і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

"Державний захист прав дітей"

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №VP880202
За публікацію цієї методичної розробки Сечкар Юлія Олександрівна отримав(ла) свідоцтво №VP880202
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Палітра емоцій замріяність, співчуття, захоплення, спокій, переживання, радість, легенький смуток, журба, розчарування, світла печаль, умиротворення інше. Із поданого переліку вражень, почуттів виберіть три слова, що відповідають вашому настрою в цю хвилину.

Слайд № 2

« Державний захист прав дитини в сім’ї»

Слайд № 3

Проблемне питання уроку: «Чи достаньо, на вашу думку, в Україні розвинена система захисту прав дитини?»

Слайд № 4

Очікуванні результати уроку Навчитися: Називати державні органи та установи, що опікуються правами дитини; розповідати про підстави та процедуру позбавлення батьківських прав; розрізняти поняття «усиновлення», «опіка» та «піклування»; - висловлювати власні судження щодо порушення прав дитини в сім’ї.

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Окрім дітей, чиї батьки позбавлені батьківських прав, у нашій країні є багато дітей-сиріт, тобто тих, що з різних причин не мають батьків.

Слайд № 8

Опіка чи піклування — влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Усино́влення (або удоче́ріння) —прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Патронат — альтернативна форма влаштування дитини, яка є сиротою або з інших причин позбавлена батьківського піклування, в сім'ю іншої особи (патронатного вихователя) з метою сімейного виховання. Працюємо із поняттями

Слайд № 9

Держава намагається надати цим дітям можливість виховуватись у сім’ї, тобто реалізувати право дитини на виховання в сім’ї. Одним із варіантів реалізації цього права є всиновлення — прийняття всиновлювачем до своєї сім’ї особи на правах дочки або сина, встановлене на підставі рішення суду.

Слайд № 10

Всиновлювачем може бути повнолітня дієздатна особа, що старша за всиновлену дитину не менше ніж на 5 років; подружжя або, за рішенням суду, особи, що проживають сім’єю. Дитина відповідно до її віку дає згоду на усиновлення, має бути проінформована щодо правових наслідків усиновлення. Рішення про всиновлення приймається судом.

Слайд № 11

Над дітьми, що залишились без батьківського піклування, встановлюється опіка або піклування. Опіка встановлюється над дітьми у віці до 14 років, над дітьми у віці з 14 до 18 років встановлюється піклування.

Слайд № 12

Опікуном або піклувальником може бути повнолітня дієздатна особа, здатна виховувати дитину та піклуватися про неї; адміністрація дитячого або медичного закладу, де дитина постійно перебуває.

Слайд № 13

Рішення про призначення опікунів та піклувальників приймають державні органи опіки та піклування або суди. Ці ж органи здійснюють контроль за дотриманням умов опіки та піклування.

Слайд № 14

Слайд № 15

Проблемне питання уроку: «Чи достаньо, на вашу думку, в Україні розвинена система захисту прав дитини?»

Слайд № 16

Слайд № 17

У неньки народилося дитя . Дитя моє! Бог дав тобі життя. І щоб ніхто не заподіяв шкоди Тобі малесенький громадянин, - Бог дав закони нашому народу. Від дня народження, від іменин – Він твій,цей світ широкий за вікном. Ти на життя і щастя маєш право Під золото-блакитним знаменом Своєї Української держави.  

Слайд № 18

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати матеріал підручника. Підготувати інформацію про благодійні акції, які проводяться у твоїй школі і в яких ти особисто брав участь (допомога людям похилого віку, інвалідам, дітям-сиротам тощо). Поясніть зміст приказки: «Ніхто не бачить і не чує, як сирота плаче й горює».

Слайд № 19

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Навчитися: Називати державні органи та установи, що опікуються правами дитини; розповідати про підстави та процедуру позбавлення батьківських прав; розрізняти поняття «усиновлення», «опіка» та «піклування»; - висловлювати власні судження щодо порушення прав дитини в сім’ї.
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Правознавство
 • Клас
  9 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  261
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  VP880202
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти