Родинно-побутові пісні. Українські народні балади
Конструктор тестів
Родинно-побутові пісні. Українські народні балади
1
До родинно-побутових пісень належать
2
Народна пісня - це
3
Народна балада - це
4
Назвіть ознаки балад
5
Жінки, які любили вдовиного сина (балада «Ой летіла стріла…»), асоціюються з
6
Установіть відповідність між уривком фольклорного твору і його назвою
А я молода дівчина,/Та й горя зазнала,/ Вечероньки не доїла,/ Нічки не доспала.
"Сонце низенько..."
Через річеньку, через биструю,/ Подай рученьку, подай другую!
"Цвіте терен, цвіте терен..."
Накрив очі осокою,/ А ніженьки китайкою;/А в головах ворон кряче,/ А в ніженьках коник плаче...
"Ой на горі вогонь горить..."
7
Установіть відповідність між художніми засобами народної поетики та прикладами
Де ж ви навчились зводить людей?
порівняння
Темні, як нічка, ясні, як день!
риторичне запитання
Ви ж мені, очі, вік вкоротили
звертання
Ой очі, очі, очі дівочі
повтор
8
Пісня «Цвіте терен, цвіте терен» належить до групи
9
Пісня «Сонце низенько, вечір близенько» належить до
10
У пісні «Цвіте терен, цвіте терен» звучить мотив
11
Яка з пісень побудована на діалозі двох закоханих
12
До основних мотивів народних пісень про кохання не належить мотив
13
Образи-символи:очі, місяць, зіроньки наявні в пісні
14
Жанр народної балади належить до
15
Провідним мотивом балади " Ой на горі вогонь горить" є
16
Балада є жанром
17
Установи відповідність між темою твору і його назвою
оспівування трагічної долі загиблого козака
"Місяць на небі, зіроньки сяють..."
сум за вбитим сином удови
"Цвіте терен, цвіте терен..."
оспівування палкого кохання козака до дівчини
"Сонце низенько, вечір близенько...."
присягання двох закоханих у вірній любові
"Ой летіла стріла..."
"Ой на горі вогонь горить"
18
Установи відповідність між поетичним рядком і назвою твору
Іще очі не дрімали, а вже сходить сонце
"Місяць на небі, зіроньки сяють..."
Не плач, коню, надо мною, не бий землі під собою...
"Цвіте терен, цвіте терен..."
Ви ж мені, очі, вік вкоротили
"Сонце низенько, вечір близенько...."
Ой матінка плаче, поки жити буде...
"Ой летіла стріла..."
"Ой на горі вогонь горить"
Рефлексія від 258 учнів
Сподобався:
Так: 193
Ні: 65
Зрозумілий:
Так: 199
Ні: 59
Потрібні роз'яснення:
Ні: 202
Так: 56