Урок:

: Приготування масляних кремів

Вміст уроку:

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1:

Теоретичний блок

Приготування масляних кремів

Крема — це напівфабрикати, які готуються переважно шляхом збивання, внаслідок чого утворюється пишна, пластична маса. Креми мають відмінний смак, підвищену калорійність і, завдяки своїй пластичності й здатності зберігати надану форму, широко використовуються для оздоблення поверхні виробів малюнками за допомогою різних пристосувань. Ще з давнiх часiв люди ласували цим продуктом i намагалися все бiльше вдосконалити свої навички щодо нього. Так було вигадано дуже багато страв, де був присутнiй крем, який згодом став доповненням не тiльки кондитерських виробiв, а й супiв та iнших перших та навiть других страв, та збитi вершки, якi стали справжнiм дивом для дам, якi обожнювали все легке i на диво смачне. Що стосується iсторичних джерел, то виявилося, що нi одна країна в свiтi не може обiйтися без страв, якi б не були оздобленi збитими вершками та кремами. Жоден торт чи тiстечко не можна уявити без такого смачного кулiнарного витвору. Масляний крем — це вишукана начинка і основа прикраси для тортів. Приготування масляних кремів займає багато часу, але справа того варта. Цим густим і пластичним кремом добре перешаровуються коржі, покривати торти і наносити на них візерунки. Прикраси з масляного крему на тортах і тістечках, після охолодження в холодильній камері, мають чіткий рельєф, проте набувають матового відтінку, який згодом у теплому приміщенні зникає. Прикраси з крему на виробах, які знаходяться в теплому приміщенні, мають красивий глянець, але меншу рельєфність. Незважаючи на всі переваги в приготуванні оздоблень для борошняних кондитерських виробів, креми мають один недолік – вони швидко псуються, а тому при їх приготуванні необхідно особливо ретельно дотримуватися температурного і санітарного режиму.

Що стосується історичних джерел, то виявилося, що ні одна країна в світі не може обійтися без страв, які не були б оздоблені збитими вершками та кремами. Жоден торт чи тістечко не можна уявити без такого смачного кулінарного витвору.

Масляні креми та їх різновиди

Основою масляних кремів є вершкове масло, тому їх і називають масляними. Інколи їх називають ще «вершковими», але це неправильна назва, адже в їхній рецептурі немає вершків.

Масляні креми мають вигляд пишної пластичної маси, виготовленої шляхом збивання вершкового масла з цукровою пудрою, згущеним молоком, з додаванням ароматизаторів. Висока пластичність крему, здатність набувати будь-які кольорові відтінки дозволяє створювати з нього найрізноманітніше оздоблення.

Масляні креми використовують для склеювання пластів, заповнення порожнин випечених напівфабрикатів, оздоблення поверхонь різноманітних тістечок і тортів.

Для приготування основних масляних кремів використовують вершкове масло.

Не рекомендується брати масло «Селянське» і «Любительське», оскільки ці види масла мають підвищену вологість і знижену кре-моутворюючу здатність.

Для полегшення процесу збивання і поліпшення якості крему масло повинно мати температуру 10—12°С.

Велику кількість масляного крему (2 кг і більше) готують у стаціонарних збивальних машинах, невелику (до 1 кг) — за допомогою електроміксера

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ

Спочатку технологія приготування масляних кремів ідентична: зачищене масло нарізають на дрібні шматки, завантажують в діжу збивальної машини, попередньо закріпивши на корпусі плоскорешітчастий збивач і збивають масло на повільному ходу 5-7 хв., поки воно не побіліє і не стане пухким. Потім перемикають машину на швидкий хід невеликими порціями додають у збите масло різну сировину, яка надаватиме крему неповторний смак.

Наприкінці збивання усіх видів кремів додають ванільну пудру, коньяк або десертне вино. Готовий крем повинен бути пухким, однорідним по консистенції, добре зберігати форму.

Крем масляний основний на цукровій пудрі

Рецептура

НАЗВА СИРОВИНИ

ВИТРАТИ СИРОВИНИ, Г

Масло вершкове

515

Цукрова пудра

511

Ванільна пудра

4

Коньяк або вино

1,7

ВИХІД

1000

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ:

Масло зачищають, нарізають на дрібні шматки і закладають у збивальну машину. Збивають на малих обертах 5—7 хв., доки воно не побіліє і не набуде пишної консистенції. Після цього машину переключають на швидкий хід (240—300 об./хв.) і поступово додають цукрову пудру, а наприкінці збивання крем ароматизують ванільною пудрою і коньяком чи десертним вином. Загальна тривалість збивання — 15 хв. Крем повинен бути однорідним за консистенцією і мати температуру 18 —20°С.

3 поміж масляних кремів крем масляний основний на цук-ровівй пудрі найбільш стійкий, оскільки вміщує значну кількість цукру і має низьку вологість. Однак смакові якості цього крему дещо поступаються іншим різновидам масляних кремів.

Крем масляний основний на згущеному молоці

Рецептура

НАЗВА СИРОВИНИ

ВИТРАТИ СИРОВИНИ, Г

Масло вершкове

522

Цукрова пудра

279

Молоко згущене

209

Ванільна пудра

5

Коньяк або вино

1,7

ВИХІД

1000

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ:

Основою масляного крему (рисунок 8) являється вершкове масло. Крем використовують для склеювання пластів, змащування поверхні виробів і боків, для декорування тортів і тістечок. Цей крем простий у приготуванні і стійкий при зберіганні тому, що має невисоку вологість – 14%.

Вершкове масло зачищають, розрізають на шматки, кладуть у збивальну машину і збивають 5-7 хв. на повільному ходу. Коли масло набуде пластичної однорідної консистенції, машину перемикають на швидкий хід. Цукрову пудру попередньо з’єднують із згущеним молоком і поступово додають у масло, що збивається. Кладуть ванільну пудру, коньяк або десертне вино і збивають 10-15 хв.

0500ip5i-1ed8-436x352.png

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ:

Зовнішній вигляд – однорідна масляна маса;

Колір – кремовий;

Смак і запах – приємний маслянистий, ванільний;

Консистенція – пухка, добре тримає форму

Крем масляний шоколадний

Рецептура

НАЗВА СИРОВИНИ

ВИТРАТИ СИРОВИНИ, Г

Масло вершкове

497

Цукрова пудра

265

Молоко згущене

199

Какао-порошок

48

Ванільна пудра

2,3

Коньяк або вино десертне

1,7

ВИХІД

1000

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ:

Крем масляний шоколадний (рисунок 9) готується ідентично крему масляному основному, але додається просіяний какао-порошок після перемикання машини на швидкий хід.

0500ip61-2d32-444x345.png

Крем масляний кавовий

Рецептура

НАЗВА СИРОВИНИ

ВИТРАТИ СИРОВИНИ, Г

Масло вершкове

505

Цукрова пудра

202

Молоко згущене

202

Ванільна пудра

5

Коньяк або вино

3,4

Для сиропу кавового

Цукор

66

Кава натуральна смажена

4,4

Вода

40

ВИХІД

1000

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ:

Крем масляний кавовий (рисунок 9) готується ідентично крему масляному основному, але разом із цукровою пудрою і згущеним молоком вводиться охолоджений кавовий сироп. Щоб приготувати кавовий сироп на початку потрібно приготувати кавову витяжку. Воду доводять до кипіння і розливають у три місткості. У першу додають натуральну мелену каву, воду кип’ятять декілька хвилин і проціджують. У згусток наливають другу частину води, кип’ятять декілька хвилин і ще раз повторюють таку операцію із третьою частиною води. До отриманої кавової витяжки додають цукор, доводять до кипіння, знімають піну, охолоджують до 200С і додають коньяк

ромову есенцію. Вологість крему 20%.

0500ip6x-5bee-459x330.png

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ

Зовнішній вигляд – однорідна масляниста маса; добре зберігає форму;

Колір – світло-кавовий;

Смак і запах – солодкий, маслянистий, кавовий;

Консистенція – пухка, еластична;

Крем масляний горіховий

Рецептура

НАЗВА СИРОВИНИ

ВИТРАТИ СИРОВИНИ, Г

Масло вершкове

495

Цукрова пудра

264

Молоко згущене

198

Ядро горіха смажене

48

Ванільна пудра

4,5

Коньяк або вино десертне

1,7

ВИХІД

1000

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ

Крем масляний горіховий (рисунок 11) готується ідентично крему масляному основному, але разом із цукровою пудрою і згущеним молоком додають смажені подрібнені горіхи, вони повинні повністю розподілитися по всій масі крему. Вологість 14%.

0500ip7p-3173-436x339.png

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ

Зовнішній вигляд – однорідна масляниста маса; добре зберігає форму;

Колір – кремово-жовтий;

Смак і запах – солодкий, маслянистий, горіховий;

Консистенція – пухка, еластична;

Крем масляний «Новий»

Рецептура

НАЗВА СИРОВИНИ

ВИТРАТИ СИРОВИНИ, Г

Цукор

287

Масло вершкове

466

Молоко згущене

110

Ванільна пудра

5

Коньяк або вино десертне

1,6

Вода

150

ВИХІД

1000

ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ

Для даного крему готують сироп. Цукор із водою доводять до кипіння, знімають піну і уварюють до 107-1080С (проба на середню нитку), охолоджують до 200С. З’єднують отриманий сироп із згущеним молоком.

Масло вершкове зачищають, розрізають на шматки, збивають на повільному ходу 5-7 хв., перемикають на швидкий хід і поступово вливають масу із сиропу і згущеного молока, додають ванільну пудру, коньяк або вино і збивають ще 10-15 хв.

Крем масляний «Новий" можна приготувати із фруктами, додавши на 703 г крему 301 г варення ягідного (смородинового, малинового) або джему любого 502 г на 502 крему або 803 г на 201 г крему. Вологість -25%.

0500ip8m-b9ce-441x346.png

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ

Зовнішній вигляд – однорідна масляниста маса; добре зберігає форму;

Колір – кремово-жовтий або кольору фруктів, із яких готують;

Смак і запах – солодкий, маслянистий, фруктовий;

Консистенція – пухка, еластична;

2:

Вільне введення тексту

Д/З: опрацюйте матеріал, дайте відповіді на питання:

1. Назвіть види масла, які не рекомендується використовувати при приготуванні масляних кремів.

2.Складіть ТС риготування масляного основного крему на цукровій пудрі

3. Які похідні від масляного основного крему Ви знаєте?

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався:

8 0

Зрозумілий:

8 0

Потрібні роз'яснення:

8 0
Рекомендуємо

Уроки 2-3 Технологія приготування пісочного тіста. Дефекти готових виробів та їх усунення. Приготування виробів із пісочного тіста.

Уроки 2-3 Технологія приготування пісочного тіста. Дефекти готових виробів та їх усунення. Приготування виробів із пісочного тіста.

905

Аватар профіля Сатушкіна Альона Володимирівна
Трудове навчання
7—8 клас

20 грн

Пори року зустрічаються (2 клас Урок №24-25)

Пори року зустрічаються (2 клас Урок №24-25)

307

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
2 клас

20 грн

Проводи зими. Створення багатофігурної композиції «Проводи зими»

Проводи зими. Створення багатофігурної композиції «Проводи зими»

1958

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Образотворче мистецтво
4 клас

19 грн

Пісенна скарбниця ( 5 клас НУШ Урок №3)

Пісенна скарбниця ( 5 клас НУШ Урок №3)

324

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
5 клас

50 грн

Хімічний диктант з теми "Речовини та суміші" для 7 класу

Хімічний диктант з теми "Речовини та суміші" для 7 класу

88

Аватар профіля Макітра Наталія Романівна
Хімія
7 клас

50 грн

Схожі уроки

Асортимент і класифікація тортів. ТП тортів

Асортимент і класифікація тортів. ТП тортів

2414

Аватар профіля Галько Надія Степанівна
Технологія приготування борошняних кондитерських виробів
III курс

Технологія приготування простих нарізних і поштучних тістечок з ріхних видів тістаВ

Технологія приготування простих нарізних і поштучних тістечок з ріхних видів тістаВ

4984

Аватар профіля Галько Надія Степанівна
Технологія приготування борошняних кондитерських виробів
III курс

ЛПР №8: Технологія приготування пісочного тіста та виробів з нього

ЛПР №8: Технологія приготування пісочного тіста та виробів з нього

139

Аватар профіля Галько Надія Степанівна
Технологія приготування борошняних кондитерських виробів
III курс

Технологія приготування бісквітного тіста та виробів з нього

Технологія приготування бісквітного тіста та виробів з нього

7563

Аватар профіля Галько Надія Степанівна
Технологія приготування борошняних кондитерських виробів
III курс

Технологія приготування пряничного тіста та виробів з нього

Технологія приготування пряничного тіста та виробів з нього

4409

Аватар профіля Галько Надія Степанівна
Технологія приготування борошняних кондитерських виробів
III курс