Київська школа №168 однією з перших розпочала впроваджувати інклюзивне навчання. У закладі всього 30 класів, 25 з яких – інклюзивні. У них навчається 107 учнів з ООП. Переважна кількість школярів має діагноз ДЦП (30% – пересуваються на візочках), 22 учні з РАС, 8 учнів із захворюванням на епілепсію, 87% учнів встають з інвалідного візка.
Про організацію навчання, адаптацію, результати та досягнення учнів школи №168 розповіла директорка закладу, Заслужена працівниця освіти України, Відмінниця освіти України – Наталія Кравчук.
Освітнє середовище для учнів з ООП включає:
Модель цілісного гармонійного розвитку дитини в умовах інклюзивного навчання
Зміни показників рівня навченості учнів з ООП в динаміці на прикладі інклюзивного класу
Відслідковування динаміки адаптивної поведінки учнів з розладами аутистичного спектру за шкалою Вайнленда
Школа № 168 – єдина в Україні, яка в 2004 році отримала від Міністерства освіти і науки та Міжнародної організації освітніх програм компаніїї Інтел в Україні ДИПЛОМ «Кращий навчальний центр програми Intel@Навчання для майбутнього»
2012 році компанією GOOGLE школа № 168 визнана переможцем в розробках проєктів за допомогою ресурсів GOOGLE.
Проєктно-експериментальна діяльність школи:
У школі є безбар’єрні туалети, музикальний ліфт, пандуси, сенсорна кімната та спеціально обладнаний ігровий майданчик.
Корекція та реабілітація учнів в школі здійснюється під керівництвом наукового керівника д. пед. наук., проф. С. Г. Адирхаєва. Використання методики в школі підвищує локомоторні функції і здатність до пересування на 1-2 позиції за міжнародними критеріями оцінки великих моторних функцій за 5-бальною шкалою GMFM/ Gross Motor Function Measure у 87% дітей.
Випуск-2019: 7 випускників школи пересувались на візочках в 1-му класі. 6 учнів відмовились від використання візочка за час навчання в школі.
Євген Козярін – колишній учень школи, а нині студент университету імені Бориса Грінченка. На фото Євген отримує посвідчення журналіста.
Ще двоє колишніх школярів: Ігор Диба та Анастасія Зайцева також стали студентами того ж університету, що й Євген. Вони брали участь у III Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Інклюзія в новій українській школі: виклики сьогодення».
Ви можете переглянути виступ пані Наталії та інших спікерів онлайнсемінару, який відбувся 10 грудня. За бажанням, можна придбати стандартний пакет послуг, до якого входить доступ до відео та сертифікат учасника.
Онлайнсемінар: https://vseosvita.ua/seminar
Читайте також: