Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Чим зайняти 3-річну дитину вдома

Гра

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

23.03.2020

3784

42

0

Опис документу:
Вчимо трирічного малюка рахувати, вчимо читати малюка в 3 роки, розвиваємо дрібну моторику рук, ігри для фізичного розвитку дитини в 3 роки, загальний розвиток, пізнання світу, допомога по дому, читання книг, перегляд мультфільмів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Чим зайняти 3-річну дитину вдома

До 3 років непосида запросто може організувати свій ігровий час. Батькам не можна піддаватися спокусі залишити її наодинці з собою, щоб зайнятися своїми справами. Важливіше спілкування, розвиваючих ігор в його віці нічого бути не може. Крім того, не можна відмахуватися від оповідань, умовиводів, втомлюватися відповідати на питання, інакше її допитливість може різко вичерпатися.

Конструктори, пазли, мозаїки, калейдоскоп, кубики повинні бути в арсеналі ігор будь-якої дитини. Розвиток мислення, дрібної моторики не повиннен зупинятися ні за яких умов.

Розвиток просторового, творчого мислення, фантазії не менш важливі для трирічного чада. Батьки зобов’язані подбати про наявність наборів «юного перукаря», «лікаря», «таксиста», побути в ролі клієнтів, пацієнтів, забезпечити місце і приналежності для малювання, ліплення, аплікацій.

Крім того, творчі завдання можуть захопити малюка на деякий час і надати мамі вільні хвилини для особистих справ. При цьому треба завжди бути напоготові – вчасно підказати, «домалювати», «виліпити», відрізати, якщо щось не виходить.

Вчимо трирічного малюка рахувати


1. Можна крокувати сходами і рахувати разом (один, два, три і т.д.). У цю гру можна починати грати тоді, коли малюк навчився ходити і може йти за руку по сходинкам.
2. Гра в м'ячик: кидаємо м'яч дитині і вимовляємо «один», малюк кидає м'яч вам і говорить «два» і т.д.
3. Разом рахуйте іграшки, предмети в будинку, дерева на вулиці.
4. Щоб освоїти рахунок не тільки самих простих цифр - 1, 2, 3, 4 і 5, а піти далі, зручно взяти наочний посібник. Раніше були рахункові палички, можна взяти якісь інші невеликі предмети, наприклад, 20 (підійдуть квасоля, яблука і т.д.).
5. Якщо є картки або кубики з цифрами показуйте дитині, як вибудовувати їх у потрібному порядку, а потім попросіть малюка зробити те ж саме.
6. Просіть дитину принести вам 3 яблука, 4 шматочки хліба і т.д. Дякуйте і хваліть, якщо вона правильно виконала доручення.

Вчимо читати малюка в 3 роки
 

Щоб навчити дитину читати, грайте кубиками з буквами або складами. Підійдуть кубики Зайцева. Якщо ви будете регулярно займатися з малюком за методикою Зайцева, то вже через кілька місяців, дитина зможе читати!

Розвиваємо дрібну моторику рук

 

 • викладання мозаїки;

 • нанизування намистин, ґудзиків на волосінь (без голки);

 • розбирати змішані в одній мисці крупи, макарони;

 • ліплення з пластиліну, солоного тіста, глини;

 • малювання;

 • застібання ґудзиків;

 • ігри зі шнурівкою;

 • в'язання вузлів;

 • гра з конструктором;

 • виготовлення саморобок.

 

Загальний розвиток, пізнання світу


1. Вчимо прикметники. Малюкові подаємо гру під назвою «яке це?»

Гра вчить порівнювати, узагальнювати властивості предметів, вловлювати зміст таких понять, як висота, ширина, довжина, класифікувати предмети за формою, розміром, кольором. Спочатку питання задає дорослий, а дитина відповідає. Потім можна помінятися. Приклади:

- Що буває високим? (дерево, стовп, людина, будинок) Можна порівняти - що вище.
- Що буває довгим? (Коротким)
- Що буває широким (вузьким)?
Також у гру можна грати трохи по-іншому. Запитайте у дитини: яке дерево? Не низьке, а...? Дитина відповідає «високе». І т.д.

2. Шукаємо зайвий предмет. Гра вчить дітей класифікувати предмети за ознаками.
Наприклад, ви говорите дитині: собака, ніс, кішка. Дитині потрібно вибрати зайве слово, ним виявиться ніс, так як це частина тіла, а собака і кішка - тварини.

Ігри для фізичного розвитку дитини в 3 роки


Смуга перешкод (можна і вдома, і на вулиці викладати різні перепони для подолання їх дитиною).

 • ходьба на четвереньках;

 • ходьба «гусячим кроком»;

 • ходьба з предметом на голові (книгою, мискою, іграшкою);

 • заняття на дитячому спортивному комплексі/шведській стінці;

 • волейбол повітряною кулькою;

 • стрибання на одній нозі, двох ногах;

 • танці під музику;

 • гра в гімнастів - кувиркаємося, робимо берізку і т.д.;

 • крокуємо по натягнутій на підлозі нитці

 

Також діти в три роки вже відмінно грають у рольові ігри (у лікаря, ляльками, у школу і т.д.). Ви можете обігравати будь-яке нове знання. Наприклад, ви вчите з дитиною правила безпечної поведінки на вулиці​​. Програйте кожне з правил з малюком на ляльках. Дітям завжди легше запам'ятати що-небудь у грі, тому просто сказати – цього мало.

Грайте зі своєю трирічною дитиною, отримуйте від цього задоволення!

Допомога по дому

На те, щоб виконати спільно домашню роботу, потрібно купу терпіння і витримки. дозволяйте дітям брати участь в процесі збирання, приготування їжі, при сортуванні чистої білизни. Це не тільки дозволить зайняти справою, але ще і привчить до акуратності.

Наприклад, складаючи світлу білизну в пральну машину, попросіть дитину принести лялькове плаття білого кольору. Малюк при цьому закріпить знання кольорів, спантеличитися і знайде серед іграшок потрібну річ, переодягне ляльку, буде зайнятий на час і надасть вам вільний час. Розбираючи речі після прання, крихті теж можна дати відповідальне завдання – скласти окремо свої шкарпетки, розібрати їх по парам.

Читання книг, перегляд мультфільмів

Не відмахується від дитини, яка просить почитати книжку. Не забувайте кожного разу після прочитання, обов’язково обговорити сюжет казки, оповідання, мультфільму. Цим ви не тільки розвиваєте словниковий запас, а й вчите думати, розвиваєте пам’ять.

Думаю, буде зайвим нагадати про те, що у віці трьох років шкідливо дивитися телевізор довгий час. Про це не втомлюються повторювати відомі медики, педагоги. Намагайтеся обмежувати час перебування за телевізором однією серією мультфільму.

Важливо побачити в віці 3 років, до чого тягнеться дитина, що у неї виходить найкраще, всіляко заохочувати такі вправи. Якщо виявляться особливі схильності, таланти – батькам слід проявити ініціативу і почати водити її на індивідуальні курси іноземних мов, танці, плавання, малювання, заняття музикою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.