Цей вебквест можна використовувати для закріплення знань учнів з теми "Інформаційна безпека".
Бібліотека вебквестів
1 227
641
0
Цей вебквест можна використовувати для закріплення знань учнів з теми "Інформаційна безпека".
По завершенню гри буде видано сертифікат
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Вітаємо детективе!
Використовуючи свої непересічні знання у сфері інформаційних технологій допоможіть знайти банду кіберзлочинців і дізнатись ім'я їхнього ватажка.
Нам вдалося захопити лігво злочинців, де ми знайшли жорсткий диск та інші зачіпки. Отриману інформацію ми розмістили на дошці, але, на жаль, доступ до диска захищений паролем. Щоб отримати пароль потрібно крок за кроком знайти відповіді на запитання. Кожна правильна відповідь принесе одну цифру паролю. Коли дізнаєтесь усі цифри паролю, використайте дешифратор на комп'ютері злочинців щоб нарешті дізнатись ім’я ватажка банди.
Перші злочини цієї банди зафіксовані у далекому 1994 році, отже почни з цієї дати.
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
2 сповіщення.
9 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Для того, щоб розшифрувати ім'я ватажка банди скористайся програмою-шифратором на вилученому в злочинців комп'ютері.
Інструкція до шифратора:
Введи пароль у текстове поле в центрі.
По черзі знаходь літери закодованого слова на жовтому диску шифратора.
Записуй відповідні їм літери із синього диска на папір. У результаті отримаєш розшифрований текст.
Введи розкодоване ім'я ватажка банди, щоб перевірити чи є про нього інформація у нашій базі даних.
Болотимир Тупін - відомий кримінальний авторитет. Створив одну з найбільших злочинних організацій в історії. У кримінальних колах відомий за прізвиськом "бліда моль".
Народився Болотимир на болотах, мабуть звідси і походить його ім'я. В дитинстві часто ставав жертвою булінгу, що призвело до розвитку у нього численних психологічних комплексів.
На його шляху до влади було безліч жертв як серед представників криміналу так і серед законослухняних громадян. Зараз його кримінальна імперія розрослась настільки, що є люди, які помилково вважають її країною.
Має статус міжнародного злочинця. Розшукується у більшості країн світу. Міжнародний кримінальний суд м. Гааги видав ордер на його арешт.
Все почалося в 1994 році. Шахраї намагалися змусити користувачів розкрити свої конфіденційні дані — наприклад, надсилаючи електронні листи з пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису на створеному ними веб-сайті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.
Як називається така атака?
Так, це правильна відповідь. Перша літера закодованого паролю -2.
Далі слідуй за ниткою. Наступне запитання на фото із місця злочину.
Як називається метод зламу пароля, коли злочинець поївши кетчупу перебирає усі можливі комбінації, доки не буде знайдено правильний пароль?
Правильно! Друга цифра паролю - 8.
Слідуй за ниткою. Наступне запитання в газетній статті.
Це ніж, яким злочинці розрізали пакетик з викраденим у супермаркеті кетчупом. Взагалі то можна було просто відкрутити кришечку.
Навряд чи це нам якось допоможе у розслідуванні.
Здається, ця газетна стаття повинна допомогти у розслідуванні. На фото кореспондента попав один із членів банди, що заснув на пляжі. Перед тим, як заснути він полюбляв несанкціоновано отримувати доступ до комп'ютерів бізнесменів, державних структур та відомих політиків. Як називається людина, яка має таке цікаве хобі?
Так, це правильна відповідь. Не займайтесь поганими справами, бо це дуже втомлює.
Третя цифра паролю - 4
У цьому будинку переховувався інший член банди. На жаль, він залишив його раніше, ніж ми змогли встановити адресу будинку. А все тому, що він використовував віртуальну захищену мережу для зв'язку зі своїми спільниками. Як ми зазвичай називаємо таку мережу?
Так. VPN-мережі використовують не лише злочинці, але і прості люди, наприклад, громадяни тих країн, де до влади прийшли диктатори.
Четверта цифра паролю - 0.
Наступну підказку нам повідомив колишній учасник деструктивної релігійної секти, який ледь не став їх другою жертвою. Сектою займаються інші детективи, нас тут цікавить лише підказка до нашого розслідування.
Допоможи нашому інформатору. Справа в тому, що під час перебування у секті пастор Мандей Такеладжі встановив йому на комп'ютер якусь програму "для зв'язку з вищими силами", а після виходу із секти із його комп'ютером стало коїтися щось незрозуміле. Все, що він друкує на клавіатурі, - листи чи будь-які паролі стають відомим його колишнім "друзям".
Як називається програма або пристрій, яка реєструє натискання клавіш комп'ютера?
Правильно, на компютері була встановлена програма-кілоґґер. Наш інформатор дуже вдячний за допомогу і повідомив 5 цифру паролю - 6.
Наступна підказка обведена червоним маркером.
Цей пакет документів містить інструкції до створення різноманітних зловісних пристроїв. На щастя, більшість із них злочинці не встигли створити. Для того, щоб розшифрувати ім'я ватажка банди нашим ІТ-спеціалістам потрібно знайти інформацію про пристрій, який використали для його зашифровування. Як називається пристрій, інструкцію до якого ми шукаємо?
Так, вірно! Наші спеціалісти знайшли потрібну інструкцію, і зараз створюють пристрій, за допомогою якого можна буде розшифрувати ім'я ватажка. Також, серед досліджених матеріалів, вони знайшли шосту цифру паролю - 1.
Наступна підказка, скоріш за все, міститься у роздруківці файлу створеного у додатку Microsoft Word.
Схоже, злочинці дають своїм файлам злочинні назви. Назва файлу повинна відображати його вміст. Не беріть приклад із злочинців, називайте файли правильно!
Цей файл містить сьому підказку. Але, щоб її дізнатись потрібно відповісти на запитання: як називається програмне або апаратне забезпечення, призначене для контролю трафіку в мережі та фільтрації небажаного або шкідливого трафіку?
Вірно, отримуєш сьому цифру паролю - 3. Наступна підказка у схожому документі.
Ще одна помилка злочинців - не можна давати файлам однакові імена, адже такі файли буде важко розрізнити. Щоб не заплутатись нам прийшлось роздруковувати їх на папері різного кольору.
Щоб дізнатись із цього документу восьму цифру паролю дай відповідь на запитання: як називається наука про захист інформації шляхом її шифрування?
Молодець, скоро ми дізнаємось ім'я ватажка! Восьма цифра - 7.
Остання підказка надійшла нам від колег із ФБР. Але у нас виникли сумніви стосовно автентичності листа. Офіційний бланк трохи відрізняється від звичайного і погано читаються деякі елементи печатки.
Цей лист прийшов електронною поштою із перевіреної адреси, але ми все одно повністю не впевнені у його автентичності. Все ж таки маємо справу із кіберзлочинцями.
Що можна використати для підтвердження автентичності документу, що пересилається електронною поштою?
Дякуємо, що нагадав нам про існування електронного цифрового підпису. Ми перевірили документ, він дійсно підписаний за допомогою ЕЦП. Тепер усі сумніви щодо автентичності зникли.
Остання цифра паролю - 5.
Тепер запиши на папері пароль із отриманих цифр. На звороті фотокартки ватажка банди є його закодоване ім'я. Перепиши його також. З цим аркушем іди до комп'ютера.
На звороті фото якийсь незрозумілий текст. Мабуть це якась закодована інформація.
МАЬАҐХЮХВ ҐДБЦЯ
Рефлексія від 16 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: