Конструктор уроків
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
Тема уроку № 4: 1.Поняття про ціни.
2. Порядок розрахунку суми націнок та продажної ціни на сировину
Ціноутворення та калькуляція у закладах ресторанного господарства
Ціна і ціноутворення посідають провідне місце у економіці. Від рівня цін залежить існування виробництва. Ціна має велике значення для споживача. Так, надмірна ціна може стати перешкодою для придбання сировини, а отже й для реалізації інтересів споживачів. Ціни є одним із найдавніших важелів на рівні суспільства, підприємств, споживачів. Вони забезпечують поєднання економічних інтересів, сприяють підвищенню ефективності господарювання. Ціна є грошовим вираженням вартості товару тільки в разі існування рівноваги між попитом і пропозицією.
1. Поняття про ціни, види цін
Ціна – це грошова сума, що сплачується за конкретний товар |
Класифікація залежно коли і кому реалізується продукція: оптові та роздрібні |
за способом встановлення: вільні та державні фіксовані |
Закупівельні ціни - застосовують при розрахунках за продану с\г товаровиробниками с\г продукцію |
Роздрібні ціни : єдині - ціни, які діють по території України поясні - діють по районах, областях,краях
2.Порядок розрахунку суми націнок та продажної ціни на сировину Вартість сировини і напівфабрикатів + націнку підприємства ресторанного господарства - продажна ціна (ціна реалізації) Приклад. В ресторан «Літо» завезли масло вершкове по 36,20 грн. за 1 кг, цукор-пісок по 8,20 грн. за 1 кг, олію соняшникову по 10,00 грн. за 1кг Націнка підприємства – 40%. Визначити продажну ціну завезених продуктів. А) розрахунок продажної ціни 1 кг масла вершкового: 36,20 грн. – 100% х грн. – 40% (36.20 Х 40 ): 100% = 14,48 грн. (націнка) 36,20 грн. + 14,48 грн. = 50,68 грн.(продажна ціна) б) розрахунок продажної ціни 1кг цукру-піску: 8,20 грн. – 100% х грн. – 40% (8.20 х 40% ) :100% = 3,28 грн. . (націнка) 8,20 грн. + 3,28 грн. = 11,48 грн. .(продажна ціна) В) розрахунок продажної ціни 1 кг олії соняшникової: 10,00 грн. – 100% х грн. – 40% ( 10 х 40 % )6 100% = 4 грн. . (націнка) 10,00 грн. + 4 грн.= 14,00 грн.(продажна ціна)
Виконати ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ: І варіант Задача 1. В кафе «Вир» надійшла яловича вирізка по 48,00 грн. за 1 кг, цибуля ріпчаста по 4,50 грн. за 1 кг, тваринний топлений жир по 7,20 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 30%. Визначте продажну ціну продуктів. Задача 2. В шкільну їдальню завезли продукти: сметану 20% по 12 грн. за 1 кг, борошно пшеничне в/с по 3,20 грн. за 1 кг, крохмаль картопляний по 7.80грн. за 1кг Визначте продажну ціну продуктів, якщо націнка підприємства становить 15%. Задача 3. В ресторан надійшло 20 кг масла вершкового по 30 грн. за 1 кг, 18 кг масла Селянського по 32 грн. за 1 кг, 26 кг масла Вологодського по 34,80 грн. за 1 кг. Визначте середньозважену ціну 1 кг масла. ІІ варіант Задача 1. В шкільну їдальню завезли борошно пшеничне по 3,80 грн. за 1 кг, цукор-пісок по 7,80 грн. за 1 кг, олію соєву по 9,80 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 12%. Визначте продажну ціну сировини Задача 2. Для виготовлення котлет Марічка на підприємство завезли свинину по 45 грн. за 1 кг, чорнослив по 36 грн. за 1 кг, масло вершкове по 42 грн. за 1 кг. Визначте продажну ціну сировини. Націнка підприємства – 20%. Задача 3. В ресторан «Сяйво» поступило 50 кг борошна пшеничного в/с по 3,80 грн. за 1 кг, 80 кг борошна пшеничного І сорту по 3,50 грн. за 1 кг, 30 кг борошна пшеничного 2 сорту по 2,90 грн. за 1 кг. Визначте середньозважену ціну борошна пшеничного за 1 кг. ІІІ варіант Задача 1. В ресторан «Світязь» надійшла сировина: свинина по 52 грн. за 1 кг, масло вершкове по 32,20 грн. за 1 кг, молоко згущене по 28,40 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 42%. Визначте продажну ціну сировини Задача 2. В бар «Едельвейс» надійшли продукти: сир твердий «Російський» по 58 грн. за 1 кг, ковбаса копчена – 62 грн. за 1 кг, ковбаса напівкопчена по 56,20 грн. за 1 кг. Націнка підприємства – 50%. Визначте продажну ціну. Задача 3. На підприємство надійшло 100 кг цукру-піску по 8,20 грн. за 1 кг, 82 кг цукру-рафінаду по 8,40 грн. за 1 кг, 60 кг цукру-рафінаду пресованого по 8,60 грн. за 1 кг. Визначте середньозважену ціну 1 кг цукру Домашнє завдання : Виконати практичну роботу
|
№2:
Вільне введення тексту
виконати задачі
Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення:
Урок виразного читання №2. Виразне читання напам’ять і коментування найцікавіших епізодів повісті «Дорогою ціною» М.Коцюбинського.