Бібліотека вебквестів
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе
Доброго дня, друже. Сьогодні ми повторимо тему "Вторинний сектор господарства". Спробуй знайти всі 12 ключів та вихід із кімнати. Отримати ключ допоможуть твої знання. Успіхів! Цікавої гри!
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
11 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Яка країна має найвищу частку виробництва електроенергії на АЕС?
АЕС Гравелін (Франція) - 5460 МВт
Найпотужніша станція у Франції – це «Гравелін». Її повна потужність досягає 5460 МВт. АЕС була побудована на березі Північного моря, води якого беруть участь у процесі охолодження всіх 6-ти її реакторів. Франція як ні одна країна в Європі розвиває власні технології і розробки в ядерній сфері і має на своїй території найбільші і потужні АЕС, а це більше 50-ти ядерних реакторів.
АЕС Палюэль (Франція) - 5320 МВт
Загальна потужність цієї «француженки» становить 5320 МВт. Вона так само розташована на узбережжі, але має одну цікаву особливість: у безпосередній близькості від АЕС розташовується комуна «Палюэль» ( на честь якої, власне, і названа станція), так от, майже всі з 1200 співробітників станції є жителями цієї самої комуни. Воістину «радянський» підхід до проблеми зайнятості населення!
Назвіть портове місто України, у якому розміщено глиноземний завод.
Миколаївський глиноземний завод (ТОВ «Миколаївський глиноземний завод») — найбільше в Україні і одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії, оснащене сучасним обладнанням. Підприємство в рази перекриває потреби України в глиноземі та гідроксиді алюмінію, тому є важливим для українського експорту, відтак надходження іноземної валюти в економіку держави.
Завод побудовано в 1980 спільно з «Алюмініум Пешіне», «Лургі» та іншими західними фірмами.
Укажіть виробництво, яке контролюють ТНК Samsung, IBM, Lenovo
Одним з чинників залучення в Україну іноземних інвестицій є стимулювання діяльності ТНК. До списку глобальних корпорацій, представлених на вітчизняному ринку можна вІднести Coca-Cola, Samsung, Toyota, Nestle, Nokia, Metro Cash&Carry, Hewlett-Packard, British American Tobacco та деякі інші ТНК [3]. Великі промислові концерни, такі як, наприклад, Westinghouse, ExxonMobil або General Electric, на українському ринку нажаль відсутні. Винятком є Mittal Steel, для якої її український актив – Криворіжсталь – проміжна, а не кінцева ланка виробничого ланцюга.
Серед закордонних інвесторів найбільш інвестиційно-привабливими в Україні є такі галузі економіки: харчова промисловість та переробка сільськогосподарських продуктів – 15,7% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, залучених до України; торгівля – 15,6%; фінансова сфера – 8,5%; машинобудування – 8,0%; транспорт – 7,6%; металургія та обробка металу – 5,4%; операції з нерухомістю – 4,6%; хімічна та нафтохімічна промисловість – 4,1% [3].
Чистий приплив прямих іноземних інвестицій в економіку України склав 7,882 млрд. дол. в січні-грудні 2007 року порівняно з 4,296 млрд. дол. за весь 2006 рік. За 12 місяців 2007 року в підприємства України було вкладено 8,711 млрд. дол. нового капіталу, але в той же час інвестори вивели 1,179 млрд. дол [4].
При цьому для ТНК із країн Європейського Союзу та США найбільш привабливими є українська харчова промисловість, підприємства торгівлі, фінансовий сектор, фармацевтика. В саме цих галузях обіг капіталу є швидким, а комерційні ризики – мінімальні. Привабливим для ТНК із промислово розвинутих країн є також інвестування в інфраструктуру бізнес-послуг для обслуговування, в першу чергу, підприємств з іноземними інвестиціями.
Які міста України є центрами транспортного машинобудування? (Назвіть два міста через кому. Перше знаходиться в західній Україні, інше - в східній)
Як називається співвідношення між видобутком різних видів палива і виробництвом енергії з одного боку, та витратами палива й енергії з іншого?
В якій області знаходиться СЕС "Солар Парк Підгородне"
Перелічіть (через кому з великої літери три назви), українські кондитерські компанії, що вийшли на світовий ринок кондитерських виробів.
Компанія «АВК» – один з найбільших українських виробників кондитерської продукції.
«АВК» розпочала свою діяльність в 1991 році як постачальник какао-продуктів на кондитерські фабрики України. Але вже через 3 роки були зроблені перші солодощі – порожнисті шоколадні фігурки.
Компанія «КОНТІ» — один з найбільших виробників кондитерської продукції в Україні[21].
Станом на 2019 рік компанія АТ ВО «КОНТІ» займала 3,7 % українського ринку кондитерських виробів і була п'ятою серед найбільших виробників[22].
Асортимент налічує 200 товарних найменувань, серед яких: печиво-сендвіч, складні десерти, цукерки в коробках та вагові, тістечко бісквітне, рулети, батончики, карамель, крекери та печиво. Ключові бренди: Super Kontik, Bonjour KONTI, Тimi, Amour, BiSKonti та Джек.
Станом на серпень 2021 року розмір внеску до статутного фонду АТ ВО «КОНТІ» становить 54 052 370,00 грн. Відповідно до звітності компанії в 2020 році дохід склав 892,516 млн гривень, чистий збиток — 96,688 млн гривень (збитки виросли у 11,7 рази порівняно з 2019 роком). До кінцевих бенефеціарів належить український політик та підприємець Борис Колесніков та його дружина Світлана Володимирівна Колеснікова, кожен з них володіє по 24,99 % акцій компанії.
Яке місто світу є центром молодіжної моди?
Лондон визнано новою світовою столицею моди. Рейтинг світових центрів моди склала організація Global Language Monitor. Результати модного дослідження об'єднання опублікувало на своєму офіційному сайті.
Як з'ясувалося, піднятися на першу сходинку хіт-параді модних міст Лондону допомогли дружина принца Уїльяма Кейт Міддлтон, а також дизайнер Олександр Макквін. Виявилося, що імена герцогині Кембриджської і британського модельєра згадувалися в модному контексті в медіа частіше, ніж будь-які інші слова, пов'язані з світом фешн-індустрії.
На початку 2011 року Global Language Monitor повідомляв, що саме Міддлтон стане головною героїнею нового модного сезону, що в підсумку й підтвердилося. Макквіну вдалося потрапити до списку модних трендів також завдяки дружині британського принца - саме у сукні від дизайнерського дому Alexander McQueen Міддлтон виходила заміж.
Таким чином, Лондон відібрав звання столиці моди у Нью-Йорка, який посідав перше місце топ-листа в 2010 році. Тепер Нью-Йорк втратив один пункт і спустився на другий рядок. У 2011 році третім став Париж (у 2010 році на третій позиції був якраз Лондон), що в минулому році займав четверте місце.
Місто - найвідоміший центр виготовлення шкарпеток в Україні
Житомирська панчішна фабрика почала працювати в 1935 році. Під час окупації міста Житомир вона була практично зруйнована і відновила роботу лише в 1948 році. Після реконструкції фабрика стала одним із найбільших підприємств Житомира.
У 1967 році панчішна фабрика отримала назву «Комсомолка».
Житомирська панчішна фабрика в роки роботи
На початку 90-х років підприємство було приватизовано та отримало назву «Житомирська панчішна фабрика "Україна"».
В якомі місті України знаходиться конструкторське бюро імені Антонова, що розробило і створило найбільші та найпотужніші у світі транспортні літаки Ан-124 "Руслан" та Ан-225 "Мрія"?
31 травня 1946-го створили Дослідне конструкторське бюро. Його очолив авіаконструктор Олег Антонов.
З моменту створення бюро базувалося на Новосибірському авіаційному заводі. У 1952-му — переїхало до Києва. До цього моменту на заводі створили сільськогосподарський літак АН-2, планери А-9 та А-10.
Олег Антонов
Справжній розквіт підприємства починається з київського періоду. У штаті прийняли випускників Харківського авіаційного інституту, фахівців з Москви і Санкт-Петербурга. З'явилися нові приміщення і устаткування.
У 1953-му Антонов отримав завдання створити військово-транспортний літак з двома турбогвинтовими двигунами. Над АН-8 команда працювала майже три роки. За наступні 8 років на заводі створили літаки АН-10 і АН-12. За розробку цього військово-транспортного літака його 12 творцям присудили Ленінську премію. Олег Антонов отримав звання Генерального конструктора.
АН-12
20 жовтня 1959-го у небо злетів пасажирський літак АН-24. Він вміщує 52 пасажири. Має крейсерську швидкість 420 км/год. Протягом наступних 20 років літак став базою для створення наступник моделей підприємства.
Майже через рік, 1960-го, підприємство почало розробку АН-22 "Антей". Це чотиримоторний турбогвинтовий високоплан. Потужність кожного двигуна на злітному режимі - 15265 к.с. АН-22 – може вмістити 5-6 осіб екіпажу. Його розміри дозволяють перевозити до 700 осіб, 4 БМП або танк. Цей транспортний літак встановив 41 світовий рекорд. Зокрема підняв на висоту 6,6 тис. м вантаж вагою 88 т. На висоту 7,8 тис. м – 100 т вантажу.
Протягом наступних 5 років на Харківському авіаційному заводі почали серійно випускати АН-72 і АН-74.
АН-124 "Руслан", який з'явився у 1984-му, перевершив свого попередника-рекордсмена АН-22. Літак піднімав у небо 150 тонн.
Спільно з якою країною Україна виробляє побутову хімії та косметичні засоби на підприємстві "Pirana" в м. Харків
В якому місті розташований найбільший в Україні Київський картонний комбінат?
Рефлексія від 9 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: