ДОДАТОК ДО УРОКУ №17 З КУРСУ «ПСИХОЛОГІЯ»

Опис документу:
Тема: Емоції і почуття. Види емоційних станів. Методика дослідження емоцій та почуттів Методика діагностики «перешкод» у встановленні емоційних контактів (за В.В. Бойко). Обладнання: текст опитувальника, ручка, секундомір.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ДОДАТОК ДО УРОКУ №17

З КУРСУ «ПСИХОЛОГІЯ»

Тема: Емоції і почуття. Види емоційних станів.

Додаток №1.

Додаток №2.

Методика дослідження емоцій та почуттів Методика діагностики «перешкод» у встановленні емоційних контактів (за В.В. Бойко) Обладнання: текст опитувальника, ручка, секундомір. Інструкція: Вам потрібно прочитати судження і дати відповідь «так» чи «ні»: 1. Наприкінці робочого дня, як правило, на моєму обличчі помітно втому. 2. Буває так, що під час першого знайомства емоції заважають мені презентувати себе з позитивного боку (хвилююся, відчуваю скованість або, багато говорю, збуджуюся, поводжу себе неприродно). 3. У спілкуванні мені часто не вистачає емоційності, виразності. 4. Напевно, я здаюсь оточуючим занадто суворим. 5. Я взагалі проти того, щоб зображати ввічливість, коли тобі цього не хочеться. 6. Я зазвичай умію приховати від партнерів спалахи гніву. 7. Часто при спілкуванні з колегами я продовжую думати про свої справи. 8. Буває, що я намагаюся висловити партнеру емоційну підтримку (увагу, співчуття, співпереживання), але він цього не відчуває і не сприймає. 9. Часто в моїх очах чи виразі обличчя проглядається стурбованість. 10. У діловому спілкуванні я намагаюся приховувати свої симпатії до партнерів. 11. Усі мої переживання зазвичай написані на моєму обличчі. 12. Якщо я захоплююсь розмовою, то міміка мого обличчя стає надто виразною й експресивною.

13. Напевно, я дещо емоційно стриманий і скований. 14. Я дуже часто знаходжуся в стані нервового напруження. 15. Зазвичай я відчуваю дискомфорт, коли потрібно тиснути руку при діловому спілкуванні. 16. Інколи близькі люди зауважують мені: розслаб м’язи обличчя, не криви вуста, не наморщуй лоба і т.д. 17. Коли я розмовляю, занадто жестикулюю. 18. У новій ситуації мені завжди складно бути розслабленим, природнім. 19. Напевно, моє обличчя часто виражає сум чи стурбованість, хоча на душі спокійно. 20. Мені важко дивитися в очі при спілкуванні з малознайомими людьми. 21. Якщо я хочу, то мені завжди вдається приховати свою неприязнь до поганої людини. 22. Мені часто буває весело без особливої причини. 23. Мені дуже легко зробити за власним бажанням чи на прохання різні вирази обличчя: смуток, радість, переляк, відчай тощо. 24. Мені говорили, що мій погляд складно витримати. 25. Мені щось заважає висловити теплоту, симпатію людині, навіть у тих випадках, коли я відчуваю це почуття до неї.

Висновки самооцінки:

«Перешкоди» у встановленні емоційних контактів

Номери запитань і відповіді за «ключем»

Невміння керувати емоціями, дозувати їх

+1, –6, +11, +16, –21

Неадекватне емоційне вираження

–2, +7, +12, +17, +22

Домінування негативних емоцій

+4, +9, +14, +19, +24

Негнучкість, нерозвинутість, невиразність емоцій

+3, +8, +13, +18, –23

Небажання зближатися з людьми на емоційній основі

+5, +10, +15, +20, +25

Яка сума набраних Вами балів? Вона може коливатися від 0 до 25. Чим більша сума балів, тим більше виражена Ваша емоційна проблема у повсякденному спілкуванні. Не варто також заспокоюватися, якщо Ви набрали мало балів (0-2). Або Ви були не відверті, або погано бачите себе збоку. Якщо Ви набрали не більше 5 балів – емоції зазвичай не заважають Вам спілкуватися. 6-8 балів – у Вас не аби які проблеми у повсякденному спілкуванні. 9-12 балів – свідчать про те, що Ваші «емоції на кожен день» певною мірою ускладнюють Вам спілкування з партнерами. 13 і більше – емоції явно заважають вам встановлювати контакти з людьми, можливо. Ви підпадаєте під вплив деяких дезорганізуючих реакцій чи станів. Зверніть увагу, чи немає конкретних перешкод, котрі виникають у Вас – це пункти, за якими Ви набрали 3 і більше балів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»