Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Креативні методики читання, що мотивують та виховують
»
Взяти участь Всі події

До 425-річчя Рене Декарта-генія XVII століття

Наука

Для кого: 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

07.02.2021

305

4

0

Опис документу:
Матеріал містить цікаві факти з життя справжнього генія XVII століття-Рене Декарта,французького філософа, математика і фізика, основоположника аналітичної геометрії. Його внесок в науку неоціненний. В Україні є вулиця, названа на честь великого вченого.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

.

 1. Рене Декарт народився 31 березня 1596 року в маленькому містечку в місті Лае (тепер Декарт), Франція.

 2. Рід Декартів належав до дворянства.

 3. Дитиною Рене завжди ставив багато запитань, так що батько прозвав його «маленьким філософом».

 4. Був молодшим сином у родині.

 5. Виховувала хлопчика переважно бабуся, так як мати померла від хвороби легенів , коли хлопчику виповнився рік, а батько жив в іншому місті та навідував сина не часто.

 6. Місто, в якому народився Рене Декарт, згодом був перейменований на його честь. Зараз він так і називається — Декарт.

 1. Будучи юнаком, Декарт отримав релігійну освіту, унаслідок чого до кінця днів ставився до церкви скептично.

 2. Якийсь час Рене Декарт перебував на службі в лавах голландської армії і навіть брав участь у боях за Прагу в період Тридцятирічної війни.

 3. Декарт навів свої докази існування Бога, але разом з тим він стверджував, що після того, як Бог створив цей світ, він розвивається без Божественного втручання. Це посварило його з Церквою.

 4. Під час військової служби познайомився з фізиком В. Бекманом. Він також брав участь у відомій облозі Ла-Рошелі, описаної в «Трьох мушкетерів» Олександра Дюма.

 5. Рене Декарт захоплювався не тільки математикою як наукою. Він захоплювався науками від медицини до метеорології. Його численні праці були присвячені філософії, астрономії, психології, фізіології, фізиці та іншим наукам. Декарт перший математично вивів закон заломлення світла (незалежно від В. Снелліуса) на кордоні двох різних середовищ.

 6. Головним відкриттям Декарта в математиці переважна більшість вчених вважає легендарну систему координат, яка дістала згодом назву декартовой. Ця система зіграла визначальну роль в історії аналітичної геометрії.

 1. Знаменитий філософ, природознавець і математик Рене Декарт придумав нумерацію крісел в театрах. Запропонована ним система швидко прижилася, і зараз вона нікого не дивує.

 1. Декарт вважається основоположником сучасної рефлексології (науки про рефлекси). Найбільшим його відкриттям в цій області є принцип рефлекторної діяльності. Декарт представив модель організму як працюючий механізм. Це і послужило фундаментом для розвитку психології. Російський учений Іван Павлов біля своєї лабораторії встановив пам’ятник-бюст Декарту, так як вважав його засновником всіх своїх досліджень і зроблених відкриттів.

 1. Крім математики захоплювався метеорологією, астрономією, філософією.

 2. У 1649 році Декарт на запрошення королеви Христини переїхав у Швецію, де був учителем королеви. Шведська королева змушувала його вставати о п’ятій ранку кожен день, щоб займатися з нею уроками.

 1. Рене Декарт створив філософське вчення, що лежить в основі уявлення про те, що принципи механіки ідентичні структурі природи.

 1. Рене Декарт вважається основоположником сучасної рефлексології, тобто науки про рефлекси.

 1. Висловив закон збереження кількості руху, ввів поняття імпульсу сили.

 2. Захоплений багатьма науками Декарт листувався з безліччю відомих європейських вчених тієї епохи.

 1. Деякі свої праці опублікувати Декарт так і не зважився, так як в цей час проходив гучний процес, пов’язаний з обвинуваченням Галілея в єресі.

 1. Про особисте життя Декарта практично нічого не відомо. Одружений він не був.

 1. У Декарта була дочка, народжена поза шлюбом його служницею, але вона померла ще в дитинстві, що підкосило великого вченого.Він вважав це найбільшим горем у своєму житті.

 1. Кардинал Рішельє, відомий багатьом з нас по вищезгаданій книзі А. Дюма «Три мушкетери», прихильно ставився до праць вченого, і допомагав йому у їх виданні на території Франції.

 1. Цькування за вільнодумство протягом усього життя переслідувала хворобливого, слабкого здоров’ям Декарта по п’ятах. Він був виснажений нею, а тому піддався умовлянням шведської королеви і переїхав в 1649 році в Стокгольм.

 1. Через 17 років після його смерті Франція заявила свої права на прах великого співвітчизника, і останки вченого були перепоховані в каплиці абатства Сен-Жермен, де покояться досі.

 1. Довгий час католицька церква забороняла вивчати його праці.

 1. В честь Декарта названо кратер на Місяці і астероїд під номером 3587.

 1. Цікавий факт, що Декарт є автором методу радикального сумніву в філософії.

 1. За офіційною версією великий вчений помер від запалення легенів, та подейкують, що його отруїли.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Рекомендуємо