Тема: Робота з деформованими текстами.
Мета: -узагальнити знання учнів про текст;
-вчити учнів зв’язувати слова у реченні;
-виховувати уважне ставлення до природи;
-розвивати мовне чуття, навички написання слів у реченні;
-удосконалювати уміння встановлювати межі речення;
-коригувати мову та мовлення.
Обладнання: сюжетні малюнки, таблиці, підручники, схеми до речення.
Хід уроку:
I. Організація учнів до уроку.
Нумо діти до роботи!
Для навчання час настав.
Наберімося охоти
До цікавих добрих справ!
II. Основна частина.
1.Актуалізація опорних знань.
-Що таке текст?
-З чого він складається?
-Як ми починаємо писати речення?
-Що ставимо в кінці?
2.Мовна зарядка.
Заєць-знахар знає трави:
Кмин, кульбабу, звіробій.
З них готує ліки й страви
Для звірят, птахів і змій.
-Про кого йдеться у вірші?
3.Повідомлення теми та мети уроку.
-Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати відновлювати деформовані тексти, а саме: ділити його на речення, добирати заголовок та правильно ставити знаки в кінці речення.
4.Закріплення і узагальнення знань (малюнок зайця та пугача)

Ознайомлення з методами виділення речення з тексту.
а) Прочитайте текст (впр.8) спочатку про себе, а потім вголос.
б) відповіді на питання.
-Про що прочитали спочатку?( про зайчика, малюнок)

-Про кого говориться далі?( про пугача, малюнок)

-Про що розповідається далі?( про напад пугача на зайчика, та втечу зайця)
-В тексті виражено кілька думок про зайчика; пугача; про напад і втечу. В кожному реченні повідомляється одна думка.
-Скільки тут висловлено думок?
-Скільки речень в цьому тексті?
в) придумування заголовку.
г) знайти кордони кожного речення ( його початок і кінець)
-Що говориться про зайчика? (бігав по узліссі)
-Про що дізналися з другого речення? (пугач каменем упав на нього)
-Як відбувався напад на зайця? (ухопив за спину крючкуватими кігтями)
-Як зайчик відбивався? (перекинувся на бік) . Що було далі? (задніми ногами ударив нападника)
-Що зробив пугач? (випустив здобич)
-Чим закінчилося оповідання? (зайчик вскочив на ноги і втік)
Фізкультхвилинка
-Ви навчались?
-Ми навчались!
-І вже трішки потомилмсь?
-По-то-ми-лись.
-Може, разом відпочинемо?
-Від-по-чи-не-мо!
Станьмо рівно у рядочки!
Підніміть угору ручки!
Помахайте так і сяк,
Наче то живий вітряк.
Тепер разом всі присіли,
Ніби там щось загубили.
Пошукали…пошукали…
Рівнесенько знову стали,
До сусіда повернулись
І сердечно посміхнулись.
Усе! Досить! Не дармуймо,
І ще трішки попрацюймо!
д) заключне обговорення
-Як треба виправити цей текст, щоб правильно записати?
-Які слова треба писати з великої букви? (прочитайте вголос)
-Які знаки треба поставити в кінці кожного речення?
е) послідовно записати кожне речення.
III. Підсумок уроку.
-Над чим ми працювали на уроці?
-Що повторили, пригадали?
-Чого навчилися?
-Оцінювання
-Д/З (зробити ілюстрацію до тексту







