Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Практика реалізації інтегративного підходу до навчання учнів мовно-літературної освітньої галузі
»
Взяти участь Всі події

Джон Бойн – автор роману "Хлопчик у смугастій піжамі"

Зарубіжна література

Для кого: 7 Клас

0 проходжень

7 запитань

30.07.2022

34

0

Вміст уроку:

Завдання №1 Теоретичний блок

Ознайомся з життям та творчістю Джона Бойна, ірландського письменника, автора всесвітньо відомих романів для дорослих та дітей

Джон Бойн (англ. John Boyne; нар. 30 травня 1971) — ірландський письменник, лауреат численних літературних премій. Автор десяти романів для дорослих і п'яти романів для дітей, а також двох збірок оповідань. Його книги перекладені більше ніж 51-ю мовою. Один із найвідоміших романів Бойна — "Хлопчик у смугастій піжамі", що був екранізований 2008 року.

Джон Бойн народився в Дубліні, Ірландія, 1971 року. Вивчав англійську літературу в Триніті Коледжі, (Дубліні) та письменницьку майстерність в Університеті Східної Англії (Норвіч), де став володарем премії Кертіса Брауна (премія, якою нагороджують за найкращий студентський твір у прозі). Вчився письменницької майстерності у Малкольма Бредбері. Певний час працював у книгарні "Waterstone's" в Дубліні.

Його рання проза представлена переважно оповіданнями. Перше оповідання Бойна — "Entertainments Jar" ("Фляга розваг") — було надруковане в Sunday Tribune і 1993 року потрапило до шорт-листа Hennessy Literary Award в Ірландії. Всього Бойн видав близько 70 оповідань.

У 2015 році був головою журі канадської літературної премії Scotiabank Giller Prize. Є постійним книжковим оглядачем для The Irish Times.

Живе в Дубліні.

Завдання №2 Вільне введення тексту

Пригадай, що таке сенкан

Створи сенкан про Джона Бойна. Запиши у вільному полі

Завдання №3 Теоретичний блок

Роман Джона Бойна “Хлопчик у смугастій піжамі” вперше опублікований 2006 року. Книжка одразу ж була номінована на кілька десятків літературних премій, зокрема і на British Book Award. У світі продано понад 9 млн примірників роману, перекладеного більш ніж 50-ма мовами. Протягом 2007–2008 років книжка- лідер за обсягами продажів в Іспанії, а також посіла перше місце у списку бестселерів New York Times.

Завдання №4 Теоретичний блок

Історія створення

Один із найвідоміших творів автора — "Хлопчик у смугастій піжамі" присвячений темі Голокосту. Бойн написав роман за 60 годин і закінчив його 30 квітня 2004 року, у день смерті Адольфа Гітлера, який не з'являється в книжці, але незримо присутній там. Роман отримав дві премії Irish Book Awards, премію Bisto Book of the Year і був призером декількох міжнародних нагород. Крім того, роман 80 тижнів очолював список бестселерів Ірландії та New York Times Bestseller List і лідирував у 2007-му і 2008-му роках за продажами в Іспанії. У світі продано понад 9 мільйонів примірників книги.

Завдання №5 Теоретичний блок

Переглянь буктрейлер до твору Джона Бойна

Завдання №6 Теоретичний блок

Роман ірландського письменника перекладений більш ніж 50-ма мовами, номінований на кілька десятків літературних премій. Чому твір такий популярний? Щоб відповісти на запитання, прочитай твір

Завдання №7 Теоретичний блок

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Ознайомити учнів із життям та творчістю Джона Бойна

Мета — формувати компетентності: предметні (знання про життя і творчість Джона Бойна, ірландського письменника, автора роману «Хлопчик у смугастій піжамі; критичне мислення); ключові (уміння вчитися: навички аналізування художнього твору, інформаційну: уміння критично опрацьовувати інформацію; загальнокультурну: високі моральні якості особистості)

Матеріали взято з відкритих джерел мережі Інтернету

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався

0 0

Зрозумілий

0 0

Потрібні роз'яснення

0 0
Рекомендуємо