемінгуей “Гарна проза подібна до айсберга, 7/8 якого приховано під водою”. Е.  Хемінгуей 7/8

Слайд № 30

“Герої кодексу “ Хемінгуея над усе цінити особисту незалежність і свободу; йти назустріч небезпеці і не боятися смерті; захищати слабких, вступати в боротьбу за свої переконання; бути вірним і відданим у дружбі і коханні; ніколи не скаржитись на не справедливість долі і не чекати на жалість; знати свій фах і володіти навичками та вміннями справжнього майстра. Його герої мають певні усталені правила поведінки, які ніколи не зраджують. Вони живуть за такими принципами:

Слайд № 31

“Втрачене покоління” Поняття «втрачене покоління» з’явилася у літературі в XX столітті. Цей термін запровадив з подачі американки Гертруди Стайн Е. Хемінгуей. «Усі ви — втрачене покоління», — кинув власник паризького гаража механікові, який погано відремонтував автомобіль Гертруди Стайн. Вона підхопила ці слова, поширила загалом на молодь, що скуштувала боїв на Марні й під Верденом. Відтак його використовували для характеристики всіх тих, хто був скалічений Першою світовою війною.

Слайд № 32

Вперше у літературі це поняття використав Е. Хемінгуей як епіграф до роману «Фієста» і дав тим самим назву цілому літературному напрямові. Тему «втраченого покоління» розкрили у своїх творах англієць Р. Олдінгтон «Смерть героя» Е. Хемінгуей «У наш час», «Фієста», «Прощавай, зброє», Е. М. Ремарк «На західному фронті без змін», «Повернення», «Три товариші». «Втраченість» — це зневіра в прийдешньому, відсутність ідеалів, розчарування, духовна спустошеність тощо.

Слайд № 33

Джерела 4. http://answiki.org.ua/934-scho-take-pyata- kolona.html#ixzz4YRLyv0Gp 5.http://www.spletnik.ru/blogs/pro_zvezd/132803_zhenshciny-ernesta-khemingueya 6.http://www.ukrlib.com.ua/bio-zl/printout.php?id=26 7. http://sylukr.ru/vidpochinok-ta-rozvagi/37953-korotka-biografija-hemingueja-cikavi-fakti.html 1. Волощук Є. Зарубіжна літерату-ра: Хрестоматія-посібник для 11 кл. загальноосвіт. навч. закл. – К.: Юридична книга, 2002. – 560 с.: іл., схеми. 2. Фуэнтес Н. Хемингуэй на Кубе / Пер. с исп.; Предисловие С. Микояна. – М.: Радуга, 1988. – 448 с 3. http://svitliteraturu.com/load/dopomoga_uchnju_iz_zar_lit/11_klas/20

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
11 клас Презентація до уроку зарубіжної літератури
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти