Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інноваційні напрями розвитку творчого потенціалу дітей дошкільного віку
»
Взяти участь Всі події

Складні речення з різними видами зв'язку

Українська мова

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас

12 проходжень

13 запитань

10.12.2022

162

1

0

Завантажити тест
Вміст тесту:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Бажаю успіху!

Запитання №1 із заповненням пропусків у тексті Балів: 17%

Розставте розділові знаки

Над прикляклою хатою_ що вдовує тепер_ пролітають чорні хрещики диких качок і падають на став_ спочатку крила лунко б'ють по воді_ потім стихають_а вже далі трьома нотами озивається струмок_що з лісу тече до ставу і витікає з нього_ торкаючи ноженята латача і незабудок (М. Стельмах).

Запитання №2 на встановлення відповідності Балів: 10%

З'ясуйте вид складних речень у наведених прикладах

Складне речення
1

складне речення із сурядним і безсполучниковим зв'язком

2

складне речення з підрядним і безсполучниковим зв'язком

3

складне речення із сурядним, підрядним і безсполучниковим зв'язком

4

складне речення із сурядним і підрядним зв'язком

Приклад
А

Вже медово погустішало місячно марево, у видолинку завчено озвався деркач, і тиша-тиша над світом, що навіть чути, як житній колос розмовляє з пшеничним, як поводить скрипучим вусом ячмінь (М. Стельмах).

Б

Сонях вії примикає, щоб не змились медоцвіти, й біля самої веселки щось ворожить тихе літо (М. Стельмах).

В

Зрідка перемовляються скрипучі журавлі, дзвякне об цямрину порожнє відро , і пролита на траву вода заспокоїть землю (М. Стельмах).

Г

В долині відразу зашуміло млинове колесо; велике, чорне і неповоротке, воно обкипало шумовинням, в яке вкраплявся рожевий одсвіт зорі (М. Стельмах).

Запитання №3 на встановлення відповідності Балів: 12%

Доберіть приклад до кожного типу речення

Тип речення
1

складносурядне речення

2

складнопідрядне речення

3

складне безсполучникове

4

складне речення з різними видами зв'язку

5

просте речення

Приклад
А

З-за хат високо піднявся Візничий, помандрували тісною купкою на захід Стожари, і Віз опустив золоте війя над самою землею (М. Стельмах).

Б

М'яка тепла курява кущами виростає з-пiд нiг, а над головою ледь-ледь ворушиться вже прихоплене холодними свiтанками i ядерними росами листя (М. Стельмах).

В

Осінь, як добра господиня, ходила од села до села, віючи здоров'ям і величним задуманим спокоєм (М. Стельмах).

Г

Тут срiбно жебонить синя-синя долинкова вода, я нахиляюсь до неї, п'ю її спiв i прислухаюсь до шелесту отави (М. Стельмах).

Д

Пiдем далi, де небо аж ллється в лiси i струшує з них листя (М. Стельмах).

Запитання №4 з однією правильною відповіддю Балів: 2%

Прочитайте речення

Оксамитний холоднуватий вечiр ворушиться навколо нас (1) пiд колесами попискують вологi колiї (2) шелестить i шипить листя (3) у долинках нам переходять дорогу клаптi туману (4) i нiде нi лялечки (5) тiльки зажуренi верби обабiч дороги (6) тiльки мiсяць i зорi вгорi (М. Стельмах)

Кому треба ставити на місці всіх цифр, ОКРІМ:

Запитання №5 з однією правильною відповіддю Балів: 2%

Прочитайте речення

На возi злегенька поторохкують червонобокi, в поливi миски, на днищах яких спочивають соняшники, квiти i сонце; перехоплюють вiтрець зеленкуватi i сизi, наче в них i досi не розтопилась наморозь, глечики; розкапустились макiтри i ринки, запишались горшки-двiйнята, що в них аж цiлий обiд понесуть добрим людям; дебелiють горловi горщики, в яких би вмiстився i я, i гончаревi скощавленi дрiбнята; цвiтуть бокастi куманцi, зачепленi кумедними п'яноокими голiвками баранцiв...( М. Стельмах).

Реченню відповідає схема:

Запитання №6 з однією правильною відповіддю Балів: 2%

Позначте речення, що відповідає такій характеристиці: складне речення з різними типами синтаксичного зв'язку ( сполучниковим і безсполучниковим):

Запитання №7 з однією правильною відповіддю Балів: 2%

Позначте речення, що відповідає такій характеристиці: складне речення з різними типами синтаксичного зв'язку ( сполучниковим підрядним та сурядним і безсполучниковим):

Запитання №8 на встановлення відповідності Балів: 15%

До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою

Речення
1

Золотим колесом закотилося сонце за ліс; опустіло, німуючи, поле, і в долині зітхнув старий і недужий туман (М. Стельмах).

2

Іще один ривок уперед – і він у захваті зупиняється перед самим урвищем, що де- не- де просвічується іскристими обвислими сотами граніту (М. Стельмах).

3

За рутим вигоном стало темніше: тут тіні падали прямо на шлях, і вітерець роздмухував у їхніх нерівних вічках тремтливі блідо – сині вогники (М. Стельмах).

4

Враз ніч ожила, зникла тиша, над землею прокотився теплий вітрець, дужче запахло травами й квітами, прокинулись навіть птахи – Микула почув спів пізніх солов'їв у кущах, лемент сполоханих кряків на косах, тужні стогони самотніх куликів, що ширяли десь над плесом (С. Скляренко).

5

Глянула Ольвія і на мить аж зажмурилась: вся долина була забита повстяними кибитками, і лише на взгірку, де було трохи вільніше, виднілися білі та чорні шатра (В. Чемерис).

6

Зупинився й Коломієць, спершу нічого не почувши, та незабаром вухо вловило звуки попереду: хтось швидко рухався до них (А. Кокотюха).

Схема
А

[ ]: [ ], і [ ,(де), ].

Б

[ ]: [ ], і[ ].

В

[ ]; [ ], і [ ].

Г

[ ], [ ], [ ],[ ], [ ] - [ ], (що).

Д

[ ], та [ ]: [ ].

Е

[ ] - [ ], (що).

Запитання №9 з однією правильною відповіддю Балів: 2%

Прочитайте речення

Розлилися три ставки(1) у один з'єдналися (2) жебонить вода біля греблі(3) навколо торішній очерет шумить сухими стрілами(4) а з- під коріння пробивається свіжа зелень(5) весняним квітом замаїлися береги (М. Стельмах).

Кому треба поставити на місці всіх цифр, ОКРІМ:

Запитання №10 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 17%

Тоді на прогнутих плесах починають світити вимоїни і прокидаються льодоколи______________________ (Варіанти:кома, тире, крапка з комою, двокрапка, без розділового знака) поведуть своїми срібними смичками______________________ (Варіанти:кома, крапка з комою, тире, двокрапка, без розділового знака) і вже тільки прислухайся ______________________ (Варіанти:кома, крапка з комою, тире, двокрапка, без розділового знака) над берегами й за берегами здиблюється бентежний передзвін_____________________ (Варіанти:кома, крапка з комою, тире, двокрапка, без розділового знака) а в берегах шипить_____________________ (Варіанти:кома, крапка з комою, тире, двокрапка, без розділового знака) гуркоче_____________________ (Варіанти:кома, крапка з комою, тире, двокрапка, без розділового знака)шаленіє крига______________________ (Варіанти:кома, крапка з комою, тире, двокрапка, без розділового знака) і радісно зітхає вивільнена хвиля (М. Стельмах).

Запитання №11 з однією правильною відповіддю Балів: 2%

Пунктуаційну помилку допущено в реченні

Запитання №12 з однією правильною відповіддю Балів: 2%

Прочитайте речення (цифра позначає попередній знак)

Він підходить до облямованого очеретом,(1) кугою та вербами ставочка і справді бачить,(2) як з очерету старим місяцем виринає сива голова діда Ярослава;(3) дід,(4) здається,(5) не йде,(6) а пливе зеленою,(7) тримаючи на плечі благенького,(8) розхитаного сака (М. Стельмах).

Неправильно обґрунтолвановживання розділових знаків, запропоноване в рядку

Запитання №13 на встановлення відповідності Балів: 12%

До кожного рядка, позначеного цифрою, доберіть відповідник, позначений буквою

Речення
1

Біля татарського броду за якихись пару тижнів зацвіла підсніжником нова хата-білянка, влітку їй щось дрімотливо шепоче зледащіла хвиля й очерет, восени сполоханим дзвоном озиваються припнуті човни, а взимку в деревинах потріскує чи дідом покректує мороз і у вікна б'ють крилами вітровії, стукають заметілі (М.Стельмах).

2

Неждано внизу, на крихітній леваді, що підбігла до самої дороги, він почув характерне шипіння, зирнув і не повірив своїм очам: на виковзаній смужці льоду, яка аж палахкотіла холодним сяйвом, самотиною, в кожушку нарозхрист ковзалась знайома постать (М. Стельмах).

3

У передвечір'і імлилось дрімливе сонце, імлилися вересневі блавати далини, а тут, на змертвілому хутірці, падали яблука в трави і, охоплений стрілами очерету, ставок ярівся вишневими барвами згасань (М. стельмах).

4

Ось вона трохи розгорнула темiнь, i надi мною зашелестiла росою пiсня-черешня, з вечiрнього куреня вийшла усмiхнена Люба, а побiля нори, прислухаючись до лiсу, насторожився борсук (М. Стельмах).

5

За вiкнами iще тремтить блакитнавий сон, пiд ним сизо росянiє спориш, а на сходi ширшає небесна прозелень, яку нiжно визолочує i шафранить невидиме сонце(М. Стельмах).

Схема
А

[ ], і [ ], [ ], а[ ].

Б

[ , (що), ]: [ , (яка),].

В

[ ], [ ], а[ ] і[ ].

Г

[ ], [ ], [ ], а[ ] і [ ], [ ].

Д

[ ], [ ] , а [ ], (яку).

Опис тесту (учням цей опис не показується):

Тест допоможе учням перевірити знання про складне речення з різними видами зв'язку та застосувати їх під час виконання практичних вправ. Під час створення тесту використано речення з творів М. Стельмаха. Для оформлення використано малюнок з мережі "Інтернет".

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався

5 2

Зрозумілий

5 2

Потрібні роз'яснення

7 0
Нещодавно скористалися