Тема уроку: Джек Лондон. «Біле Ікло».
Мета уроку: Розглянути зображення у творі проблеми добра і зла;
акцентувати увагу на стосунках людини і тварини. Розвивати вміння учнів аналізувати прочитане, робити висновки. Виховувати доброту, милосердя, любов до природи.
Обладнання: Портрет письменника, стенд «Джек Лондон», ілюстрації до повісті.
Хід уроку.
I. Мотивація навчальної діяльності учнів. Клас поділено на 3 групи.
1. Презентація теми та мети уроку.
2. Проблемне питання уроку:
- Яке життєве та письменницьке кредо Джека Лондона?
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Словникова робота: кредо, гуманізм, анімаліст.
Рекомендації щодо читання літератури про тварин.
2.Прес-конференція. «Делегація з Америки» і «сам Дж.Лондон» розповідають факти біографії і творчості письменника (англ. мова)
3. а) І, II гр. - робота з картками;
б) ПІ гр. «Мозкова атака», «гронування2:
- Що запам'яталось вам із біографії Дж. Лондона?
- Чому письменника називають анімалістом?
- Які твори принесли йому всесвітню славу?
4.Презентація реклами твору (випереджальне групове завдання).
III. Робота над новим матеріалом.
1 .Розгляд схем.
2. Тести.
3.Робота з текстом.
а) ч. П, р. Ш. - Хто є героєм твору?
Зачитаємо уривки, де зображується мале сіре вовченя.
б) Робота в групах:
- Пригадайте, як письменник описує першу зустріч Білого Ікла з людиною. Що він тоді збагнув? Що відчував?
- Як поступово вовченя пізнавало людей, їх побут? Що його дивувало, радувало і водночас лякало? (схеми).
4.Рольова гра.
Розповідь від [мені героя про стосунки з людьми (англ. мова).
IV. Рефлексія.
1 .Сенкани і малюнки.
2.1 гр. і ПІ гр. - кросворд. II гр. - ромашка Блума.
3.Перегляд уривку з відеофільму.
- Яким показано світ людей?
4.Висновки по проблемі уроку.
5.Обговорення пам’ятки для «вчителя любові».
6.Виступ учнів (англ. мова) про читання літератури. Вірш.
V. Підсумок уроку. Оцінювання.
VI. Домашнє завдання:
підібрати цитати про природу у творі;