Аеробіка крок до краси

Фізичне виховання та спорт

Для кого: Дорослі

13.09.2021

70

1

0

Опис документу:

Аеробіка один із видів сучасного фітнесу який відіграє важливу роль у житті кожної людини.

Як розвивалася аеробіка яка її головна мета. На які види поділяється. Чому корисно нею займатися. Що таке аеробіка, де, коли і як вона зявилася. Яка її роль у спортивному сьогоденні. Хто може займатися нею. Як правильно виконувати усі вправи. Які наслідки можуть бути якщо не дотримуватися правил.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Кожен із нас хоче мати красиве не лише обличчя а й тіло. Здоровий образ життя вимагає від нас не лише правильного харчування, а й заняття спортом. У теперішній час є дуже великий вибір зайнять спортом. Одним з найпопулярніших у сучасному світі є аеробіка. Вона включає в себе багато різновидностей серед яких кожен зможе вибрати,що йому до душі. Що ж таке аеробіка?

Аеробіка (ритмічна гімнастика) – комплекс фізичних вправ (ходьба, біг, стрибки та ін.), які виконують під музику – один з найпопулярніших видів оздоровчої фізичної культури. Зазвичай заняття з аеробіки відвідують з метою схуднути, покращити свою статуру. Але істинні завдання аеробіки інші – розвиток витривалості, сили, координації, гнучкості. Схуднення та красива фігура – це наслідок загального зміцнення організму, перебудови його на здоровий лад.

Існує понад 200 систем аеробіки. Основні напрями в аеробіці розрізняються між собою за:

  • віковими особливостями тих, що займаються (аеробіка для дітей, підлітків, дорослих);

  • рівнем підготовленості тих, що займаються (для початківців, програми для удосконалювання, для представників різних видів спорту тощо);

  • застосуванням різних снарядів, наприклад, степ-платформ;

  • використанням різних предметів: м’ячів, скакалки (короткої і подовженої) тощо.

У Центрі фізичного виховання та спорту НТУУ «КПІ» проводять заняття з багатьох видів аеробіки.

Аеробіка класична (базова) – синтез гімнастичних вправ для загального розвитку, різновидів бігу, стрибків, підскоків, які виконуються під музикальний супровід 120-160 ударів (акцентів) на хвилину. Основна фізіологічна спрямованість – розвиток витривалості, зміцнення серця і легенів.

Степ-аеробіка – вид аеробіки, в якому використовуються спеціальні степ-платформи. Платформа дозволяє застосовувати різноманітні кроки, підскоки на неї та через неї в різних напрямках, її можна також використовувати для виконання вправ для черевного пресу, спини тощо. Висоту платформи можна регулювати і завдяки цьому змінювати фізичне навантаження. Підйом та спуск з платформи за інтенсивністю прирівнюють бігу зі швидкістю 12 км/год.

Танцювальні види аеробіки – фанк-аеробіка, хіп-хоп аеробіка, латин-джаз аеробіка.

У танцювальній аеробіці використовуються різні танцювальні рухи під музику, які відповідають тому чи іншому танцю. Танцювальна аеробіка зміцнює м’язи, особливо нижньої частини тіла, стимулює роботу серцево-судинної системи, поліпшує координацію рухів та поставу, позбавляє зайвої ваги.

Резист-А-бол-аеробіка.

Ц е аеробіка з використанням переважно спеціальних гумових м’ячів великого розміру. Сидячи на м’ячі або спираючись на нього різними частинами тіла, а також спираючись м’ячем об стінку, можна нескінченно міняти початкові положення і виконувати велику кількість вправ, що впливають на різні групи м’язів. Резист-А-бол-аеробіка зміцнює серце, покращує роботу з кровопостачання всіх органів тіла, нормалізує кров’яний тиск; покращує роботу легенів, збільшує глибину дихання; покращує рухливість хребців, забезпечує активну діяльність м’язів спини, плечей, грудної клітини, шиї, живота, рук і ніг; розблоковує суглоби кінцівок, нормалізує їх функціонування, усуває болі в суглобах, розвиває функції рівноваги водночас з розвитком сили та гнучкості.

Аеробіка зі скакалкою складається з природних рухів – стрибків, підскоків, акробатичних елементів, які виконуються індивідуально, парами чи групами. Цей вид аеробіки позитивно впливає на серцево-судинну та дихальну системи, розвиває координацію рухів, загальну спритність, швидкість.

Аеробіка з силовою спрямованістю – це вид аеробіки, в якому широко використовуються гантелі, гумові амортизатори, еспандери, гімнастичні палки. Головна спрямованість цього виду – це розвиток силових можливостей.

Отже

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили