Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Арттерапія проти стресу і тривоги: практичні інструменти для емоційного розвантаження освітян
»
Взяти участь Всі події
Урок:

"Анна Гавальда. Повість «35 кіло надії». Проблема вибору життєвого шляху і здійснення мрії в творі".

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема уроку: "Анна Гавальда. Повість «35 кіло надії». Проблема вибору життєвого шляху і здійснення мрії в творі".

Мета: ознайомити учнів з особистістю сучасної французької письменниці Анни Гавальди, її повістю «35 кіло надії»; розкрити боротьбу головного героя повісті за здійснення своєї мрії, показати існування серйозних проблем у сучас­ній школі й можливі шляхи їх вирішення, вияви­ти своєрідність розкриття теми сімейних ціннос­тей, любові і дружби у творі; формувати навички аналізу художнього тексту повісті-притчі, розви­вати навички характеристики персонажа, усне мовлення учнів, здатність висловлювати власну думку; виховувати наполегливість у досягнен­ні поставленої мети, вміння знаходити спільну мову з людьми, повагу до рідних, розуміння важливості родини у житті окремої людини і суспільства в цілому, формувати вміння долати самотність і відчуженість, бажання допомогти іншим в складний для них час.

Тип уроку: позакласне читання.

Форма проведення: урок-дискусія, діалог з текстом і собою.

Ключові поняття: тема твору, ідея твору, літературний персонаж.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Вид уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Етап підготовки учнів до активного та свідомого засво єння нового матеріалу

Повідомлення теми нового матеріалу

Формулювання разом з учнями цілей та завдань вивчення нового матеріалу

Отже, сьогодні на уроці ми повинни повторити…, зрозуміти… дізнатися…

розвинути…

Показ практичної значущості вивчення нового матеріалу, мотивація навчальної діяльності

В одному з інтерв’ю Анна Гавальда розповідала про те, як

виник задум книги «35 кіло надії»: «Коли я була вчителькою фран-

цузької мови, у мене був один дуже поганий учень. Я ставилася

до нього зневажливо. А одного дня він приніс до школи модель

“Титаніка”, яку змайстрував сам. Це був приголомшливий макет,

напевно, була потрібна тисяча годин копіткої праці. Я вперше поба-

чила в його очах гордість за те, що він зробив. Попросила його при-

нести всі свої роботи, і ми організували велику виставку в школі.

Найгірший учень став найпопулярнішим.

Книгу я написала на його честь і на честь усіх тих дітей,

чиї таланти в школі залишаються непоміченими. Якщо ви поет,

то в школі цього ніхто не відзначить. Таким дітям книга дасть

сили не бути зломленими. А дорослим — більше проявляти уваги

до всіх дітей».

Чи стикалися ви з подібними проблемами у своєму шкіль-

ному житті?

Постановка перед учнями навчальної проблеми

Проаналізувавши книгу Анни Гавальда, ми спробуємо розі-

братись, як же знайти вихід з подібної ситуації, як ставитись одне

до одного.

III. Етап засво єння нових знань

Інформаційне повідомлення заздалегідь підготовленого учня

Анна Гавальлда

Анна Гавальда — популярна французька письменниця, один з найбільш популярних у світі авторів. Її називають «зіркою французької словесності», «новою Франсуазою Саган» (Франсуаза Саган — видатна французька письменниця, драматург другої половини XX сторіччя), «літературним феноменом» і «головною французькою сенсацією». Її новели і романи про прості й одночасно складні поняття, такі як любов, ніжність, смерть,перекладені десятками мов, відзначені цілим сузір’ям премій, за ними грають вистави і знімають фільми.

Анна народилася 9 грудня 1970 року в місті Булонь-Бійанкур. Коли їй було 14 років,її батьки розлучились, і дівчина жила у своєї тітки. Навчалась у Сорбонні, одночасно працювала офіціанткою, касиром, журналісткою, викладачем літератури в коледжі. Писати оповідання почала в 17 років, хоча й стверджує, що письменницею ставати не збиралась. У 1992 році перемогла в національному конкурсі любовних листів. У 1998 році отримала премію «Кров у чорнильниці» за новелу «Aristote» і перемогла ще у двох літературних конкурсах. У 1999 році вийшла перша книга письменниці — збірка оповідань «Я б хотіла, щоб хто-небудь де-небудь чекав на мене…». Наступного року ця книга отримала Гран-прі від національного радіо RTL у номінації «Дебют». У 2002 році вийшов перший роман письменниці «Я його кохала», а грандіозний успіх їй приніс роман «Просто разом». У 2007 році вийшов фільм Клода Беррі за цим твором з Одрі Тоту в головній ролі. Фільм зібрав за два місяці 2 мільйони глядачів.

Книги «Я її кохав. Я його кохала» та «35 кіло надії» теж екранізовані.

Зараз Анна Гавальда живе в містечку Мелен неподалік від Парижа, виховує двох дітей, пише новели і статті для журналу «Elle».

Інсценування інтерв ’ю з п исьменницею

Анна Гавальда давала інтерв’ю різноманітним періодичним виданням. Пропонуємо вам послухати уривки з цих інтерв’ю.

–– Ваші сюжети засновані на реальних подіях. Чи є у героїв прототипи? (Прототип — реальна особа, уявлення про яку послужило письменникові першоосновою при створенні образу героя твору.)

–– Письменницька робота для мене — величезне задоволення і не зовсім робота у звичному розумінні цього слова. Тому що все це чиста вигадка. Я не зустрічала в житті прототипів своїх героїв. Звичайно, я черпаю натхнення від якихось людей, зустрічей, але потім це все перемішується. Створюючи героїв, часто ловлю себе на думці, що мені б хотілося зустріти в житті цих людей, щоб вони були моїми друзями, але їх не існує.

–– Ви завжди знаєте фінал книги? Щось може вас змусити змінити первинний задум?

–– Ніколи не знаю фінал. Можна сказати, що я й пишу книги, щоб дізнатися фінал. Коли я раніше чула, як ці слова виголошують інші письменники, то думала, що вони кокетують. Але зараз відчула все сама. Це як саме життя, коли не знаєш, що станеться наступного дня. І буває, що мені не дуже подобається, що відбувається. Але це хороший знак. Якщо персонажі вступають з вами в суперечність, значить, вони є особистостями.

–– Ви написали: «Моя робота і моє життя — це відстежувати звичаї, відстежувати те, що відбувається з людьми і як вони живуть».

–– Людство мене взагалі дуже цікавить і розбурхує, але не можу сказати, що воно мене захоплює. Мабуть, у своїх книгах я намагаюся побудувати ідеальний світ.

–– Щоб донести цей світ до більшої кількості людей, вам необхідно спілкуватися з перекладачами. Як відбувається ця робота?

–– Найбільше запам’яталася робота з японським перекладачем. Перші рядки книги були присвяченням моїй сестрі Маріані, і перекладач мене запитала, молодша це сестра чи старша, тому що в японській мові це різні слова. Тоді я зрозуміла, що доведеться дуже багато працювати.

–– А якби Ви змогли побудувати ідеальний світ довкола себе, як би він виглядав?

–– Як величе-е-е-е-зна бібліотека!

–– Французи мало читають?

–– Навпаки. Звичайні люди читають багато. Мені доводиться користуватися громадським транспортом, і я всюди бачу людей, що читають.

–– І що читають у паризькому метро?

–– Я б не сказала, що є певні переваги: лише детективи, наприклад, або жіночі романи.

Я часто бачила в руках і бібліотечні томи із зібрань творів… У мене трепетне почуття до читання взагалі, і я з любов’ю ставлюся до людей, які читають, — все одно, що.

Поганих книг не існує взагалі. Бути читачем — це означає вже бути трохи кращим!

–– Яким ви уявляєте свого читача?

–– Більшість моїх читачів — це читачки. У всьому світі художню літературу в основному читають жінки. Чоловіки віддають перевагу журналам, газетам, серйознішим виданням. Проте, найкращі листи були мені надіслані чоловіками. Що стосується віку, то він різний — від 15 до 75 років. Коли підписую книжки, дуже часто до мене звертаються дочка, мама й бабуся. І вони дякують мені за те, що я написала книгу, яку вони прочитали утрьох, обговорювали, і вона допомогла їхньому зближенню й порозумінню.

–– Ви людина настрою?

–– Так, але коли йдеться про роботу, примушую себе писати за годинником, а не за на-

строєм. Це дуже велика розкіш — писати за настроєм, я не можу собі цього дозволити.

Коли у тебе двоє маленьких дітей, це неможливо. Якщо знаходиться декілька годин вільного часу, потрібно працювати.

–– У вас є тварини?

–– Дуже багато: кішки, собаки, віслюки й кури. Вийшло таке велике господарство, що я не можу надовго виїжджати.

–– А що роблять віслюки в господарстві?

–– Нічого. Живуть собі і живуть. Створюють атмосферу.

Фронтальна бесіда

Якою ви уявляєте собі Анну Гавальда після розповіді про письменницю та інсценування інтерв’ю з нею?

Бесіда за запитаннями, відповіді на які учні готували вдома

1.Які питання у вас виникли після прочитання книги? Які з них ви хотіли б обговорити в класі?

2. Які епізоди, герої вас найбільше вразили, запам’яталися вам?

3. Чому Грегуар ненавидів школу?

4. Що він зрозумів завдяки Марі? Чому був їй вдячним?

5. Яку тактику поведінки обрав для себе герой у 6 класі? Чому?

6. Розкажіть про стосунки Грегуара з батьками та дідусем. Що

непокоїло хлопчика в цих стосунках?

7. У чому мудрість поведінки дідуся з Грегуаром? Чому він для

хлопчика — найближча людина?

8. Які риси характеру онука цінував дідусь? У чому сенс його казки про зайця та черепаху? Чи згодні ви з характеристикою, яку дав хлопцеві дід Леон?

9. Чому дід розсердився, коли Грегуара вдруге вигнали зі школи?

10. Чи згодні ви з батьком головного героя в тому, що знання все ж таки необхідні людині?

11. Як Грегуару вдалося стати учнем коледжу Граншан? Що

йому подобалось у цій школі?

12. Що і як змінив у житті героя один з уроків фізкультури?

13. Як ви вважаєте, чому одужав дідусь?

14. Які моральні уроки виніс для себе герой твору?

IV. Закріплення нового матеріалу

Перевірка знання тексту

Рефлексія. Вільне письмо

Протягом 2–3 хвилин учні записують свої враження від уроку, книги, думки, що у них виникли.

V. Домашнє завдання.

Дати письмову відповідь на питаннє:

Чи сподобалась вам книга Анни Гавальда? Чому?

Вміст уроку:
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Анна Гавальда — популярна французька письменниця, один з найбільш популярних у світі авторів. Її називають «зіркою французької словесності», «новою Франсуазою Саган» (Франсуаза Саган — видатна французька письменниця, драматург другої половини XX сторіччя), «літературним феноменом» і «головною французькою сенсацією». Її новели і романи про прості й одночасно складні поняття, такі як любов, ніжність, смерть, перекладені десятками мов, відзначені цілим сузір’ям премій, за ними грають вистави і знімають фільми.

Повість «35 кіло надії», написа­на у 2002 році, швидко набула популярності не лише у Франції, а й в інших країнах Європи, перекладена на більш, ніж 10 мов. Одна з провідних тем твору – школа в житті підлітка.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1:

Тестування

Анна Говальда "35 кіло надії"
14 серпня 2022
5 0
Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
9
Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
Зарубіжна література
5 клас
14 90 338 0
9

2:

Теоретичний блок

Еврестична бесіда.

- Що подарував Грегуар улюбленій вихова­тельці на прощання?

(Підставку для олівців зі скриньками для дріб­них речей: скріпок, гумок, кнопок тощо).

- Яку характеристику написала Марі Грегуару, коли він переходив з дошкільного закладу до початкової школи?

(«У цього хлопчика голова, як решето, золоті руки і велике серце. Якщо дуже постаратись, із нього буде пуття»).

- Як сприймає Грегуар цю характеристику? Що він говорить?

(Уперше і востаннє за все моє життя пра­цівник народної освіти сказав про мене добре слово. Я чудово знаю, чим я зобов'язаний Марі. Непоганою успішністю, ось чим. Вона зрозуміла, з ким має справу).

- Що свідчить про те, що Марі любила і ро­
зуміла хлопчика?

(Подарувала книжку «1000 справ для вправних рук» з умовою, що він навчиться читати, щоб самостійно ознайомитися з текстом книги, тим самим Марі надала Грегуару стимул для подаль­шого навчання, яке давалося хлопчику нелегко).

- Чому герой повісті не любив вчительку мо­лодшої школи, мадам Даре?

(Нещира, кривляється, має улюбленців, а Грегуара зневажає).

- Скільки років вчився Грегуар у молодшій
школі?

(5 замість 4, його залишили на повторний курс у другому класі).

- Які ознаки психологічного й фізичного дис­комфорту відчуває Грегуар через необхідність ходити до середньої школи?

(Біль у животі, нудота, не може снідати, до­рогою до школи задихається, не виносить за­пах крейди і старих кросівок, які асоціюються у нього зі школою, труднощами у засвоєнні знань. Хлопчик переживає через сварки батьків, що є наслідком його поганої успішності, почувається винним через це).

- Який предмет давався Грегуару найгірше?

(Фізкультура, через фізичну слабкість, сором перед товаришами).

- Коли становище Грегуара в класі змінилось
на краще?

(Мимоволі насмішив учнів під час уроку фіз­культури і почав удавати блазня за кожної нагоди, за що однокласники почали залучати хлопчика до спортивних змагань, бо він усіх розважав, а це було своєрідною рекламою).

- Чи завжди дорослі (вчителі) знають справж­ні причини негідних, на їхній погляд, вчинків дітей? Наведіть приклади з тексту подібного
нерозуміння між: вчителями і Дюбоском.

(Не записував усіх домашніх завдань, щоб батьки через нього не сварилися, але не насмі­лився про це сказати директрисі, коли його зви­нуватили у брехні і ледарстві, не зміг стрибнути на фізкультурі через коня, бо сильно вдарився, але посоромився сказати про це вчительці).

- До чого ж призводять непорозуміння між учи­телями і Грегуаром?

(Хлопчика вдруге залишають на повторний курс навчання - тепер уже у шостому класі, а потім взагалі відраховують зі школи).

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Головна думка повісті «35 кіло надії: кожна людина талановита по-своєму. Кожна людина – творець своєї долі. Кожна людина потребує любові, друга й підтримки.

Головні герої

Грегуар Дюбоськ – 13-річний хлопчик, добрий, творчий, любитель майструвати. Він дуже погано навчався в школі.

Подружжя Дюбоськ – батьки Грегуара, які давно не любили один одного, і постійно сварилися через погане навчання сина.

Дід Леон – люблячий і турботливий. Діє єдиний, хто любив Грегуара усім серцем.

Марі – вихователька, яка прищепила Грегуару любов до поробок

Проблеми твору “35 кіло надії”

1.Стосунки батьків і дітей

2.Стосунки в сім’ї між подружжям

3.Стосунки з однокласниками, вчителями

4.Життєвий вибір,

5.Досягнення мрії

6.Духовний зв’язок поколінь

7. Виховання

8. Система освіти

Цей твір розповідає про хлопчика, який погано вчився в школі, і ніяк не міг знайти своє призначення в житті. Лише завдяки близьким людям він навчився домагатися поставлених цілей і доводити почате до кінця. Короткий зміст “35 кіло надії” детально розповість про зміни в житті головного героя.

Рефлексія від 1 учня

Сподобався:

1 0

Зрозумілий:

1 0

Потрібні роз'яснення:

1 0
Рекомендуємо

Анна Ґавальда. «35 кіло надії». Теми школи, родини, життєвого покликання особистості.

Анна Ґавальда. «35 кіло надії».  Теми школи, родини, життєвого покликання особистості.

421

Аватар профіля Балабан Олег Костянтинович
Зарубіжна література
6 клас

38 грн

В. Підмогильний . Життєвий та творчий шлях

В. Підмогильний . Життєвий та творчий шлях

158

Аватар профіля Кудревич Інна Василівна
Українська література
10—12 клас та I—III курси

30 грн

Василь СТУС Екзистенційна (буттєва) проблема вибору, віра в себе, надія на здолання всіх перешкод. Упевненість у своєму виборі («Як добре те, що смерті не боюсь я..»).

Василь СТУС Екзистенційна (буттєва) проблема вибору, віра в себе, надія на здолання всіх перешкод. Упевненість у своєму виборі («Як добре те, що смерті не боюсь я..»).

147

Аватар профіля Страшко Анжела Юріївна
Українська література
11 клас

25 грн

Пошук себе та мрій у повісті "Джонатан Лівінгстон"

Пошук себе та мрій у повісті "Джонатан Лівінгстон"

104

Аватар профіля Пилипчук Олександр Миколайович
Зарубіжна література
8 клас

25 грн

Г. Тютюнник. Життєвий та творчий шлях

Г. Тютюнник. Життєвий та творчий шлях

135

Аватар профіля Кудревич Інна Василівна
Українська література
9—12 клас, I—III курси та змішані

30 грн

Схожі уроки

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

Абсолютизація творчості та творчої особистості у романі "Портрет Доріана Грея"

677

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
1 клас та 10 клас

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

М. Гоголь. "Ревізор" Історія п"єси. Образи чиновників.

501

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Зарубіжна література
9 клас

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері».

7188

Аватар профіля Свинаренко Наталія Леонідівна
Зарубіжна література
10 клас

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

М.Гоголь "Шинель". Образ Башмачкіна

1049

Аватар профіля Бабенко Ольга Миколаївна
Зарубіжна література
9 клас

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

"Ревізор".Творча історія пєси.Образи чиновників.

1188

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Зарубіжна література
9 клас