Бесіда з учнями. №4 "Конфлікт"

Опис документу:
Конфлікти є частиною нашого організму, психіки, людського спілкування. Вони просто необхідні для життя. Оновлення клітин організму, закони руху її термодинаміки, симфонічна музика і рок, політ птаха і морські хвилі – це все прояви і результати конфліктів. Конфлікт – це норма, тут нічого не можна змінити. Людина приречена на конфлікти з першого дня життя. Як же зберегти спокій, дружбу, улюблену справу, благополуччя в таких складних ситуаціях?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конфлікт – частина твого життя

Цикл бесід з учнями 6-го класу

Частина 4

Голова і хвіст змії

Вирішувати конфлікти означає регулювати стосунки між людьми. Відсутність співпраці, конструктивного спілкування, поваги до особистості заважає розв’язанню суперечки і стає причиною виникнення конфліктів. Є люди, яких називають конфліктними. Конфліктність – це відсутність культури спілкування, бажання домінувати за будь-яких умов, надмірна принциповість та прямолінійність, несправедлива оцінка вчинків та дій інших, поганий настрій і дратівливість.

Характеристика конфліктної поведінки:

  • перебивання співбесідника;

  • приниження його, недооцінка його внеску до спільної справи й перебільшення свого внеску;

  • порівняння себе і співбесідника не на його користь;

  • стійке небажання визнавати свої помилки і правоту співбесідника;

  • постійне нав’язування свого погляду;

  • нещирість у висловлюваннях, неправда;

  • різке прискорення темпу бесіди, підвищений тон, різка пауза;

  • невміння вислухати й зрозуміти думку співбесідника.

У конфліктній ситуації різні люди поводяться по-різному. Щоб краще зрозуміти свій стиль поведінки, як правило, засвоєний ще в дитинстві, подумай, якою твариною ти себе міг би уявити в конфліктній ситуацій? Під час конфлікту ти хитрий, як лисиця, боязкий як миша, чи ховаєшся, як черепаха в панцир?

Можливо, це допоможе тобі визначити, який стиль поведінки характерний для тебе.

Борці – ті, хто любить боротися (заради самої, насолоди від боротьби, не обов’язково задля перемоги). Борці йдуть навпростець, погрожують насильством (хоч рідко застосовують його, бо ці люди, як правило, боязкі), їх позиція може бути необґрунтована, суперечлива, але вони голосно, з натиском відстоюють її. Завдяки своїй наполегливості часто перемагають, але вміють і програвати, оскільки отримують задоволення від самої боротьби.

Реалісти – ті, хто дивиться на життя як на можливість просто жити, це потребує від них відвертості. Реалісти розглядають невдачі як нові можливості. Не відступають від своєї думки, але при цьому сприймають аргументи протилежної сторони, шукають можливість улагодити справу, якщо це можливо.

Максималісти – ті, у кого переважає потреба неодмінно бути першим і всьому. Відстоюють лише свою позицію, їх дуже важко переконати, що інша людина може бути правою по-своєму. Якщо програють чи йдуть на компроміс, залишаються незадоволеними, оскільки, все одно вважають, що правильна позиція була лише в них.

Нейтральні – ті, хто не займає ніякої позиції ("моя хата з краю"). Не відстоюють ніякої позиції й уникають протистояння. Своєї внутрішньої позиції не виявляють, тому з ними повністю залагодити справи неможливо.

Миротворці – ті, хто йде на поступки, щоб зменшити напругу. Миротворці вдають, що все гаразд. Готові викручуватись, як тільки можна, щоб залагодити конфлікт, нехай навіть проблема вирішиться несправедливо. Небезпечні, оскільки ніколи не розкривають своєї справжньої позиції.

Дійсність

Біля дороги стояв стовбур сухого дерева. Уночі проходив мимо злодій. Він злякався, що це стоїть, очікуючи його, міліціонер. Глянув на дерево закоханий хлопець, і серце його радісно затріпотіло: він побачив не дерево, а свою кохану. Дитина, налякана страшними казками, побачивши дерево, розплакалась: вона подумала, що це привид. Але у всіх випадках дерево було лише деревом. Ми бачимо світ таким, які ми самі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00