Урок:

Образ народного захисника Робіна Гуда

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Урок-квест, який можна використати для узагальнення знань із розділу "Балади", "Балада про Робіна Гуда". У формі веселої гри учні повторять сюжет відомої балади, узагальнять отримані знання теорії літератури, а ще отримають можливість розвивати навички командної роботи.

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Тема: Образ народного захисника Робіна Гуда

Мета: Узагальнити відомості про Робіна Гуда, скласти його характеристику, виховувати почуття справедливості, відповідальності, розвивати логічне та критичне мислення.

Тип уроку: узагальнення знань.

Форма уроку: квест

Обладнання: Роздаткові матеріали, лук зі стрілами, конверти, скотч або крейда для «сходинок»

Методична ремарка: Розроблено за підручником Н. Міляновської. Важливо наперед підготувати клас. Для цього крейдою відмалювати «кроки» чи «сходинки», якими йтимуть учні, відповідаючи на питання. На дошці варто повисити ціль; якщо стріли не гострі, а на приліпках, то можна просто намалювати ціль крейдою. Кількість сходинок повинна відповідати кількості завдань.

Об’єднання у команди проводиться будь-яким зручним для вчителя способом. Можна звичайним жеребкуванням. Кількість команд довільна, залежно від кількості учнів у класі і розміру класу. Команда обирає свого капітана, який і буде йти сходинками, а потім і стріляти з лука.

Завдання для першого етапу роздаються учням на окремих листочках, кожна правильна відповідь – це один крок вперед, і наступна карточка із завданням.

Рекомендую запросити когось із колег, щоб допомагав у першому етапі гри: роздавати завдання, перевіряти їх виконання, контролювати рух по «сходинках».

Я об’єднувала учнів у дві команди, які працювали на двох крайніх рядах, між рядами робила сходинки. На першій парті середнього ряду лежав лук зі стрілами (із гумовими присмоктувачами).

Рекомендую продумати нагороду для команд.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

1) Привітання, перевірка готовності до уроку.

2) Оголошення теми і мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Слово вчителя:

Минулого разу ми вивчали англійську баладу про Робіна Гуда. А сьогодні ми помандруємо до нього у гості. Уявіть собі, ось ви потрапили у Шервудський ліс. Як ви думаєте, чи легко буде знайти Робіна? Зараз і перевіримо. Ми знаємо, що спершу потрібно пройти перевірку на відвагу, кмітливість і влучність. Тож нумо готуватися!

ІІІ. Сприйняття і засвоєння матеріалу.

  1. Об’єднання у групи.

  2. Умови завдань.

Вчитель: Ось ви і об’єднані у команди. Кожна команда повинна виконати деякі завдання. Перше завдання команди отримують одночасно, а далі справа вже за вами: хто швидше справиться – перейде на наступний рівень. Кожна правильна відповідь – це один крок вперед.

(Учні отримують завдання і виконують)

Завдання на карточках:

  1. Скільки років прожив Робін у лісі? (13)

  2. Про які часи йде мова у баладі? (часи Генріха ІІ, Річарда Левине Серце)

  3. Хто був батьком Роба? (Хью Фітзу)

  4. Коли і де народився Робін? (1160р м. Локслі)

  5. Про кого любив слухати Робін від батька? (про Зеленого Віллі-Розбійника).

  6. З якої родини походила мама Робіна? Про що вона мріяла? (Походила з благородної родини. Вона мріяла, щоб Робін став знаменитістю при дворі короля або в абатстві).

  7. Назвіть друзів Робіна у безтурботні часи? (Віллі Геймсвелл,Маріанн Фітцволтер)

  8. Назвіть ворогів Робового батька, а згодом і Робінових (шериф Ноттінгема, єпископ Герфорда)

  9. Ким мріяв стати Робін? (лісником)

  10. З ким зустрівся у лісі Роб? Чому не пройшов мимо? ( Робін зустрівся з лісниками, вони перші його зачепили, принизивши).

  11. Назвіть перший злочин, який скоїв Робін. Чи свідомо він це зробив? (Після приниження лісниками він вбив оленя, його спровокували)

  12. Як Робін опинився поза законом? Чи виправдовує його щось? (Він вбив лісничого, але після того, як лісничий вистрелив йому у спину).

  13. Хто розповів Робіну про реальний стан речей і про розбійників у лісі? (стара вдова)

  14. Як мали обрати ватажка розбійників? (Він повинен виграти на змаганнях стрілу)

  15. Як замаскувався Робін на змаганнях? (одягся жебраком)

  16. Кому віддав стрілу Робін? (Маріанн)

  17. Хто підтвердив перемогу Робіна перед розбійниками? (лучник із зеленою пов’язкою на оці – Вілл Стютлі)

  18. Скільки є баладних сюжетів про Робіна? (близько 40)

Рівень 2

  1. Назвіть риси Робіна Гуда, підтвердіть їх цитатами. (Виграє команда, яка назвала найбільше обгрунтованих рис. За всі риси можна зробити один крок, якщо мало місця).

Риси для прикладу: має власну думку, справедливий, має почуття власної гідності, добрий, не зважає на писані закони, захищає слабших, не забігає перед властями.

  1. Визначте композицію балади. (Вступ – ввідний вірш, основна частина – змагання, висновок – «Того вечора…»

Рівень 3

(Хто перший прийшов до лука, має право на 2 спроби (тобто 2 набори стріл, у мене було їх 3 у наборі), щоб влучити у «яблучко». Хто влучить – ту команду чекає нагорода.

ІV. Узагальнення і систематизація знань.

Слово вчителя:

Робін Гуд – це узагальнений образ вільної людини, незалежної від свавілля феодалів. У баладах це захисник бідних, чесний злодій, який порушував писані несправедливі закони, але жив за законами лицарської честі, мав свої моральні правила.

V. Підсумок уроку.

  1. Домашнє завдання.

  2. Оцінювання роботи під час уроку.

Роздаткові матеріали для учнів (для друку на картках)

Скільки років Робін Гуд жив у лісі?

Про які часи йде мова у баладі?

Хто був батьком Робіна?

Коли і де народився Робін Гуд?

Про кого любив слухати від батька Робін?

З якої родини походила мама Робіна? Про що вона мріяла?

Назвіть друзів Робіна Гуда в безтурботні часи?

Назвіть ворогів Робінового батька, що пізніше стали і його власними?

Ким мріяв стати Робін?

З ким зустрівся у лісі Робін, по дорозі на змагання?

Назвіть перший злочин Робіна. Чи свідомо він його скоїв?

Як Робін опинився поза законом? Чи є щось, що його виправдовує?

Хто розповів Робінові про реальний стан речей і про розбійників у лісі?

Як мали обрати ватажка розбійники?

Як замаскувався Робін на змаганнях? Чому він це робив?

Кому віддав стрілу Робін?

Хто підтвердив перед розбійниками перемогу Робіна на змаганнях?

Скільки є баладних сюжетів про Робіна Гуда?

Назвіть риси Робіна Гуда, підтвердьте їх цитатами із твору.

Визначте композицію балади.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Як Робін Гуд став розбійником». Ідеї свободи і служіння народові. Образ народного захисника Робіна Гуда.

Як Робін Гуд став розбійником». Ідеї свободи і служіння народові.  Образ народного захисника Робіна Гуда.

2301

Аватар профіля Цецура Віктор Сергійович
Зарубіжна література
7 клас

20 грн

Урок №11 "Народні казки та їх персонажі як художні образи"

Урок №11 "Народні казки та їх персонажі як художні образи"

541

Аватар профіля Буц Тетяна Юріївна
Мистецтво
3 клас та змішані

20 грн

Дон Кіхот і Санчо Панса – образи, у яких утілено високу мрію і прагматизм. Вічні образи.

Дон Кіхот і Санчо Панса – образи, у яких утілено високу мрію і прагматизм. Вічні образи.

5932

Аватар профіля Цецура Віктор Сергійович
Зарубіжна література
8 клас

41 грн

Павло Вишебаба. Оповідання «Марсіани». Короткі відомості про митця. Ліричний герой як збірний образ українського воїна-захисника. Зображення величі духу, людяності, чуйності, героїзму, відданості батьківщині захисника України.

Павло Вишебаба. Оповідання «Марсіани».  Короткі відомості про митця. Ліричний герой як збірний образ українського воїна-захисника. Зображення величі духу, людяності, чуйності, героїзму, відданості батьківщині захисника України.

261

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

35 грн

Народні перекази про звичаї і традиції запорозьких козаків, про лицарство та відвагу захисників рідного краю. Народний переказ «Прийом у запорожці».

Народні перекази про звичаї і традиції запорозьких козаків, про лицарство та відвагу захисників рідного краю. Народний переказ «Прийом у запорожці».

602

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

"ОБРАЗИ АНІМАЦІЇ"

"ОБРАЗИ АНІМАЦІЇ"

542

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5 клас

46 грн

Схожі уроки

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

830

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
1 клас та 10 клас

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

660

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
9 клас

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

8398

Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
Зарубіжна література
10 клас

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

1283

Аватар профіля Бабенко Ольга Миколаївна
Зарубіжна література
9 клас

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

1521

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Зарубіжна література
9 клас

Шарль Бодлер (1821 – 1867) – пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Сонет «Альбатрос»

Шарль Бодлер (1821 – 1867) – пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Сонет «Альбатрос»

3140

Аватар профіля Плитус Любов Іванівна
Зарубіжна література
10 клас