Чергування педагогів у школах під час карантину: що говорить законодавство

У період вимушених обмежень кожний керівник має думати насамперед про безпеку своїх робітників, переконаний Ігор Лікарчук.

Запровадження загальнонаціонального карантину передбачає максимально можливе переведення всіх робітників на дистанційний режим. Однак, й досі трапляються випадки, коли керівники вимагають часткової присутності на робочому місці (наприклад, у пустій школі треба конче побути з десятої ранку до другої години дня), або ж наполягають на чергуванні.

На своїй сторінці у фейсбуці ексочільник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук поділився думками щодо чергування педагогів у школах під час карантину.

Можна чергувати, але не потрібно. Нічого те чергування не змінить. Але, якщо якийсь директор і ухвалить рішення про чергування, він має знати, що відповідно до чинного законодавства саме керівник повинен забезпечити безпечні умови роботи чергового, – наголосив Лікарчук.   

На законодавчому рівні: роботодавець, згідно з Кодексом законів про працю і Законом України «Про охорону праці», зобов'язаний організувати безпечні умови праці. Безпечні умови праці сьогодні – це маски, і антисептики та інші необхідні речі.

В умовах карантину, додає Ігор Лікарчук, керівнику також необхідно прослідкувати за тим, аби доставити чергового на безпечному транспорті до школи та зі школи додому, видати черговому маску, рукавиці, дезречовини, робити кілька разів на день дезінфекцію місця чергування тощо.

Адже здоров'я робітника повинно бути на першому місці.

 

Готові це зробити, панове начальники? Якщо готові, то призначайте чергових. Бо, якщо цього не зробите, а черговий захворіє, то будете відповідати. Не виключено, що позбавленням волі, – зазначив Лікарчук.

Читачі так прокоментували думку ексочільника УЦОЯО:

Каріне Парійчук: У нас весь педколектив працює дистанційно. Виходять лише директор, заступники, прибиральниця раненько все протирає і йде. Зате, кожен день купа листів приходить: проінформувати, проаналізувати і т.д. Інформуємо, аналізуємо (ніби, ми безсмертні) (авт. пункт. збережено).


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Неготовність до дистанційного навчання може зумовити надзвичайно глибоку кризу в освітній системі, – Ігор Лікарчук

За незаконне звільнення співробітників під час карантину – штраф до 51 тис. гривень

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
1
міс.
2
6
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!