Вже майже місяць заклади загальної середньої освіти працюють у дистанційному режимі. Але головні питання щодо налагодження повноцінної системи онлайн-навчання наразі й досі не вирішені. Про це на своїй сторінці у фейсбуці розмірковує ексочільник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
Карантин карантином, але віз освітянської освіти продовжує помаленьку котитися. Ну не так, як по автобану, а швидше так, як Кайдаші їздили до Біївець на оглядини Меланки – та все ж таки якийсь рух є. І от під час цієї їзди стало абсолютно очевидним, що вона можлива і без п’ятого колеса до отого освітянського воза, – поділився думкою пан Лікарчук.
Він пояснив, що має на увазі чинні органи управління освітою. Що вони зробили для того, аби цей освітянський віз в умовах організації дистанційної освіти все-таки котився?
Забезпечили учителів казенними ноутбуками з ліцензованим програмним забезпеченням чи сучасними смартфонами, здатними у повному обсязі забезпечувати потреби успішної та продуктивної цифрової освіти? Не забезпечили. Забезпечили вчителя необхідним цифровим навчальним контентом? Не забезпечили. Забезпечили учнів і вчителів високошвидкісним Інтернетом та оплатили його доступ хоча б педагогам, які 16 годин на добу працюють в мережі у режимі дистанційного навчання? Ні, вони цього не зробили.
Натомість, почали вимагати додаткові плани роботи від учителя, не передбачені чинними нормативними документами звіти про дистанційне навчання, організували вивчення стану «проведення та результативності» дистанційного навчання.
Тобто, як завжди: для організації дистанційного навчання зусиль не доклали, але у контролерів-міліціонерів гратися продовжують. То і виникає запитання: «Чи потрібне таке п’яте колесо до воза?» Однозначна моя відповідь така: «Не потрібна. І стан карантину під час епідемії іще раз це довів. Не було б щастя, так нещастя допомогло», – підкреслив Ігор Лікарчук.
Фотоматеріали взяті з сайту Kurs.
Чергування педагогів у школах під час карантину: що говорить законодавство
Користувач:
Кремзель Дарія Андріївна