Бесіда з учнями. №5 "Конфлікт"

Опис документу:
Конфлікти є частиною нашого організму, психіки, людського спілкування. Вони просто необхідні для життя. Оновлення клітин організму, закони руху її термодинаміки, симфонічна музика і рок, політ птаха і морські хвилі – це все прояви і результати конфліктів. Конфлікт – це норма, тут нічого не можна змінити. Людина приречена на конфлікти з першого дня життя. Як же зберегти спокій, дружбу, улюблену справу, благополуччя в таких складних ситуаціях?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конфлікт – частина твого життя

Цикл бесід з учнями 6-го класу

Частина 5

Стратегії розв’язання конфліктних ситуацій

Перебуваючи в конфліктній ситуації, люди діють по-різному. Наведені нижче питання дають змогу оцінити індивідуальні дії й стиль поведінки особистості під час конфлікту. Уважно прочитай вислови й прислів’я. визнач, наскільки запропоновані прислів’я відповідають твоїм діям під час конфліктів. Постав бали до кожного прислів’я за такою шкалою:

5 – відповідає завжди

4 – відповідає у більшості випадків

3 – відповідає інколи

2 – відповідає рідко

1 – ніколи не відповідає

 1. Від суперечки легше утриматись, аніж потім здихатись її…

 2. Якщо ти не можеш примусити людину думати так, як ти хочеш, то примусь її робити так, як ти думаєш…

 3. Теплі слова розтоплюють холодні серця…

 4. Послуга за послугу…

 5. Давай приходь – і подумаємо разом…

 6. Під час суперечки заслуговує на похвалу той, хто перший замовкне…

 7. Чия сила, того й правда…

 8. Солодкі слова роблять солодким рух уперед…

 9. Краще синиця у жмені, аніж журавель у небі…

 10. Істина знаходиться в знаннях…

 11. Той, хто б'ється й тікає, доживає до нової битви…

 12. Той, хто перемагає блискуче, хто примушує своїх ворогів тікати врозтіч…

 13. Убий ворога своєю надмірною добротою…

 14. Чесний обмін думками не приведе до суперечки…

 15. Ніхто не може претендувати на істину в останній інстанції, але кожен може зробити свій внесок у неї…

 16. Тримайся подалі від тих, хто не згодний із тобою.

 17. Тільки той, хто вірить у перемогу, перемагає на полі битви…

 18. Добре слово мало коштує та дорого цінується…

 19. Зуб за зуб – чесна гра…

 20. Тільки той, хто готовий відмовитись від власного права на істину в останній інстанції, збагатиться від істин, які знають інші…

 21. Уникайте сварливих людей – вони зроблять ваше життя нещасним…

 22. Людина, яка не тікає сама, змушує тікати інших…

 23. Мякі слова забезпечують гармонію…

 24. Хочеш мати хорошого друга – зроби йому щось приємне…

 25. Відкрито говори про свої конфлікти і йди їм назустріч – тільки це приведе до їх найкращого вирішення…

 26. Найкращий спосіб улагодження конфліктів – уникати їх зовсім…

 27. Займаю тверду і рішучу позицію (на тім стою – і не можу інакше)…

 28. Лагідність перемагає гнів…

 29. З того, що ти хочеш, краще щось, аніж нічого…

 30. Щирість, чесність і довір'я гори звернуть…

 31. Немає нічого важливішого, ніж те, за що тобі треба боротися..

 32. У світі завжди були й будуть переможці й переможені…

 33. Вони на тебе з каменем, а ти до них із прихильністю…

 34. Якщо двоє ідуть на компроміс, то справедливе рішення гарантоване…

 35. Правди можна добитися воюючи та воюючи…

Визначте свій тип поведінки у конфліктній ситуації залежно від того, які бали переважають у твоїх відповідях. Наприклад, якщо ти набрав найбільше "1", твій тип черепаха, якщо переважають "2" – акула, і т.д.

 1. "Черепаха" (втеча). Черепахи втікають і ховаються у свій панцир, щоб обминати конфлікти. Вони відмовляються від власних цілей та стосунків. Вони тримаються далі як від спірних питань, через які виникає конфлікт, так і від людей, до яких він причетний. Вони почувають себе безпомічними. Вони вважають, що намагатися вирішувати конфлікт – справа повністю безнадійна. Вони переконані, що легше втекти (фізично та психологічно) від конфлікту аніж зіткнутися з ним.

 2. "Акула" (примус). Акули намагаються перемагати опонентів тим, що вони силоміць примушують приймати потрібне їм рішення. Для них найважливішими є власні цілі, а стосунки з людиною мають дуже мале значення. Вони будь-якою ціною готові добиватися своїх цілей. Потреби інших людей їх не турбують, мало хвилюють, чи вони комусь не подобаються, чи проявляє хтось до них прихильність. Акули переконані, що конфлікти вирішуються тоді, коли один перемагає другого, який програє. Вони хочуть бути переможцями. Перемога, на їхню думку, дає людям почуття гордості та успіху. Поразка викликає почуття безсилля, неадекватності та невдачі. Вони намагаються здобути перемогу, приголомшуючи суперників, нападаючи раптово, а також залякуючи або загрожуючи їм із позиції сили.

 3. "Плюшевий ведмедик" (згладжування). Для ведмедиків стосунки найважливіші, а власні цілі не мають великого значення. Ведмедики хочуть подобатися, хочуть, щоб усі їх любили і цінували. Вони вважають, що краще уникнути конфлікту заради гармонії, і впевнені, що конфлікти не можна обговорювати без шкоди для стосунків. Ці люди бояться завдати болю, образити, зіпсувати стосунки під час конфлікту. Щоб зберегти стосунки, вони готові пожертвувати особистими цілями. Плюшеві ведмедики немовби кажуть: "Я пожертвую власними цілями, роби все, що ти хочеш, аби тільки я тобі подобався". Плюшеві ведмедики намагаються згладити конфлікт, боячись зіпсувати стосунки.

 4. "Лисиця" (компроміс). Лисиці невибагливі як у своїх цілях, так і в стосунках з іншими людьми. Лисиці шукають компромісу. Вони пожертвують частиною своїх домагань під час конфлікту і переконують іншу особу поступитися теж якоюсь частиною своїх домагань, цілей. Ці люди шукають такого рішення конфлікту, коли б обидві сторони мали якусь вигоду – золоту середину між двома крайніми позиціями. Вони готові пожертвувати заради досягнення згоди для спільного добра як частиною своїх домагань, так і стосунків.

 5. Сова (конфронтація). Сови високо цінують власні цілі та стосунки, вони розглядають конфлікти як проблему, яку треба розв’язати, і шукають такі рішення, яке б задовольнило як їхні власні цілі, так і цілі супротивної сторони в конфлікті. Сови сприймають конфлікти як засіб поліпшення стосунків шляхом послаблення напруження між двома людьми. Вони намагаються розпочати дискусію, яка б розцінила конфлікт як проблему. Шукаючи рішення, які б задовольнили як їх самих, так і іншу особу, сови підтримують стосунки. Такі люди не заспокоюються доти, доки не буде знайдено рішення, яке б задовольнило і власні, і чужі цілі. Вони також не заспокоюються доти, доки напруга не спаде і негативні емоції не будуть повністю зняті.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00