ПЛАН
УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ
Тема програми: Приготування супів.
Тема уроку: Приготування з різних овочів. Правила відпуску.
Мета уроку:
Навчальна: практично закріпити теоретичні знання,:уміння працювати в команді; навчити правильної організації технологічного процесу приготування супів; економного використання сировини, електроенергії; дотримання правил санітарії та гігієни.
Розвиваюча: розвивати в здобувачів освіти творчий підхід до обраної професії, вміння орієнтуватись у виробничих умовах;
Виховна: виховувати в здобувачів освіти відповідальності, естетичності, смаку.
Тип уроку: пізнавальний, комбінований, закріплення знань, умінь та навичок, одержаних на уроках теорії.
Дидактичне та матеріально-технічне забезпечення:
Плакати, технологічні карти, технологічні схеми, Збірник рецептур 1982 р., роздатковий матеріал, тести, карточки-завдання
Робочі столи, ваги циферблатні, плити електричні, розробні дошки, миски емальовані різних ємкостей, ножі кухарської трійки, каструлі, сковорідки, дерев’яні копистки, ополоники, друшляк, тарілки, ложки, супниці.
Продукти: жир тваринний, томатне пюре, ріпа, петрушка корінь, цибуля ріпчаста, картопля, рис, морква, цибуля-порей, макарони, квасоля, сіль, перець, лавровий лист.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина:
1. Перевірка присутності учнів на уроці;
2. Зовнішнього вигляду учнів, санітарного стану одягу та взуття;
готовності учнів до роботи в майстерні.
ІІ. Вступний інструктаж
1. Ознайомлення учнів з :
Темою уроку «Приготування супів з різних овочів. Правила відпуску».
2. Перевірка знань за пройденою темою. Проводиться перевірка засвоєння учнями теоретичного матеріалу. Опитування проводиться за допомогою тестів, карток-завдань та гри "Брейн - ринг".
3. Пояснення нового матеріалу проводиться в такій послідовності:
а) Пояснення матеріалу демонструється плакатами, схемами;
б) розбираються технологічні карти;
в) пояснюється послідовність виконання завдань за інструкційне - технологічними картками;
г) показуються прийоми роботи в робочому і сповільненому темпах, по елементне;
д) розповідається про самоконтроль в процесі виконання робіт;
ж) розповідається про між раціональну організацію робочого місця;
з) розповідається про типові помилки, види браку, що можуть виникнути при виконанні операцій;
і) повідомляється норма часу на виконання практичної роботи;
к) повідомляється критерії оцінювання.
III. Поточний інструктаж
Видається завдання для самостійної роботи здобувачів:
Приготування супу з овочів
Перший обхід: майстер виробничого навчання перевіряє готовність робочого місця, спостерігає за ходом виконання завдання.
Другий обхід: майстер виробничого навчання підходить до учнів, які неправильно виконують завдання, і додатково інструктує (пояснює) та вказує на помилки, допущені під час виконання даної роботи.
Третій обхід: майстер виробничого навчання перевіряє правильність здійснення самоконтролю. Якщо трапляються типові помилки при виконанні роботи, зупиняє учнів і проводить додатковий інструктаж.
Четвертий обхід: майстер виробничого навчання перевіряє, як дане завдання виконане у відповідності до технологічних умов, технологічних карт, перевіряє смакові якості, правила відпуску даної страви, аналізує помилки, оцінює роботу учнів.
IV. Заключний інструктаж
Підведення підсумків заняття:
1.Оголошення оцінок. Відзначення учнів, які найкраще виконали завдання.
2.Аналізуються характерні недоліки в роботі учнів. Дається оцінка досягнення мети заняття.
3.Оголошується тема наступного заняття і домашнього завдання.
4.Видається індивідуальне завдання кращим учням групи для самостійного відпрацювання нової теми.
5.Прибирання робочих місць.
V. Підсумок уроку
Урок мети досяг. Теоретичний матеріал здобувачі освіти засвоїли добре. В процесі роботи здобувачі освіти дотримувались санітарії, гігієни та безпеки праці. Виставляю оцінку кожному здобувачеві».
VІ. Домашнє завдання
Підготуватись до наступного заняття на тему: «Приготування супів молочних з крупою і макаронними виробами» «Українська кухня» В.С. Доцяк












