До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
1
9
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Батківські збори на тему:": Проблеми виховання в 21 столітті "

Опис документу:
Батьківські збори: проблеми виховання в 21столітті. Хто з батьків не мріє, щоб його дитина виросла найьрозумнішою, найвродливішою, найсильнішою, найдобрішою і наймужнішою, Саме в цьому цей матеріал нам допоможе.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Батьківські збори: проблеми виховання в 21 столітті

Мета. На конкретних прикладах проаналізувати випадки виховання, які викликають найбільше проблем у батьків, дійти спільної думки,.

Ознайомити з правами дитини, виховувати повагу до дитини, як до рівноправного члена сім'ї.

Обладнання. Плакати , таблиці.

«Вихователь сам має бути тим, ким хоче зробити вихованця».

В Даль

«Батьки — приклад для дитини».

«Виховувати — ховати від зла».

— Тест для батьків.

Вчитель. Доброго дня, шановні гості! Ми раді вітати вас на наше спільне свято. Хто з батьків не мріє, щоб його дитина виросла найрозумнішою, найвродливішою, найсильнішою, найдобрішою і наймужнішою, хто не сподівається, що люди поважатимуть сина чи доньку за працьовитість і знання справи, за вихованість. Одним словом, ми мріємо про всебічну досконалість наших дітей.

Вчитель. Всебічний, гармонійний розвиток — наш ідеал. Ідеал і сімейного, і суспільного виховання. Але скільки треба наполегливої і кваліфікованої праці батьків і вчителів, щоб наші діти вибрали той щлях щоб радували рідних а також вчителів.І щоб стали людьми у нашому тяжкому світі.

 Виховувати — це значить творити людину. Сьогодні ми поговоримо про деякі складні випадки, з якими зустрічаються батьки у вихованні дітей. Та спочатку давайте познайомимося з нашими учасниками. (Називає імена учасників, які зголосилися прийняти участь)

Ви всі працюєте в різних сферах, спілкуєтесь з різними людьми, але всіх вас об'єднує те, що у вас є діти.

 А розпочнемо ми з вами зустріч з простого тестування, яке допоможе нам збизитися з нашою дитиною. Можливо, саме це тестування не дасть вам в майбутньому припуститися помилок у вихованні дитини. Результати цього тесту знатимете тільки ви, тому, якщо ви відверто дасте відповіді на питання тесту, дізнаєтесь, який ви вихователь.

(Усім батькам пропонується тест і простий олівець)

Тест для батьків «Чи можете ви?»

  1. У будь-який момент залишити всі свої справи і зайнятися дитиною.

  2. Порадитися з дитиною, не зважаючи на її вік.

  3. Зізнатися дитині в помилці, якої ви припустилися в ставленні до неї.

  4. Вибачитися перед дитиною, якщо ви не праві.

  5. Стримати себе, якщо вчинок дитини роздратував вас.

  6. Поставити себе на місце дитини

Відповіді:

А — можу і завжди так роблю.

Б — можу, але не завжди так роблю .

В — не можу.

Вчитель. А тепер переходимо до нашої гри. На сьогоднішнє засідання винесено декілька запитань, які стосуються кожного з нас, адже рано чи пізно кожен намагається дати на них відповіді.

1. Теперішня молодь уся з якимись викрутасами, їм обов'язково хочеться відрізнятися від старших. І одяг, і манери — все що нам здається ненормальним ,не цікавим.

(Обговорення ситуації. Виступи батьків).

Висновок педагога. А хіба ми не були такими? Нам треба згадати себе і глянути на нашу дитину так : « якби ми жили в цей час» і з повагаю пояснити нашу точку зору. І тоді перше вони нас вислухають. 2. Інтереси до навколишніх, чуйність, щедрість.Ми повинні зрозуміти що дуже велике значення має те що ми робимо.Наша дитина все помічяє .Тож коли ми кажемо одне а робимо друге ніколи не матимемо авторитет в очах наших дітей.

(Обговорення питання. Виступи батьків).

Слово вчителя. Тому, що всяку добру якість треба закріплювати. І тут головне не тільки приклад старших, а необхідно і власне тренування дитини в моральних вчинках.

- Ніхто не хоче, щоб його дитина виросла жадібною, грубою, злою. І все ж таке трапляється, навіть у гарних родинах.

Отже, батьки просто-напросто не розуміють, звідки береться доброта, егоїзм, гуманність, байдужість.

Виростити дитину нелегко. Доводиться багато чим жертвувати. Добре, якщо жертви розумні. Пожертвуйте, наприклад, поганими звичками.

Чому таке трапляється? Ваша думка.

(Обговорення питання. Виступи батьків)

Вчитель  І знову питання: Чому радість праці є вищою моральною цінністю?(обговорення)

І потім читамо слова письменника

Сухомлинський. Радість праці не порівняти ні з якими іншими радощами. Вона не мислима без відчування краси, але тут краса — не тільки те, що одержує дитина, а й передусім те, що вона створює. Радість праці — це краса буття. Пізнаючи цю красу, дитина переживає почуття власної гідності, гордість від свідомості того, що труднощі переборені. Почуття радості доступне лише тому, хто вміє напружувати сили, хто знає, що таке піт і втома. Дитинство не повинно бути постійним святом — якщо немає трудового напруження, посильного для дітей, для дитини залишається недоступним і щастя праці. У праці розкривається багатство людських стосунків.

Щоб ми не полінувалися просити дитини з маленьких років домогати нам і не забути хвалити дитину а також лишити дитину зробити як зможе не критикувати за кожен крок і коли вона виросте захоче сама працювати тому що знає що таке труд .

Висновок вчителя. Дозвольте нагадати вам, що сьогодні ми говоримо з вами про виховання наших дітей. І я наостанку хочу звернути вашу увагу на дитячі емоції. Позитивні емоції. Негативні емоції. Поставте ці слова в дві колонки. Скільки разів ви сьогодні дитину: хвалили-докоряли, заохочували, підбадьорювали — пригнічували, принижували, цілували — звинувачували, обіймали — засуджували, були лагідними — відганяли, співпереживали —, лаяли, усміхалися

.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток ключових компетентностей педагога Нової української школи в умовах безперервної освіти»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.