“Причинна”, “Думи мої...” “Іван Підкова”, “Тарасова ніч”, “Гайдамаки”, “Катерина”, “Наймичка”, “У нашім раї на землі...”, “До Основ’яненка”, “Сон”, “Кавказ”, “І мертвим, і живим, і ненарожденним...”
САМОСТІЙНА РОБОТА - ТЕСТ після вивчення тем:
Життя і творчість Тараса Шевченка – геніального поета, мислителя, пророка національного відродження в Україні. Рання творчість Т. Шевченка. Твори баладного та елегійного жанрів “Причинна”, “Думи мої...”
“Іван Підкова”, “Тарасова ніч”, “Гайдамаки” – твори історичної тематики.
Вісь неперервності історичного часу в посланні “До Основ’яненка”
Національна проблематика періоду “Трьох літ”. Поема (“комедія”) “Сон” (“У всякого своя доля..”) і тогочасна суспільно-політична дійсність. Композиційний прийом “сну” у творі. Протистояння імперського режиму і вільнодумної, національно свідомої особистості в поемі Т. Шевченка “Сон”. Сатиричний характер поеми, ритмомелодика.
Пристрасний відгук на загарбницьку імперську політику в поемі Т. Шевченка “Кавказ”. Тема національно-визвольної боротьби, ідея.
Викриття конформізму значної частини української еліти в посланні Т. Шевченка “І мертвим, і живим, і ненарожденним...” Тема “землячків” у посланні, настроєві інтонації твору.
Вічна тема матері й сина у творах Т. Шевченка “Катерина”, “Наймичка”, “У нашім раї на землі...” Різні типи втілення теми жіночої долі у творах. Трагедія жінки-матері, боротьба за своє материнство, жорстокість народної моралі у творах, наскрізний ліризм.
Тест допоможе перевірити, як діти орієнтуються у теорії літератури, чи засвоїли особливості ліричних творів Тараса Шевченка і чи можуть віднаходити їх у текстах; з'ясувати, як учні орієнтуються за текстами вивчених творів та визначають художні засоби, теми, ідеї та засвоїли композицію творів.
Тестова самостійна робота складається із 24 завдань, більшість - із вибором однієї правильної відповіді , вибором кількох правильних відповідей (2 питання) та на встановлення відповідності(9 завдань).
Зверніть увагу: тестові питання із вибором однієї правильної відповіді оцінюються у 1 бал, а на встановлення відповідності - 3, 4 або 5 (у залежності від того, скільки у завданні може утворитися правильних відповідностей), питання, що мають кілька варіантів відповіді - теж оцінюються у 2-3 бали (у залежності від кількості правильних відповідей) тому у результаті за 24 завдання максимум можна набрати 60 бали, які автоматично переводяться у 12-бальну шкалу.
Зразки тестових питань: