Тема: Їдальня. Кухня.
Мета: - засвоїти назви посуду, продуктів;
- вчити дітей вибирати із мовного потоку слова за змістовою
ознакою;
- визначати змістову ознаку ряду слів однієї групи; вміння порів-
нювати, зіставляти, робити узагальнення;
- розвивати образне мислення і уяву, усне зв’язне мовлення;
- виховувати етикетні норми спілкування, увагу до співрозмовника,
вираження ввічливості;
-коригувати мову та мовлення.
Обладнання: предметні малюнки.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
Мовна розминка
Горщик
В мами є великий горщик,
Мама в ньому варить борщик.
І такий смачний той борщик,
Що ми ладні з’їсти горщик.
Є.Гуцало.
- Про що цей віршик? (горщик і борщик )
II.Основна частина.
1. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні ми поговоримо про посуд. Вивчимо назви посуду, їжі. Пограємо у гру.
2. Сприймання та усвідомлення нових завдань.
а) На дошці малюнки. Діти відгадують загадки спираючись на малюнки. (учитель може підказувати, у якому рядку чи стовпчику цей предмет ).
Біля тулуба вуха,
А голови немає. ( каструля )
Скляна, кругленька, всі її цілують. (склянка )
Сама не їсть, а людей годує. (ложка )
Хто всім нам хліб ділить. (ніж )
тарілка ніж виделка
каструля чайник миска
чашка ложка

Посуд – це …, ….., ….., ….., ……, ……
- Який посуд на столі?
б) один-багато

ложка-ложки
виделка-виделки

чашка-чашки

тарілка-тарілки

чайник-чайники

ніж-ножі

в) фізкультхвилинка
Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті він проснувся
І довкола озирнувся.
Став смачненько потягатись
І чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
Й до комірчини побрів
Буде мишку полювати
І добре оберігати.
Й ми, як котик відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.
г) Робота з предметними малюнками продуктів.
- Назвіть, що зображено на малюнках. (діти називають, а вчитель прикріплює малюнки на дошку )
цукор яйце крупа
хліб каша суп
ковбаса м’ясо сир

- Дай відповідь:
- Що на столі?

д) Гра «У магазині»
Повторити тему «Ввічливість», «Вихованість».
- Дайте, будь ласка!
- Дякую!

е) Розфарбувати продукти, посуд (кожному учню індивідуально)


III.Підсумок уроку
- Якою була тема нашого уроку?
- Поєднай слова у пари стрілками.
Куштувати морозиво
Смажити пироги
Ліпити яєчню
Духмяні ковбаса
Смачна сало
Запашне калачі














