Доповідь "Важливість конкурсів та олімпіад в початковій школі"

Опис документу:
В цій доповіді надається не тільки опис важливості проведення конкурсів і олімпіад в початковій школі, але й вказується з якими проблемами та складнощами може зіткнутися педагог під час їх реалізації.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Важливість конкурсів та олімпіад для початкової школи.

Конкурси та олімпіади - це відмінна можливість проявити свої здібності, підвищити впевненість в собі, виховати лідерські якості. Як правило, основна частина подібних заходів проводиться в старшій школі. Але тепер навіть учні молодших класів мають шанс спробувати свої сили в улюбленому предметі. Спеціально для цього існують олімпіади для початкової школи.

Навіщо потрібно дитині участь в олімпіадах?

Школярі дуже люблять змагатися один з одним в різних сферах життя, в тому числі і в навчанні. Реалізувати цю потребу вони можуть за умови активної участі в суспільному житті, можна проявити себе в різних конкурсах. Це дозволяє стимулювати формування індивідуальності учня.

Участь в подібних конкурсах може виступити дуже важливим стимулом пізнавальної активності. Цілком можливо, що дитина з задоволенням буде отримувати нові знання для того, щоб займати призові місця в рамках олімпіади для початкової школи. У таких випадках він стане більш посидючим, зможе в позаурочний час займатися навчальною діяльністю, відвідувати додаткові заняття, факультативи.

Крім того, дитина стане більш активним. Найчастіше діти, які постійно беруть участь в олімпіадах і конкурсах, проявляють активність і в інших сферах життя. Вони займаються спортом, ведуть громадську діяльність, займають керівні посади в активі класу.

Проведення конкурсів дозволяє виявити дійсно талановитих дітей, здатності яких в подальшому необхідно розвивати. Чим раніше це зробити, тим краще. Тому і потрібні конкурси та олімпіада для початкової школи.

Які бувають конкурси і олімпіади для учнів молодших класів?

Подібні заходи можуть проводитися на різних рівнях. Перш за все, вони можуть бути організовані вчителем або школою. Таких програм безліч. Вони можуть стосуватися різних сторін життя учнів. Це не обов'язково повинна бути предметна діяльність, це може бути і можливість проявити себе з творчої сторони.

Також проводяться всеукраїнські олімпіади для початкової школи. Це можливість продемонструвати свої досягнення в масштабах всієї країни, порівняти свої успіхи з можливостями учнів з інших регіонів держави. Такі заходи проводяться в кілька етапів. Перш за все, учні можуть боротися зі своїми однокласниками. Потім їм дається можливість проявити себе на міському рівні, потім - на обласному етапі. І лише найкращі хлопці мають можливість змагатися з іншими школярами з різних куточків України.

Серед сучасних форм проведення конкурсів все частіше проводяться дистанційні олімпіади для початкової школи. Такий захід дозволяє перевіряти знання учнів з мінімальними фінансовими витратами.

Як проводяться олімпіади в початкових класах?

Мотивація учнів - основа будь-якого конкурсу. Вони будуть дуже старатися, щоб відповідати вимогам конкурсу чи олімпіади. До речі, важливо допускати якомога більше дітей до участі в олімпіаді. Цілком можливо, що у них відкриються небачені таланти, які вчитель свого часу залишив без уваги.

Вимоги, що висуваються до вчителів, які проводять олімпіади

Вчителю важливо бути максимально суворим, особливо якщо мова йде про конкурси в початковій школі. Діти повинні розуміти всю серйозність того, що відбувається. Інакше в майбутньому їм буде складніше брати участь в заходах, де неможливо списування або підказки з боку. Конкурс повинен тривати протягом певного періоду часу. Не можна давати малюкам ні хвилини більше на написання роботи, щоб вони не розслаблялися.

Як правило, подібний захід займає не більше години, адже маленьким дітям ще дуже складно концентрувати свою увагу. Тому олімпіада не може тривати довше цього часу.

Особливості перевірки конкурсних робіт

Після закінчення олімпіади для дітей початкової школи можна переходити до перевірки написаних дітьми завдань. Дуже важливо підходити до їх аналізу об'єктивно, адже кожна робота повинна бути оцінена по достоїнству. В ідеалі кращих можна нагородити якимись дрібними подаруночки, наприклад, набором ручок або красивими зошитами. Діти повинні чітко знати свої бали, отримані за виконання завдань олімпіади для початкової школи. Їх краще не обмежувати в можливості подивитися свої роботи, щоб виявити прогалини в знаннях або оскаржити результат.

Особливості всеукраїнських предметних олімпіад

Варто відзначити, що такі предметні олімпіади для початкової школи - це найпрестижніший вид конкурсів з усіх, які доступні не тільки в молодших, а й в старших класах. Вони дозволяють визначити найкращих учнів у різних предметних областях. Діти мають можливість позмагатися в знаннях з української мови та літератури, математики, природознавства, трудового навчання, фізкультури та інших предметів, завдяки яким учні роблять перші кроки в освоєнні навколишнього світу.

Переваги всеукраїнських предметних олімпіад

Переможці подібних заходів мають можливість змагатися з іншими дітьми такого ж віку з усієї України. Таким чином, олімпіади для початкової школи дають можливість не тільки проявити свої знання, а й познайомитися з іншими учнями, які також зацікавлені у вивченні того чи іншого предмета.

Специфіка дистанційних конкурсів

Комп'ютерні технології все активніше вливаються в наше життя. Вони використовуються в різних сферах людського життя, в тому числі при проведенні конкурсів і інших подібних заходів. Це дуже зручно, адже не потрібно привозити хлопців в певне місто, де проходить фінальний етап, зривати батьків або вчителів. Адже школярі ще не в тому віці, щоб добиратися самостійно до іншого населеного пункту. Крім того, такі поїздки вимагають чималих фінансових витрат.

Участь в дистанційних конкурсах - це приголомшлива можливість спробувати свої сили в тій чи іншій предметної області. Для цього достатньо лише мати доступ в Інтернет.

Чи варто брати участь в олімпіадах і конкурсах?

Учням початкової школи дуже важливо робити свої перші кроки до науки шляхом участі в подібного роду заходах. Батькам ні в якому разі не можна відмовляти своїх дітей і тим більше забороняти. Деякі дорослі не розуміють цього і кажуть дітям, що такі навантаження ніяк не знадобляться в житті, що це просто марна трата часу, сил і коштів. Насправді це зовсім не так. Батьки будуть приємно здивовані тим, яким зібраним, цілеспрямованим, впевненим в собі стане їхня дитина після участі в різних конкурсах і олімпіадах.

Чим раніше учень початкових класів почне займатися активною діяльністю, тим більше шансів, що він зможе легко пристосуватися до умов життя, знайти своє покликання. Часто під час підготовки до конкурсів діти можуть відкрити в собі нові таланти, якими вони до цього моменту не користувалися. Тому не варто упускати можливість взяти участь в подібному заході.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»