Тема: Переказ тексту «Куди поспішає Струмочок?» за запитаннями, словни-
ком і малюнками.
Мета: - вчити дітей переказувати текст за запитаннями, словником та малюнками, послідовно формувати думки і поєднувати їх у зв’язному мовленні;
- розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчу уяву дітей, фантазію;
- активізувати і поповнювати словниковий запас;
- виховувати любов і дбайливе ставлення до природи;
- коригувати мову та мовлення.
Обладнання: інтерактивна дошка.
Хід уроку:
I. Організаційний момент
1. Відгадування загадки
Зійшли сніги,
Шумить вода,
Весна вже квіти викида,
Буяє травка молода,
Все мертве оживає.
Коли, діти, це буває?
( Навесні )
2. Бесіда
- Яка зараз пора року?
- Які ознаки весни ви можете назвати? ( пригріває сонечко, день довший, зеленіють листочки, травичка, з’являються перші квіти, повертаються птахи з теплих країв ).
3. Побудова асоціативного куща
- Що виникає у вашій уяві при слові весна?
II. Основна частина.
1. Повідомлення теми і завдань уроку
1.1. Літературна хвилинка
Весняні струмочки
Цілу зиму спали.
На тепло чекали.
А тепер прокинулись,
Зразу бігти кинулись,
Дзвінко заспівали:
«Ми струмочки весняні,
Ми струмочки голосні,
Спішимо до річки-
Нашої сестрички».
- Що робили струмочки взимку?
- Хто їх розбудив?
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися переказувати текст «Куди поспішає Струмочок?».
2. Первинне усвідомлення нових знань
2.1. Читання тексту «Куди поспішає Струмочок?»
Куди поспішає Струмочок?
Жив собі веселий Струмочок. Взимку він солодко спав. Та прийшла весна. Прокинулися дерева, кущі, земля. І тільки Струмочок продовжував спати.
Побачило ледаря Сонечко. Припекло сильніше. Прокинувся Струмочок, злякався і кинувся тікати. А матінка-Річка вже давно його чекала.
2.2. Бесіда за запитаннями.
- Яким був Струмочок?
- Що робив Струмочок взимку?
- Хто завітав на землю?
- Як змінилася природа?
- Що зробило з ледарем Сонечко?
- Як повівся Струмочок?
- Хто його чекав?
2.3. Фізкультхвилинка
Раз-два
Раз! Два! Всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились.
Хі струмочка чисто вмились.
П’ять! Шість! Всі веселі,
Крутимось на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять! Десять! Відпочили,
І за парти разом сіли.
2.4. Словникова робота
Веселим, спав, дрімав, солодко, прийшла, прилинула, завітала, весна, прокинулись, ожили, дерева, кущі, земля, припекло, пробудився, побін, матінка-Річка, давно.
2.5. Колективне складання плану розповіді.
Запитання | Словник |
Яким був Струмочок? | веселим |
Що робив Струмочок взимку? | спав, дрімав, солодко |
Хто завітав на землю? | прийшла, прилинула, завітала, весна |
Як змінилася природа? | прокинулись, ожили, дерева, кущі, земля |
Що зробило з ледарем Сонечко? | припекло |
Як повівся Струмочок? | пробудився, прокинувся, побіг |
Хто його чекав? | матінка-Річка, давно |
2.6. Усне складання розповідей.
III Підсумок уроку
- Що ми робили на уроці?
- Яку оцінку ви поставите собі за роботу на уроці?
Д/З записати текст за планом та словником