Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«Реалізація професійної діяльності та розвиток цифрової компетентності педагога через обмін методичними матеріалами в цифрових бібліотеках»

Доповідь: " Про роботу педколективу з питань профілактики злочинності та правопорушень серед учнівської молоді"

Психологія

Для кого: Дорослі

21.09.2020

232

9

0

Опис документу:
В школі з метою профілактики правопорушень серед учнів практичним психолог заплановано ряд бесід: Стриманість – ознака вихованості, Культура спілкування у колективі, Про дисципліну та порядок, Правила обов’язкові для всіх. За планом роботи практичного психолога заплановані наступні заходи з учнями «Групи ризику»: Тест «Як ти сприймаєш життя?», Тест «Твоя Самооцінка?», Вправа: «Мій портрет у променях сонця», Заняття «Мій світ», Залучення учнів «Групи ризику» до гурткової роботи. Аналізується зайн
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Підготувала

Практичний психолог

Горбач Я.В.

Робота щодо профілактики правопорушень і злочинності в закладі ведеться згідно Закону України від 05.03.2009 №1065-VI «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року, розпоряджень Кабінету Міністрів України від 29.10.2010 № 1023 «Щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їх прав на освіту», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.02.2013 № 176 «Про затвердження плану заходів щодо запобігання правопорушенням серед дітей, попередження жорстокого поводження з ними», листа Міністерства освіти і науки України від 30.01.2014 № 1/9-80 «Щодо профілактичної роботи з запобігання правопорушенням та злочинності серед дітей та учнівської молоді», листа Міністерства освіти і науки України від 08.04.2016 № 405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», річного плану роботи навчального закладу на 2017/2018 навчальний рік.

З метою недопущення учнями негативних вчинків, пропаганди здорового способу життя в школі проводиться багатогранна системна робота:

- здійснюється щоденний контроль за відвідуванням учнями школи (облік ведеться класними керівниками в журналі)

- розроблено правила поведінки для учнів;

- проводився Всеукраїнський тиждень права (05.12.2017– 09.12.2017, впродовж якого було проведено всеукраїнський урок „Права людини”, години спілкування, виховні години з правової тематики; розміщення інформаційної листівки «Мої права у вестибюлі школи

- у школі продовжує роботу Рада профілактики правопорушень;

- щотижневий звіт про стан чергування та порушення норм поведінки на загальношкільних лінійках щопонеділка;

- постійно велася робота класних керівників, соціального педагога та практичного психолога щодо виявлення дітей із неблагополучних сімей, класними керівниками, членами батьківського комітету і соціальним педагогам школи відвідані неблагополучні сім’ї, складено акти обстеження житлово-побутових умов неблагополучних сімей, проведено засідання батьківських лекторіїв, індивідуальні бесіди з учнями групи «ризику» та їх батьками.

- з метою профілактики правопорушень учні залучені до гурткової роботи, позашкільної діяльності та організації змістовного дозвілля.

В календарних планах виховної роботи класних керівників вихователів передбачено розділ «Індивідуальна робота з учнями». Виходячи з контингенту дитячого колективу, педагоги запроваджують індивідуальні і групові форми роботи, враховуючи вікові і фізіологічні особливості учнівського колективу. Вчителі і вихователі проводять з учнями бесіди, години спілкування, профілактичну корекційну роботу, працюють над вихованням культури поведінки учнів, залучають дітей до суспільно-корисної діяльності.

В школі з метою профілактики правопорушень серед учнів практичним психолог заплановано ряд бесід:

 • Стриманість – ознака вихованості,

 • Культура спілкування у колективі,

 • Про дисципліну та порядок,

 • Правила обов’язкові для всіх.

За планом роботи практичного психолога заплановані наступні заходи з учнями «Групи ризику»:

 • Тест «Як ти сприймаєш життя?»,

 • Тест «Твоя Самооцінка?»,

 • Вправа: «Мій портрет у променях сонця»,

 • Заняття «Мій світ»,

 • Залучення учнів «Групи ризику» до гурткової роботи,

 • Індивідуальні консультації,

 • Групові консультації,

 • Корекційно – відновлювальні програми,

 • Показ відеороликів, фільмів з даної тематики,

 • Проведення тренінгових занять.

Систематично проводиться психологічні тренінги за проектами «Діалог», «Рівний – рівному», щодо профілактики шкідливих звичок. Заслуховується поведінка учнів схильних до правопорушень на засіданнях Ради профілактики. Аналізується зайнятість учнів у позаурочний час. Надається інформація допомоги учням. Систематично вивчаються причини та умови, що сприяють розповсюдженню тютюнових виробів серед учнів, вживаються термінові заходи, щодо їх усунення.

Здійснювались та заплановані заходи щодо профілактики дитячої наркоманії:

 • Виховна година: «Наркоманія»,

 • Показ відеороликів з даної тематики,

 • Виступи учнів – доповідачів,

 • Сценка: «Небезпечна принцеса – Марихуана»,

 • Виховний захід: «Наркомані – крок у безодню»,

 • Проводились ряд бесід: «Скажи наркотикам – ні!»

Проблема ВІЛ – інфекції та СНІДу актуальна, як ніколи. Усе знову і знову ми чуємо про те, що кількість ВІЛ – інфікованих зростає. Хвороба поширюється, немов епідемія. В рамках профілактики СНІДу проводиться ряд заходів:

 • Заняття з елементами тренінгу для старшокласників «Життя, в якому є ВІЛ»,

 • Виступ агітбригади «Ми проти СНІДу»,

 • Виготовлення плакату «Обери життя»,

 • Показ відеороликів та фільмів про попередження ВІЛ та СНІДу серед учнівської молоді,

 • Виступ агітбригади «Ми проти СНУДу»,

 • Анкетування «СНІД – життя без майбутнього».

Виховання здорової дитини основна мета нашої роботи, тому ми проводимо профілактичну роботу для того, щоб уберегти дитину від впливу небезпечних чинників та посилення їх негативного впливу на організм.

Протягом року були проведені бесіди класних керівників:

- бесіда: «Як не стати жертвою злочину» (6-8 класи);

- тиждень безпеки життєдіяльності та охорони праці «Безпека – це мета, а безпека життєдіяльності – засоби, шляхи, методи її досягнення»

- 1-5 класи «Дерево роздумів» щодо правильного рішення відносно свого здоров’я, «Сам собі допоможу» (1-11 класи);

- 8-11 класи «Міфи і факти про ВІЛ. Ситуація ВІЛ/СНІДУ в Україні», «Шляхи передачі ВІЛ. Як запобігти ВІЛ – інфікуванню?».

 • складання соціальних паспортів класів,

 • Години спілкування: «Яка людина заслуговує на повагу інших», «Шлях до себе»,

 • рейд-перевірка «Ні – запізненням».

 • години спілкування за темами: «Мої права і обов’язки», «Жити за законами моралі».

Заходи з попередження правопорушень спрямовані:

 • по-перше, на збереження і розвиток умов, що сприяють здоров’ю, збереженню життя дітей і на попередження несприятливого впливу на нього факторів соціального і природного середовища;

 • по-друге, на виявлення негативних змін в поведінці дитини, що дає можливість також попередити її подальший розвиток; по-третє, на попередження переходу відхилень у поведінці у більш важку стадію.

У школі створені повноцінні умови для навчання, виховання, творчого розвитку дітей усіх пільгових категорій. Працюють секції та гуртки за інтересами, здібностями учнів.

Учні школи мають змогу реалізувати свої творчі та пізнавальні здібності під час проведення предметних та тематичних тижнів.

У школі спланована навчально-виховна робота з військово-патріотичного виховання. Цей напрямок реалізується як на уроках (українська література, історія, правознавство) так і в позаурочний час (акції, конкурси, виставки, зустрічі, екскурсії).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.